Snížení výživného pro otce samoživitele

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3792
15.8.23 15:32
@Eliška píše:
Soud zohlednuje aktualni stav. V te dobe holcicka na svete nebyla, otec pracoval. Proto zrejme tech 8.500. Nam soud taky uvedl, ze vyzivne stanovuje s ohledem na to, ze otec ma polovicni uvazek, a pritom otec u soudu uvedl, ze od pristiho mesice uz ma uvazek plny.
Šla jsi za měsíc zase k soudu kvůli dalšímu zvýšení?
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
15.8.23 15:35
@Anonymní píše:
A co jako? Cekal dite a ja jsem podala zadost ke zvyseni. Pak byla vysoka pravdepodobnost, ze to necha snizit. V dobe vydani rozsudku mel porad jen jedno dite a jeho domacnost prijem tak 90 000. A ano, byla jsem tehdy na RD. Muj manzel nema ke starsimu synovi vyzivovaci povinnost. Pece matky je kde? Tu zohledni kdo? Nebo on pecovat nebude a hodi se rodicak? Kdyz nepecuje, ma pracovat a adekvatne se financne podilet.

Tím chceš říct, že člověk, co nemá dítě ve své péči si nesmí pořídit další? 8o
Ty jsi mohla mít dalši dítě a žádat vyšší a
alimenty, protože ti klesnul příjem, ale druhá strana nesmí? Takže jsme zase u toho….podle tvé logiky měl jít syn k otci a ty koukej pracovat na plnej úvazek, platit vysoký alimenty a nevymlouvej se na mladší dítě. To jsi totiž podle tvé logiky taky neměla mít.

  • Citovat
  • Upravit
18047
15.8.23 15:36

@Sisika9 ne. Blahove jsem si myslela, ze bude mit aspon zajem o deti.

Chtela jsem tu jen demonstrovat pristup soudu - nejde o stav, ktery nastane, ale ktery je.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2595
15.8.23 15:37

No tak logicky- pokud jsou oba rodiče tvého syna doma, resp. ty pracuješ na půl úvazku, mít se asi moc dobře nebude a životní úroveň mu poklesne značně.
Třeba bys bývalému mohla po odpoledních hlídat mimino, aby on mohl částečně zpět do práce a příjmy na alimenty by se vám zase zvýšily.
Hádám, že přítel bude proti, takže pokud chces být doma s mladším, mohl by to dorovnat on.
V rodinách mají mít všichni stejnou životní úroveň, ne? Nebo to platí jen pro ty první rodiny?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
55
15.8.23 15:38
@Tarena píše:
Tady mne bavi, jak ex prictes plat pritelkyne, ze maji 90, ale v dalsi vete, ze tvuj manzel je separe. Tak snad pouzit stejnou logiku, ne?

To je logika ceskych zen a tady to je pekne videt. Novy partner nebo manzel ten vyzivovaci povinnost za zadnych okolnosti nema. Ale situaci, praci, plat a navrat do prace po RD nove zeny svojho ex, tak to stalkovat bude. A pokud ta nova zena ma plat 3× vyssi nez ona, tak to chce minimalne polovinu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
15.8.23 15:41
@Anonymní píše:
A co jako? Cekal dite a ja jsem podala zadost ke zvyseni. Pak byla vysoka pravdepodobnost, ze to necha snizit. V dobe vydani rozsudku mel porad jen jedno dite a jeho domacnost prijem tak 90 000. A ano, byla jsem tehdy na RD. Muj manzel nema ke starsimu synovi vyzivovaci povinnost. Pece matky je kde? Tu zohledni kdo? Nebo on pecovat nebude a hodi se rodicak? Kdyz nepecuje, ma pracovat a adekvatne se financne podilet.

Příjem nové partnerky tvého ex se počítá – ale příjem tvého nového manžela ne?

Uvědomuješ si, že těmihle vytučněnými větami jsi bezpečně ukázala, jaký dvojí metr máš a jakým sebestředným a chamtivým způsobem k celé věci přistupuješ?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3792
15.8.23 15:45
@Anonymní píše:
To je logika ceskych zen a tady to je pekne videt. Novy partner nebo manzel ten vyzivovaci povinnost za zadnych okolnosti nema. Ale situaci, praci, plat a navrat do prace po RD nove zeny svojho ex, tak to stalkovat bude. A pokud ta nova zena ma plat 3× vyssi nez ona, tak to chce minimalne polovinu.

No já nevím, ale mě přijde jako logika českých žen častější příklad ten druhý. Uživatelka má alimenty jen z poloviny příjmu ex, ale k soudu nechce, protože chudáček o děti nemá zájem, tak ať na ně alespoň nemusí moc platit :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.8.23 15:46
@BohunkaP píše:
Příjem nové partnerky tvého ex se počítá – ale příjem tvého nového manžela ne?Uvědomuješ si, že těmihle vytučněnými větami jsi bezpečně ukázala, jaký dvojí metr máš a jakým sebestředným a chamtivým způsobem k celé věci přistupuješ?

Ale tak rozhodl soud. Jeho nenarozene dite nikoho nezajimalo. A soud se hodne vyptaval na prijem te jeho partnerky. U meho manzela se ptali jenom kolik plati alimenty, prijem zaznel jen okrajove. On zdaleko neni na tom dobre jako oni dva.

  • Citovat
  • Upravit
55
15.8.23 15:50
@Sisika9 píše:
No já nevím, ale mě přijde jako logika českých žen častější příklad ten druhý. Uživatelka má alimenty jen z poloviny příjmu ex, ale k soudu nechce, protože chudáček o děti nemá zájem, tak ať na ně alespoň nemusí moc platit :nevim:

At zada alimenty vzdy z celeho prijmu a to i zpetne. Ale pokud je ten prijem jen RP ve vysi 10 tisic, tak at se nestazuje. Chlap muze byt na RD a taky se muze dostat do situace, ze je samozivitel. A pokud nevyhovuje, promluvit s otcem a synem, a zvysit peci otce pokud to lze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18047
15.8.23 15:54
@Sisika9 píše:
No já nevím, ale mě přijde jako logika českých žen častější příklad ten druhý. Uživatelka má alimenty jen z poloviny příjmu ex, ale k soudu nechce, protože chudáček o děti nemá zájem, tak ať na ně alespoň nemusí moc platit :nevim:

Já jsem to nepsala proto, že bych to hodnotila negativně nebo pozitivně. Psala jsem to pouze jako reakci na příspěvek (teď nevím čí), že zakladatelčinu synu stanovil soud výživné od otce 8500 a přitom bylo už jasné, že otec čeká s novou partnerkou dítě, takže příjem jim klesne. Mým cílem bylo pouze nastínit praxi soudu určovat výživné podle aktuálního stavu.

Úplně jsem nepochopila, co osobně dělám zle. Okrádám vlastní děti?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32929
15.8.23 15:55
@Anonymní píše:
A co jako? Cekal dite a ja jsem podala zadost ke zvyseni. Pak byla vysoka pravdepodobnost, ze to necha snizit. V dobe vydani rozsudku mel porad jen jedno dite a jeho domacnost prijem tak 90 000. A ano, byla jsem tehdy na RD. Muj manzel nema ke starsimu synovi vyzivovaci povinnost. Pece matky je kde? Tu zohledni kdo? Nebo on pecovat nebude a hodi se rodicak? Kdyz nepecuje, ma pracovat a adekvatne se financne podilet.

Byla jsi na RD s dítětem, s nímž tvůj ex nemá nic společného. Nižší příjem měl saturovat tvůj nový manžel a ne ex vysokými alimenty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
15.8.23 15:56
@Anonymní píše:
Ale tak rozhodl soud. Jeho nenarozene dite nikoho nezajimalo. A soud se hodne vyptaval na prijem te jeho partnerky. U meho manzela se ptali jenom kolik plati alimenty, prijem zaznel jen okrajove. On zdaleko neni na tom dobre jako oni dva.

Takze kdyz ted partnerka neni, je logicke, ze alimenty z 10k „prijmu“, respektive socialni davky, mu snizi. Co je na tom k diveni?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.8.23 15:56
@Tarena píše:
A kde jste bydleli spolu? Proc jste ted 70 km od sebe

Ja jsem se stehovala za manzelem. Byt byl jeho matky tak co jsem mela delat…

  • Citovat
  • Upravit
55
15.8.23 15:59
@Anonymní píše:
Ja jsem se stehovala za manzelem. Byt byl jeho matky tak co jsem mela delat…

A prispivas mu na naklady za dojizdeni za synem? Vytvorit vzdalenost 70 km mezi otcem a synem bylo totiz tve svobodne a dobrovolne rozhodnuti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10915
15.8.23 16:01
@Anonymní píše:
Ja jsem se stehovala za manzelem. Byt byl jeho matky tak co jsem mela delat…

Tak to je pak tezke chtit vetsi podil pece otce, kdyz mu syna odvezes.
To jsi se jako od jednoho chlapa stehovala k druhemu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma rodinné právo

Ikona - Zoltán Duna

Mgr. Zoltán Duna