Sociálka v bytě

3384
26.1.07 11:40

Sociálka v bytě

Ahojík holky,

brácha má takovej maličkej problémek. Snaží se získat svého syna na víkendy a tak pro něj připravuje věci jelikož se k nim domů přijde podívat sociálka. Má některá z Vás zkušenost co všechno mít aby to bylo 100pro??

Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.1.07 12:39

U mě sociálka byla,jsem sama s dětma,byla to mlada holka a fajn.u kamošky byli všude,včetně matrací,uvnitř skrříní a choděj i k sousedum,tak jde jen o to,kdo k přijde.hodně štestí

• Nahlásit
  • Citovat
85
26.1.07 12:49

Ahoj, u nas teda nikdy nebyla, ale u znamyho jo (na udání asi ze závisti, protoze jeho rodina je hodně slušná a mají i dost peněz a poté, co si koupili nové auto, byla u nich socialka 2krat za pul roku) a pry pohoda, jenom takova zbezna kontrola, rozhlidli se, nakoukli do detskych pokoju a jeli pryc. Je teda pravda, že on se fakt nema čeho bat. Myslím, že je důležitý, aby to dítě mělo nějaký svůj koutek v tom bytě (když už ne třeba pokoj) a aby tam bylo čisto. Víc neporadím, zkušenost s tím nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
26.1.07 13:21

Tak co udělat aby to 100% ti asi nikdo neřekne protože strašně záleží na té určité sociální pracovnici. Já s tím zkušenosti mám, v době kdy jsem měla jen starší dceru. Měla sem štěstí, příšla fajn paní a že doma byl čurbes jak v tanku a hora neumytýho nádobí vůbec nevadilo. Hlavně se zajímala jestli v té době malá má svou postýlku/postel, možnost vlastního pokoje v té nebyla takže jí zajímalo jestli má takový svůj koutek a nějaké ty nutné potřeby… takže si myslím že když si doma připraví toto takové ty základní potřeby pro dítě že to bude postačující, a pak už jen doufat že dorazí rozumná paní která nebude bazírovat na prkotinách jako neumytej talíř, nenakomínkovaný oblečení apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.07 13:29

No obávám se, že většinou dělají soc. pracovnice ženské a většinou moc na ruku chlapům nejdou. takže se musí daleko více snažit než ženská, aby sociální pracovnice dala dobré ůvysvědčení", že otec může mít dítě u sebe ne víkend. Ale třeba chytí objektivní paní. V každém připadě to asi chce mít dobré zázemí pro prcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17207
26.1.07 13:29

Já jsem pro nechat vše přirozeně tak, jak to je. Oni stejně nejsou blbí :o)) Navíc většinou schválně chodí neohlášení. A jestli zrovna není umytý nádobí, to je naprosto normální stav, z toho se nedá nic vyvozovat, takže není třeba nad tím šílet. Jaká je atmosféra v rodině oni odhalí, i když není vypráno a vyžehleno.
Má-li brácha čisté svědomí, není se čeho bát.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
26.1.07 13:38

Souhlasím s Jiřinou, normálně bych uklidila jako vždycky, nic se nemá přehánět. Jsou to taky jenom lidi a ví jak to doma chodí, stejně většinou chodí ženský

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
26.1.07 14:53

Já jsem na šetření do rodin běžně chodila. V životě jsem nikdy já ani mé kooegyně nelezla nikomu do skříně či lednice 8O
Jde o to, aby prostě ten dotyčný NORMÁLNĚ bydle, nebyl tam mega bordel a měl tam nějaké zázemí pro to dítě. Bud pokojík, nebo aspon dětský koutek, prostor na jeho oblečení, hračky, postel…asi tak.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
13.6.12 21:50

sociálka v bytě

Moje dcerka má 4děti, 11syn, 9syn, 4syn, 2syn. Stará se o děti dobře i s mužem. Ten 9letý syn měl ve škole problémy zlobyl, nevydržel v lavici ani o vyučování, rodiče chodili každý týden do školy a tam se to řešilo ale náprava nebyla, p.ředitel nebyl spokojený protože potřeboval nějaké vyšetření syna, přemýšlel ho dát na vyšetření na psychyatrii ale pak rozhodl ho na čas umístit do klokánku otec to musel podepsat a on ho tam s otcem odvezl měl tam být 3 měsíce ale pak řekli že by se mu narušil školní rok tak prý ho vrátí až koncem školního roku a od té doby má dcera často návštěvy sociálky. Dcera je z toho uštvaná a neštastná. Ještě další děcko mají na cestě tím hůře to snáší, kor když se sociálka začala zajímat o další děti. Pozvali jí k projednávání kde byli všechny děti napsané, bylo tam prý asi 16lidí a ptali se jí na nejrůznější otázky okolo toho nejstaršího syna a pak to ještě odročili, vůbec nevíme co s tímhle sledují. Dcera má ted i zdravotní potíže se srdíčkem protože by potřebovala ted klid a místo toho ho nemá, neustálé návštěvy sociálky a ted ještě projednávají a syn kterého miluje a nechtějí jí ho ani pujčit jen ho smějí navštěvovat to ano ale ke zdravíčku jí tohle nepřidá. Co dělat, jak pomoci? Prosím poradte, děkuji. Jsem z toho neštastná, kéž by jim synka vrátili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
14.6.12 07:07

No já teda tomu moc nerozumím ale nemyslím si že by sociálka vzala dítě jen tak jen proto že neudrži ve škole pozornost, v takovém případě se k těm dětem má přistupovat jinak a hlavně ve škole a né je hned dávat do klokánka. To mi přijde dost divné. Určitě bych se obrátila na tu sociálku s vysvětlením. Protože když dítě má vše a je nepozorné tak se do klokánka nedáva… A asi bych se poptala u právníka a asi to řešila i přes soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
14.6.12 07:33

To Mařenka:

Rodiče mají právo nahlédnout do spisu svých dětí, který o nich vede orgán SPOD. Jistě tam budou uvedené i další důvody krom neprospěchu a kázeňských problémů ve škole, které vedly k umístění vnuka do zařízení Klokánek.

Rodiče budou teď muset se soc. pracovníkem, který jejich případ vede, spolupracovat. Dotazovat se na další postup budou právě tohoto soc. pracovníka/pracovnice. Je potřeba projevovat trvalý zájem o syna, a to nejlépe formou návštěv, nabídek k vyzvednutí ze školy, procházkám v okolí budovy zařízení. A především prokazatelně pracovat na zlepšení podmínek a způsobu výchovy, které orgán SPOD shledal natolik nepříznivými a pro dítě ohrožujícími, že podal podnět k umístění dítěte mimo rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.12 10:01
@SlaJa píše:
To Mařenka:

Rodiče mají právo nahlédnout do spisu svých dětí, který o nich vede orgán SPOD. Jistě tam budou uvedené i další důvody krom neprospěchu a kázeňských problémů ve škole, které vedly k umístění vnuka do zařízení Klokánek.

Rodiče budou teď muset se soc. pracovníkem, který jejich případ vede, spolupracovat. Dotazovat se na další postup budou právě tohoto soc. pracovníka/pracovnice. Je potřeba projevovat trvalý zájem o syna, a to nejlépe formou návštěv, nabídek k vyzvednutí ze školy, procházkám v okolí budovy zařízení. A především prokazatelně pracovat na zlepšení podmínek a způsobu výchovy, které orgán SPOD shledal natolik nepříznivými a pro dítě ohrožujícími, že podal podnět k umístění dítěte mimo rodinu.

Nám na sociálce nechtěli spis ukázat že je to vnitřní záležitost… :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
430
14.6.12 13:31

Matka a otec dítěte mají právo nahlédnout do spisu a pořizovat si její kopie na pracovišti orgánu SPOD. Stejně tak mají právo nahlédnout do spisu vedeného u příslušného soudu. Nahlédnutí do spisu nebývá umožněno pouze v případech, kdy by bylo v rozporu se zájmem dítěte (toto musí být konkrétně zdůvodněno).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.6.12 17:25

Právě že sociálce nejde do hlavy že to zařizoval ředitel školy že takový postup není běžný. Jinak děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.6.12 17:51

To mé dceři leze sociální pracovnice i do hrnců a lednice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama