Solárium

20
26.7.20 14:42

Solárium, Ano či ne

Ahoj,

Jsem 19letá holčina co je bílá jak stěna, má spoustu pih a blond vlasy s modrýma očima. Jednou bych ale taky chtěla zkusit být tmavší.
Většinou se spálím a nikdy nezhnědnu (ani u moře)
A přemýšlím o solárku. Mamka říká, že ať tam nechodím neboť to není zdravé a že mám spoustu pih abych pak nedostala rakovinu.
Vím že to myslí semnou dobře, ale občas mi přijde že přehání. A tak bych se chtěla zeptat tady. Zda-li solárko mohu zkusit. Popřípadě i kam v Praze. opravdu se nechci spálit nebo si zničit pokožku.

Děkuju za všechny rady :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

221
26.7.20 14:45

Zrejme jsi fototyp 1, ktere by do solaria vubec chodit nemely.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17658
26.7.20 14:46

Fototyp co mas ty do solarka vubec nepatri. Ja bych to nepoukousela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3198
26.7.20 14:53

Do solária bych nepachla a to mám o dost lepší typ pleti jak ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13955
26.7.20 14:53

Maminka má fakt pravdu. Pokud se neopálíš ani u moře, soláriem si kůži odrovnáš spolehlivě. Zkoušela jsi jíst před létem vitamin B ve vyšší míře? Mohlo by to pomoct s opalováním. Ale i tak by ses měla mazat krémem s hodně vysokým faktorem.
A solárko podporuje tvorbu nových pih a může je i rozdráždit a je pak vyšší riziko vzniku rakoviny. Já si kdysi ze solária přinesla mnoho nových pigmentových znamének, teď je pravidelně sleduje kožní doktorka a jedno už šlo preventivně pryč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2198
26.7.20 14:57

Kočko, jsem na tom uplně stejně, svvětlá, světlý vlasy, pihy :D taky jsem furt chtěla bývat tmavší, na dovolených jsem furt ležela na slunku, abych neslyšela tu legendární větu „jé ty nejsi vubec opálená“ noaco jako, naučila jsem mít ráda tu svoji světlou barvu, opalování mě nebaví, není to dobrý vubec pro nic a ze solárii mám již od děctví desivé pocit, nechodila bych tam, za ty peníze bych si zašla třeba ke kadeřnici, na masáž, nehty, koupila si něco na sebe cokoliv :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59710
26.7.20 15:00
@XxvercaxX píše:
Ahoj,

Jsem 19letá holčina co je bílá jak stěna, má spoustu pih a blond vlasy s modrýma očima. Jednou bych ale taky chtěla zkusit být tmavší.
Většinou se spálím a nikdy nezhnědnu (ani u moře)
A přemýšlím o solárku. Mamka říká, že ať tam nechodím neboť to není zdravé a že mám spoustu pih abych pak nedostala rakovinu.
Vím že to myslí semnou dobře, ale občas mi přijde že přehání. A tak bych se chtěla zeptat tady. Zda-li solárko mohu zkusit. Popřípadě i kam v Praze. opravdu se nechci spálit nebo si zničit pokožku.

Děkuju za všechny rady :srdce:

Bude ti na houby, když nemáš evidentně pigment.. Zkus samoopalovací krém.. Mmchdm, k čemu ti bude, byť opálená? Já su černá jak bota, sotva vyleze první slunko.. A není o co stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6481
26.7.20 15:36

Prodávají se docela dobré samoopalovací pěny, které podle recenzí neflekatí. Zkusila bych spíš toto.
Mimochodem teď je in být světlá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13686
26.7.20 19:10

Ne, je to zbytečné, máš světlounký keltský fototyp a nedotatek melaninu, díky genetice. Solárko ti nepomůže.

Můžeš chodit na nástřik samoopalováku, ale dopadneš pak stejně jako oranžové příšery z Liverpoolu a podobných britských koutů.
https://www.dailymail.co.uk/…id-them.html

Prostě se smiř s tím, že jsi krásná tkaová jaká jsi a hlavně se chrań před sluncem, protože to co jsou za mlada roztomilé pihy, budou za pár let bez pořádné ochrany před UV zářením nepěkné pigmentové skvrný - zejména s tvým fototypem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.20 15:27

Ahoj, na solárko fakt kašli, investuj raději do kvalitního samoopalováku. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
29.7.20 17:59

Moc děkuju

Ahoj,
Moc Vám všem děkuju za všechny tipy rady. Jsem moc ráda že jsem se díky Vám teď ujistila a neudělala nejakou hloupost dřive než jsem si to tady ověřila. Mockrát všem děkuju :srdce:

@heluska1992 @Ou @Halibar @martina.se @onajeblond @nozu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama