Sono dělohy internistou

Anonymní
8.2.21 10:18

Sono dělohy internistou

Ahoj byla jsem na dobu celého břicha a ledvin u internisty. Našel mi zvětšenou dělohu a na vaječníku myom 40mm. Hned jsem volala na gyndu, kde mi sestra řekla, že to internisti vyhodnocují trochu jinak a že se nemám hned děsit. Jakou máte zkušenost vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3585
8.2.21 11:25

Internista není gynekolog, takže bych si pockala až na vyšetření u svého doktora, které bych si domluvila. Zvětšenou dělohu můžeš mít po porodu ze se nesmrskne do bezne velikosti nebo ji proste mas větší. Není ten ‘mými’ folikul z ovulace? Možná cysta? Věřila bych teda spis gynekologovi co na to kouká denně a má zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32290
8.2.21 11:28
@Anonymní píše:
Ahoj byla jsem na dobu celého břicha a ledvin u internisty. Našel mi zvětšenou dělohu a na vaječníku myom 40mm. Hned jsem volala na gyndu, kde mi sestra řekla, že to internisti vyhodnocují trochu jinak a že se nemám hned děsit. Jakou máte zkušenost vy?

A máš nějaké problémy, bolesti?

Jinak samozřejmě jít na UZ na gyn.

Já když jsem měla cystu na vaječníku, naštěstí zmizela, tak bolela hodně a to ani 4 cm neměla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 11:31

Zzazila jsem totez, pro sonu bricha na interne zjistena zvetsena deloha a cysta, ta dokonce opakovane.
Na kontrole u gynekolozky vse v poradku.
Gynekolog, zvlast ten, ktery te sleduje kontinualne, ma jiste s gynekologickym sonem a jeho vyhodnocenim vetsi zkusenost. Pokud mu tedy duverujes.
Tim absolutne nesnizuju internisty!! Proste se neplas ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 11:32

Určitě počkat do kontroly gynekologem.
Z mé zkušenosti i někteří gynekologové mají jiný metr.

Věděla jsem, že mám větší dělohu, dle gynekologa všechno Ok v rámci možností.
Chodím i na urologii a jednou dle výrazu a slov lékaře, kdy místo větší děloha řekl objemná jsem věděla, že je čas řešit. - Dle spádového gynekologa i poté všechno v pořádku, jen jestli chci, že uspíšíme operaci o nějaký rok a výsledek? V nemocnici mi řekli, že už je pozdě i na laparoskopickou operaci. Děloha odpovídala 20tt. Vážila 10× více než měla.

Takže neděsila bych se, ale zůstala ve střehu kdyby něco.

A jen z vlastní zkušenosti. Byla jsem na dvou různých operacích (gyn a chir), kdy dle ultrazvuku byl nález vždy větší než potom ve skutečnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:58

@hospodki určitě počkám, jen mi to vrtá hlavou, samozřejmě. Je to zvláštní u svého gynekologa jsem byla v září a minulý rok v květu ještě na laparo a o myomu nikdo nemluvil, takže mě to dnes dost vyděsilo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 14:02

@free333 já tam prý mám myom…nic nebolí jen mám silnejsi MS, ale tu mám v podstatě počátku.

• Citovat
  • Nahlásit
10056
8.2.21 14:04
@Anonymní píše:
Zzazila jsem totez, pro sonu bricha na interne zjistena zvetsena deloha a cysta, ta dokonce opakovane.
Na kontrole u gynekolozky vse v poradku.
Gynekolog, zvlast ten, ktery te sleduje kontinualne, ma jiste s gynekologickym sonem a jeho vyhodnocenim vetsi zkusenost. Pokud mu tedy duverujes.
Tim absolutne nesnizuju internisty!! Proste se neplas ;)

Děkuji, mě šlo spíš o to, zda mám hned plašit ještě více než plaším nebo zda to prostě ti internisti berou trochu jinak, protože sama sestra z gyndy mi řekla, že oni to prostě jinak posuzují. Ale samozřejmě jsem ráda za každou osobní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat