Vracející se deprese, řešení?

Anonymní
7.2.21 21:25

Vracející se deprese, reseni?

Zdravim:)
V mem prvním tehotestvi jsem se necítila Ok… po porodu také ne a vyústilo to do fáze kdyz jsem po roce a pul od porodu brecela kazdy den, tatinek je doma skvely, se vsim pomuze, postará se, ale tyhle nalady nedaval, nevedel jak reagovat a nakonec jaem se rozhodla zajit k doktorce ktera mi nasadila AD… tepr az asi skoro po mesici a pul jsem pocítila úlevu… najednou vse bylo zas v poradku, byla jsem plna zivota, nebyla jsem porad unavena a bla jsem proste zas v poradku. Po pul roce jsem zasla za doktorkou ze plánujeme dalsi miminko a domluvili jsme se na vysazeni. Vysazování postupně jsem pociťovala, byla jsem vic takova vzteklejsi…ale ja jsem byla vzdycky horka hlava tak jsem tomu neprikladala vahu :D :lol:
Kazdopadne ted je to 14 dni od plného vysazeni… jsem celých 14 dni jak matoha… unavena, Naladova…nejdriv jsem to prisuzovala tehotenstvi, ze se nam snad zadarilo, protoze jsem to stejne mela u prvniho. Jenze od vcera jsem uplne “rozmasirovana” vcera jsem vyjela zniceho nic a pak dostala uplne amok, hrozne jsem brecela, nemohla prestat, nakonec jsem si vzala neurol a sla spat :roll: porad jsem si rikala tak neaky blby den… dnes to pokračovalo uz od rana… nic se mi nechce, brecim skoro bez důvodné, nenavidim se a rikam si ze tenhle zivot ani nema smysl… mam 3 dny do M/S delala jsem si test, zatim vysel negativne, pokud by to nahodou vyslo rozhodne nebudu chtit nasazovat žádné AD… ale poprosila bych o radu? Co s vracející se depresi? Ja si rikala ze ikdyby se mi vratila ze ti zvladnu, ze to tak hrozny nebylo… jenze jsem zapomela uplne co ze se mi to v ty kebuli delo :nevim:
Doktorka mi rikala ze by mi dala zadanku k psychiatrovi, ale ten neake vede i terapii nebo pouze s lékama? Dalsi vec jsem nasla CBD kapicky které by sli brat i v tehotestvi, mate nekdo zkušenost?
A celkove jak jste se vyporadali s depresi? Rada bych to zvladla bez léku i pokud bych tehotna nakonecnebyla :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15405
7.2.21 21:31

Ne - cbd ti to co popisuješ nesrovnají. A teda normálně existují antidepresiva co můžeš užívat během těhotenství i během kojení.

Fakt se jim nevyhýbej - evidetnně si vysadila moc brzo, je potřeba to co nejrychleji srovnat.

Ta biochemie je evidentně rozhozená, bez léků to nezvládneš. TErapii až poté co zaberou léky.

jo a není to vracející se deprese, ale nedořešená ta původní - křehkou neurobiochemickou rovnováhu ti držely ty léky, které si vysadila a teď to jde do háje.

Takže zdvihli level péče - a namísto léků od praktika chtěj pořádnou diagnostiku od psychiatra a vhodné léky + posléze psychoterapii

držím palce ať se to srovná a pak máš v pohodě další těhotenství a zbytek života.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 21:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3577
7.2.21 21:40
@Anonymní píše:
Zdravim:)
V mem prvním tehotestvi jsem se necítila Ok… po porodu také ne a vyústilo to do fáze kdyz jsem po roce a pul od porodu brecela kazdy den, tatinek je doma skvely, se vsim pomuze, postará se, ale tyhle nalady nedaval, nevedel jak reagovat a nakonec jaem se rozhodla zajit k doktorce ktera mi nasadila AD… tepr az asi skoro po mesici a pul jsem pocítila úlevu… najednou vse bylo zas v poradku, byla jsem plna zivota, nebyla jsem porad unavena a bla jsem proste zas v poradku. Po pul roce jsem zasla za doktorkou ze plánujeme dalsi miminko a domluvili jsme se na vysazeni. Vysazování postupně jsem pociťovala, byla jsem vic takova vzteklejsi…ale ja jsem byla vzdycky horka hlava tak jsem tomu neprikladala vahu :D :lol:
Kazdopadne ted je to 14 dni od plného vysazeni… jsem celých 14 dni jak matoha… unavena, Naladova…nejdriv jsem to prisuzovala tehotenstvi, ze se nam snad zadarilo, protoze jsem to stejne mela u prvniho. Jenze od vcera jsem uplne “rozmasirovana” vcera jsem vyjela zniceho nic a pak dostala uplne amok, hrozne jsem brecela, nemohla prestat, nakonec jsem si vzala neurol a sla spat :roll: porad jsem si rikala tak neaky blby den… dnes to pokračovalo uz od rana… nic se mi nechce, brecim skoro bez důvodné, nenavidim se a rikam si ze tenhle zivot ani nema smysl… mam 3 dny do M/S delala jsem si test, zatim vysel negativne, pokud by to nahodou vyslo rozhodne nebudu chtit nasazovat žádné AD… ale poprosila bych o radu? Co s vracející se depresi? Ja si rikala ze ikdyby se mi vratila ze ti zvladnu, ze to tak hrozny nebylo… jenze jsem zapomela uplne co ze se mi to v ty kebuli delo :nevim:
Doktorka mi rikala ze by mi dala zadanku k psychiatrovi, ale ten neake vede i terapii nebo pouze s lékama? Dalsi vec jsem nasla CBD kapicky které by sli brat i v tehotestvi, mate nekdo zkušenost?
A celkove jak jste se vyporadali s depresi? Rada bych to zvladla bez léku i pokud bych tehotna nakonecnebyla :)

Ahoj, asi jsi AD vysadila příliš brzy, píšeš, že jsi je brala půl roku, udává se, že by se AD měla začít postupně vysazovat, co jsi lépe rok bez příznaků. Navíc některá AD se mohou i v těhotenství, dokonce už i při kojení, poradila bych se lépe s psychiatrem (předpokládám, že tahle AD jsi měla od praktika). Jinak jsou i poradny pro ženy, které plánují těhotenství a kojení a léčí se (taková poradna je př. v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy viz tady: https://www.nudz.cz/…ance/profil/).
Jinak přidat terapii je určitě fajn, dělá ji psychoterapeut (nejčastěji psycholog, nebo i psychiatr), který má psychoterapeutický výcvik. Je buď na pojišťovnu, nebo se platí v hotovosti.
Jinak já také mívám také deprese, takže vím, o čem mluvíš.
Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4020
7.2.21 21:46

Tak já jsem brala AD i během těhotenství, protože po prvním porodu jsem měla těžkou poporodni depresi. S druhým jsme to s doktorem všechno podchytili. Fakt bych se tomu nebránila. Syn je zcela zdravý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat