SOS Dominiček

206
12.3.06 22:45

SOS Dominiček

Ahoj maminy přestože se mě to osobně netýká nedá mi to spát.Na SOS maminek byl nedávno příběh malého Dominička.Pojďte ještě pomoct.Hanyna
http://www.dominicek.cz/prispevky.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7708
13.3.06 07:16

Posouvám to nahoru :wink:

Taky jsem to četla,ale jinde,aspoň malou částkou jsem přispěla,občas tam nakukuju jak přibývají peníze a doufám že se jim to povede sehnat :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
13.3.06 07:53

já dokonce myslím, že ta operace měla být o vánocích, ne ?
Jak to s ním vypadá, neví to někdo ?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
13.3.06 08:15

Já jsem myslela že na tu operaci ůjde až se seženou peníze…na http://www.mimibazar.cz/aktualita.php?… se o tom vede diskuze, rodiče tam píšou taky.mají ještě další dvě děti.Kdyby kadej přispěl jen minimální částkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
13.3.06 11:03

Ahojky,
tak jsem taky přispěla a doufám, že Dominičkovi pomůžou. Je to hrozné, když je člověk nemocný - natož malé miminko!
Teď jsem ještě brečela, když jsem si četla příspěvek od mum 1. Člověk si musí vážit toho když je sám a jeho blízcí zdraví …všechno ostatní jsou naprosté malichernosti.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
13.3.06 11:44

Posouvam nahoru, my poslali hned a jestli líp vyjdem tak dáme ještě jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
13.3.06 21:32

posouvám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
13.3.06 22:08

mažu, co jsem sem napsala, spletla jsem odkaz, už tu byl výše..omlouvám se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
14.3.06 00:43

Dominiček

Dobrý večer hlásí se Vám maminka Dominička. Omlouvám se, že jsem tady až nyní, ale netušila jsem , že je tady diskuze o mém chlapečkovi. Našla jsem to vše z vyhledávače. Všechny maminky jste strašně moc hodné, že nám pomáhate a pomohli jste. Velice si Vaší pomoci vážíme. Transplantaci Dominiček prozatím nepodstoupil. Prozatím mu to nedovoluje zdravotní stav. A za další není na účtě stále dostatek financí. Dodávám webové stránky Dominička, které pravidelně aktualizujeme.
www.dominicek.estranky.cz
Taky probíhá zbírka na mimibazaru.cz v diskuzi pro Dominička, proto Vás chci požádat zda-li by jste nám mohli pomoci s nakoupením důležitých věcí před a po transplantaci. Nemáme penízky na zakoupení daných věcí. Vše potřebné se dočtete tam. www.mimibazar.cz Uvádím i svůj email manzeleBurdovi@seznam.cz popřípadě své telefonní číslo 739 149 158 Děkujeme všem maminka Dominička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
15.3.06 20:50

Prosím posouvejte.Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
16.3.06 13:09

Dominiček

Zároveň si Vás dovolujeme požádat o jinou formu pomoci, kterou nezbytně potřebujeme a na kterou nemáme dostatek finančních prostředků.Máme tři děti Dominička, kterému mu budou brzy 5 let, Markétku 10 let a Lukáška 13 let .

Dominičkova nemoc je velice nákladná . Má dvě přísné diety - jaterní a bezcholesterolovou . Musíme nakupovat jídlo v obchodech zdravé výživy.A jídlo musí být vždy čerstvé. Spousty penízku taky vlkádáme denně za ovoce, které nutně potřebuje.Jelikož má nasazeno spousty léku, které musí mít - zaplatíme v lékarně za tyto léky měsíčně cca.3.000.-kč. Pak má nasazené sirupy na játra a čištění organizmu, který se pohybuje kolem 1.200.-kč, pak má ještě jeden sirup na posílení imunity s vitamíny a minerály cca.800.-kč

Takže v lékarně měsíčně zaplatíme kolem 5.000.-kč

V lékarně mu i musíme kupovat nutridrinky - jeden stojí kolem 50.-kč Denně jich vypije dva . Na tyto přípravky nám pojišťovna doplácí 20.-kč. Musíme kupovat Fantomalt . V lékarně taky kupujeme speciální granulové čaje pro děti . A čaje z bylinek na játra a žlučník.

Dominiček ještě stále nosí plínky, které ale díky bohu proplácí pojišťovna. Jelikož má velice nízkou imunitu musíme nakupovat vlhčené ubrousky od Hagiees, na které nemá alergii a s kterými jej musíme stále otírat , aby nedostal nějaký bacil. Tyto ubrousky budeme potřebovat i po transplantaci. Musíme kupovat i speciální krémy atd…

Je toho opravdu spousty …

Chtěli by jsme Vám napsat, že nejde jen o to, aby jsme nasbírali potřebné penízky na operaci Dominička, ale taky aby jsme zajistili před a po transplantační sterilitu, která je důležitá a pokud ji nedocílíme hrozí, že jakýkoli bacil, plíseň, roztoči atd. docílí tomu, že se může stát že tělíčko darovaný orgán odmítne.

Nikdy jsme si nepomysleli, že příjde jednou den, kdy budeme muset žádat a prosit veřejnost o pomoc pro našeho chlapečka.Ale stalo se a nám nezbývá nic jiného, než Vás touto cestou poprosit o to, aby jste nám pomohli a přispěli Dominičkovi na účet a taky pomohli nám nakoupit důležité věci bez kterých se neobejdeme.

Jelikož už probíhá pomoc pro Dominička na portálu mimibazaru - dovolte mi abych Vám napsala, které věci musíme nakoupit a které nám byli sociální pracovnici a lékaři nařízeny.

Šlo o zvlhčovač vzduchu, který jsme potřebovali pro Dominička, protože mu stále krvácelo z nosánku a měl vysušené sliznice. Lékař z ORL nám řekl, že je nutné tuto věc zakoupit, bohužel jsme neměli tolik financí na zakoupení dané věci, maminka z mimibazaru nám zvlhčovač darovala. Dále jsme potřebovali baeby chůvičku - tu nám darovali zaměstnanci firmy Peal.

Dlouho jsme zvažovali jak vyřešit situaci, když jsme se synem v nemocnici a nemáme přístup na internet a je potřeba neustále oslovovat firmy a další podniky o finanční příspěvek na konto Dominička. Dospěli jsme k názoru společně s maminkami, že budeme muset zakoupit notebook, aby jsme po dobu hospitalizace měli přístup na internet a mohli nadále posílat emaily o pomoc pro Dominička. Na kontě je vybráno už spousty peněz a to díky tomu, že sedáváme po nocích u počítače a hledáme firmy, podniky, portály,kteří by přispěli Dominičkovi. Čas rychle běží a stále na účtě chybí spousty finančních prostředků , proto jsme nuceni žádat o finanční pomoc pro tuto věc.V nemocnicích trávíme spousty času a pakliže nebudeme mít přístup na internet - není šance že by jsme potřebné penízky sehnali.

Mimo jiné musíme zakoupit spousty dezinfekce ( utírání prachu, podlah,hraček,atd )

Nutností jsou taky roušky, které nyní Dominiček potřebuje a potřebovat bude i po operaci. A bez kterých se rok po transplantaci neobejde.

Potřebujeme i spousty vlhčených ubrousků Hagiees ( v sáčku )

Musíme zakoupit i čističku vzduchu , aby byl vzduch čistěný kde Dominiček bude spinkat a pobývat.

Taky potřebuje protialergické peřiny a polštáře .

Nakoupit musíme i rehabilitační pomůcky ( balony na cvičení )

Je toho opravdy spousta a prosím věřte nám, že na tyhle věci nemáme peníze. Vzali jsme si s manželem hypotéku, aby jsme aspoň z části zajistili sterilní prostředí Dominičkovi. Museli jsme vyměnit koberce za plovoucí podlahy, přispůsobit dětský pokojíček, vyměnit staré a rezavé topení, prostě zrekonstruovat byt, podle požadavků. A jelikož Dominičkova nemoc obnáší velké výdaje - nemáme penízky na zakoupení dalších věcí, které jsme uvedli.

Meilem nám chodí dopisy, zda potřebujeme i jiné věci co se týče hraček, oblečení,plínky, atd…

Chtěla bych napsat k tomuto, že plinky nám proplácí pojišťovna.Ty nepotřebujeme. Co se týče hraček - určitě každá maličkost udělá Dominičkovi velkou radost. Oblečení není taky nikdy dost .

Zhrneme to vše najednou :

Prosíme Vás o pomoc pro Dominička a zaslání finanční hotovosti na účet nadace Olgy Havlové

Prosíme Vás o přispění aspoń malé částky na účet, který je zřízený pro zakoupeni důležitých věcí, které jsme uvedli před a po transplantaci .

Číslo účtu : 0602868093/0800

Prosíme Vás aby jste vždy při odeslání penízku uváděli své jméno, protože všechny dárce zveřejňujeme na webových stránkách Dominička mezi sponzory. Taky na portálu www.mimibazar.cz a zveřejńovat je budeme i na portálu www.emimino.cz , www.babinet.cz Pravidelně budeme psát kdo a kolik přispěl a jaká je vybraná částka . Prozatím ke dni 14.3.2006 bylo vybráno 6.800.-kč

Tak Vás všechny z celého srdce prosíme pomozte nám.

Po zakoupení daných věcí, budou okopírovany paragony a vloženy na stránky Dominička.

Pokud by jste chtěli cokoli poslat poštou ( hračky, vlhčené ubrousky,oblečení,a nebo jiné věci pro Dominička ) - můžete zasílat na adresu : Burdovi , Hodoňovice 59 , okres Frýdek - Místek 73901

Telefonní číslo : 739 149 158

Věříme, že Vás to nenechá chladnými a zkusíte se aspoň na malou chvíli vcítit, do naší nelehké situace.

Děkujeme Vám za jakoukoli pomoc pro našeho Dominička a jeho jménem a taky našim Vám ze srdce děkujeme

Při jakýchkoli dotazů , můžete psát do diskuze a nebo nám napsat na email : manzeleBurdovi@seznam.cz

www.dominicek.estranky.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
16.3.06 13:54

Dominiček

Jelikož je prosba o pomoc na zakoupení důležitých věcí na portálu emimini, mimibazar, budu Vás pravidelně informovat , kdo nám pomohl.

Přispěli :

Michaela Smidová : 500.-kč , Hamovska Blanka 500,–kč , Skarabelova Jana : 3000,–kč , Richter Pavel : 1000.-kč ,Chamberlinova Radka : 300.-kč , Barlova Jitka 500,–kč , Vanova Pavlina : 1.000.- kč , Borovec Stanislav : 500.-kč , Vinzenz Jindřich : 200.-kč ,

K dnešnímu dni je částka : 7.500.-kč Přišli na účet další penízky, ale jména budeme vědět až zítra. Poděkování je i na stránkách Dominička. Mockrát Vám děkujeme a prosíme Vás pomozte nám … číslo účtu : 0602868093/0800

Děkujeme všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
16.3.06 14:24

Myslím že není ani tak důležité kdo přispěl )a kolik) ale že se potřebné penízky nasbírají.Držím palečky, zkuste napsat i na www.mistecko.net , myslím že tam by také mohli váš příběh zveřejnit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
16.3.06 21:14

Držím pěsti a posouvám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
16.3.06 22:44

dotaz

Můžu se zeptat copak znamená POSOUVÁM ??? Bloumám nad tím dlouho, ale nepřišla jsem na to co to znamená .. D¨ěkuji za odpověd :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama