Soud - co může

Inko
16.1.10 19:25

Soud-co může

Dobrý den..

možná už jsem trochu paranoidní, ale chci se zeptat, nač má soud při rozvodu a svěření do péče nárok..tedy co může.

Na svěření do péče čekám již půl roku,po tuto dobu dítě ex neviděl s tím, že mu bráním ve styku.
(no nevím, že bych něco v tom smyslu řekla nebo napsala,co by mohl mít uložené, fakt si to nevybavuji.. ale ostnaný drát kolem domu nemáme, ne..)

Kam všude může soud nahlédnout a co můžu já popř. ex k soudu přinést jako důkaz - smsky? Výpis ze skype,ICQ?
Můžou mi vlézt do emailu? Telefonu?

Asi to trošku přeháním, ale člověk nikdy neví..

Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

598
16.1.10 20:06

Ahoj opletačky se soudem nejsou nic moc, nemohu mluvit ze své zkušenosti,ale kamarádka si už skoro dva roky užívá se svým ex manželem, jenom soud o děti byl asi na 7× stále to museli odročovat ..... smsky se u soudu dají použít a tak pozor na to co píšeš! Do mailu by ti lézt neměly ale mohou všude co je volně přístupné, jinak se z počítače dá vytáhnout veškeré info, na jaké weby chodíš co jsi kdy napsala…jo to je ta daň za moderní techniku. Počkej jenom jak se bude blížit soud tak bud emít ex veliký zájem o dítě… myslím si , že jsme v čechách trošku sobecké maminky, já bych ty děti klidně dala tatínkovi do péče ať vidí že to není jenom o tom , že si dítětem může hrát,ale že to je spousta starostí, hodně mužským to nedochází (bohužel) když jsem žila v Anglii domácí měla ex a nechala mu svěřit děti, on byl ulítaný a ona ta hodná maminka co si je brala když se jí to hodilo a děti ji měly radši než tatínka který jim vše zakazoval. Přeji dobré pořízení a pevné nervy s našimi soudy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
16.1.10 20:18

Ahoj,
nevím, co všechno soud může, ale jednoznačně doporučuji být opatrná ve slově i v psaném projevu. Všechno, co řekneš nebo napíšeš, může být použito proti Tobě. A naopak.
Jak bráníš otci ve styku? Je to dost důležitý, třeba snadno dokážeš, že lže, nevím… Proč Vám soud trvá už půl roku? Kdo to natahuje? Nepíšeš, že by se čekalo třeba na psychologické vyšetření všech (to by trvalo dlouho).
Držím palce, ať vše dobře zvládneš, je to nápor na nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
6512
16.1.10 21:10

Mail i sms bere soud jako dukaz, tak na to bacha, co napises,jinak jsem ve svem okoli neslysela, ze by se u opatrovatelskeho soudu stourali jeste v necem jinem… V podstate jde jen o to, co muze byvaly k soudu prinest za dukazy a samozrejme budou zjistovat vase prijmy…

My se teda u soudu nedohadovali, takze s tim vlastni zkusenost nemam - jen co vim od pritele a od kamaradu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
16.1.10 21:32

Ahoj Inko,
především ti moc držím palce.Všechno tohle co píšeš jsem si prožila.Nevím taedy proč bráníš otci aby neviděl dítě nebo děti…je alkoholik?Nebo násilník?Řeknu ti to na rovinu.Můj nyní již zemřelý bývalý manžel měl tu nejtěžší formu schizofrenie.Když jsem se soudila o to,aby byl styk otce s dětmi upraven na méně častý a v doprovodu dospělé osoby,tak soudce ze mě dělal hysterickou matku,která ze zdravého dělá nemocného.Až po druhém stání když si soudce nechal poslal lékařskou zprávu,kde to bylo napsané černé na bílém,tak to schválili.Tenkrát jsem si i nechala změnit telefonní číslo,protože mi vyhrožoval,atd.Na to soudce řekl,že je to handrkování.Jestli bojuješ o to aby se dětem něco nestalo a máš k tomu určitě nějaký pádný důvod,tak bojuj a nenech se odradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
17.1.10 05:34

Nevím, jestli dokážu říct, co může soud. Ale řeknu to trochu jinak: u občanskoprávního soudního sporu - kam rozvody spadají - zvažuje soud argumenty předkládané oběma stranami. Co soudu nikdo nepředloží, to soud nezvažuje. Záleží na aktivitě každé strany, co všechno si dokáže sehnat a obstarat. Pokud by soud měl zájem o tvoje maily a SMSky, tak jedině na základě žádosti nebo upozornění tvého bývalého. Jenom ty sama víš, jak to teď mezi vámi je. Od svého zkušenějšího kamaráda jsem před hrozícím soudem - ke kterému naštěstí nedošlo - dostal radu: snaž se před soudcem vystupovat věrohodně, aby tvoje chování a tvoje motivy byly pochopitelné obyčejným selským rozumem. Pak můžeš doufat, že se soud přikloní na tvoji stranu. Co se týká nejsoukromějších věcí, jako je korespondence - nevím, ale myslím, že tam by soudce potřeboval tvůj souhlas. Ale zase když mu ho nedáš, budeš působit nevěrohodně. Takže poradit je opravdu těžké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inko
17.1.10 09:41

Díky za rady..

Ve styku nebráním ale on se ohrazuje nějakou zprávou že jsem napsala ať už nám dá pokoj..Nemyslela jsem to tak, jak si myslí, ale co už.
Dítě mohl vidět za mé přítomnosti - nikdy se nestaral,a myslím si, že by se ani nepostaral.
Tak bych to chtěla i nadále - za mé přítomnosti.
Alespoň prozatím, ať si zvykne.
Takže toho skoro půl roku s dítětem nebyl, nepíšeme si, nevoláme. Netuším, co dělá apod.

Ale třeba pokud bych já, nebo on poukazovali na to, že někoho má apod., jestli se to dá dokázat z jejich sms, nebo jak to je..i když do takových detailů to asi zkoumat nebudou..

• Nahlásit
  • Citovat
12.1.16 12:21

Dobrý den vím že to sem asi nepatří, ale nevím kde se zeptat. Kamarádka má rizikový těhotenství a jeji přitel má jit do vězení nevíte jestli když donese papír od doktora že je na rizikovým a že potřebuje aby ji pomáhal jestli by mu to pomohlo k odložení nástupu Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.16 14:42

SOS soud

Holky prosimvas muze mi soud prikazat abych zajistila ucast otce? Te mi prisel dopis, nejspis si ho nevyzvednul a musim zajistit ucast. Jenze je bezdomovec a pokazde mi vola z jineho ciziho cisla, uz to nezvedam, porad mi vyhrozuje, nadava a kazde predani dcery byl horor, neustale to koncilo volani policie a nebo sem musela na prestupky. Posledne ohrozil me i dcer. Mam z neho strach a nechci mit s nim uz nic spolecneho. Preci nemuzu za to ze si nevyzvedl dopis a nahanet ho? Jeste s nim mit dalsi starosti na moji hlavu, jako bych mela malo tahaniv vuli nemu s policii a uradem. Jsem z toho hotova:( poradte prosim. Jinak styk sem zrusila dokud neprobehne soud jde o nebezpecneho cloveka co bere drogy a posledni kapka byla jak nas ohrozil OSPOD to vi sam nam to navrhl. Dneska tam musim jet poslali mi pozvanku.

• Nahlásit
  • Citovat
1910
10.2.16 14:47

Dle mýho soud neví, kde ho hledat a tak to zkouší takto, že ty kdybys s ním byla v kontaktu, tak mu můžeš říct, který den je soud, aby tam dorazil. pokud to neuděláš, nikdo ti nic udělat nemůže a zlobit se nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.16 14:53

@allluck dekuji moc to jsem potrebovala vedet :? Jsem z toho uplne hotova

• Nahlásit
  • Citovat
196
10.2.16 14:57

Ty sama účast otce zajıšťovat nemusíš. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.16 15:12

@Sergej dekuji zatim se drzim ale je to dost tezke

• Nahlásit
  • Citovat
1910
10.2.16 15:18
@Anonymní píše:
@allluck dekuji moc to jsem potrebovala vedet :? Jsem z toho uplne hotova

neboj :hug: možná pro tebe dobře, jestli ho nenajdou, možná to proběhne i bez něj. je plno takových otců, který mají adresu hlášenou na úřadě a nikde o nich není nic zjistitelnýho, např. jestli pracuje, jestli pobírá důchod atp., jsou lidi, který prostě nic neřeší, tím pádem nejsou dohledatelní. takže ve finále to bude dobré pro tebe. a ty u soudu prostě řekni, že nevíš kde je :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
10.2.16 19:12

Zkus se netrápit, mysli na dceru a na sebe, dobře to dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu