Soud o alimenty, výživné

Anonymní
14.6.13 09:49

soud o alimenty, výživné,atd.

Ahoj, omlouvám se že píšu jako anonymní ale potřebuju radu. Zachvilku se mi má narodit miminko a potřebuju radu. Žiju bez partnera celé těhotenství (opustila jsem ho kvůli jeho agresi) předtím takový nebyl. Chtěla bych aby platil na dítko alimenty, výživné na mě (budu si při mimču dodělávat školu) a chtěla bych aby miminko bylo v mé péči. Otec dítěte se nestará už o první dítě která měl z jiného vztahu, alimenty platí. Nemáte někdo nějaký formulář popř. nějakou radu jak o tohle vše zažádat a na jaký soud to poslat? On bydlí více jak 100km od nás a jak se bude řešit soud a jak dlouho. Prosím rýpalové nepište. Díky všem

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
3684
14.6.13 09:52

Aby jsi mohla dostávat alimenty, musí být otec v RL dítěte, takže to záleří na tom, zda se tvůj bývalí přítel nechá do RL zapsat.

• Nahlásit
69305
14.6.13 09:56

Musí dát souhlas k zapsání se do RL dítěte, pokud ne, nastupuje soud, testy, dokazování, a táhne se to, rok i víc s přehledem, do té doby neuvidíš ani korunu.

Jinak, dítě bude svěřené do tvé péče, nicméně to neznamená, že otec dítě neuvidí, budeš mu ho muset dívat, zase podle soudu, pokud bude chtít, u miminka v tvépřítomnosti, znamená to, být s ním stále ve styku, trpět jeho kecy a návštěvy, později si to dítě prostě vezme, na víkend, třeba 14dnů v kuse v létě, ani halíř by mi za to nestál.

• Nahlásit
31600
14.6.13 09:59

Pokud chceš riskovat, že o dítě jevit zájem bude a bude chtít i styk, tak buď ho dotlačit k zápisu na matrice nebo pak musíš podat žalobu na otcovství, pokud to nepodepíše dobrovolně. Tam bude potřeba genetické testy, soud bude mít nějaké nklady, minimálně pár měsíců to zabere.
Formuláře nejsou, pohledej googlem vzory, na to jsou přímo nějaké stránky.

• Nahlásit
35461
14.6.13 10:01
@terinka4444 píše:
Musí dát souhlas k zapsání se do RL dítěte, pokud ne, nastupuje soud, testy, dokazování, a táhne se to, rok i víc s přehledem, do té doby neuvidíš ani korunu.Jinak, dítě bude svěřené do tvé péče, nicméně to neznamená, že otec dítě neuvidí, budeš mu ho muset dívat, zase podle soudu, pokud bude chtít, u miminka v tvépřítomnosti, znamená to, být s ním stále ve styku, trpět jeho kecy a návštěvy, později si to dítě prostě vezme, na víkend, třeba 14dnů v kuse v létě, ani halíř by mi za to nestál.
:palec: :palec: :palec: Souhlasím, když už výběr otce byl špatný, tak aspoň ať tím matka i dítě netrpí celý život.
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.13 10:01

Zašla bych si asi hlavně na sociálku a tam ti vše řeknou, poradí na co by si měla eventuelně nárok apod. Je možné že si můžeš zažádat i o nějaké předběžné opatření že se jedná o domnělého otce a možná mu něco vyměří ale to nevím. Jinak jak on se k tomu staví? Chce být v RL nebo nechce? Také záleží i na tom kolik on má příjem to že má už vyživovací povinnost apod. Ty jsi předtím pracovala? Jakou budeš mít variantu rodičáku? Tohle se pak všechno bude řešit u soudu ale asi nic moc nemůžeš dokud se malé nenarodí…

• Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
14.6.13 10:04

No po porodu se budou ještě řešit testy odcotvství a pak teprve soud. Já taky nechci tohle řešit, jednoduše ho nenapsat do RL ale mam strach že to nezvádnu finančně :,(

• Nahlásit
64457
14.6.13 10:07
@Anonymní píše:
No po porodu se budou ještě řešit testy odcotvství a pak teprve soud. Já taky nechci tohle řešit, jednoduše ho nenapsat do RL ale mam strach že to nezvádnu finančně :,(

chce to dobře promyslet.. Zvládla bys pak, kdyby si ho bral k sobě? kdyby dělal naschvály a pod? a ono je taky další věc, že i když tohle vše uděláš, dítě bude mít otce v RL a pod, kde bereš jistotu, že Ti ty prachy opravdu bude dávat, že se s ním nebudeš třeba několik let marně soudit, posílat na něj exekuce atd.. Já bych ho v tomto případě fakt nezapisovala, když si představim všechny problémy do budoucna :think:

• Nahlásit
Anonymní
14.6.13 10:10

@martina.se ano taky mam obavy že tohle pak budu řešit, no spíš tohle řeším a stresuju se od prosince jak to teda bude a jestli zapsat nebo ne, ale bez peněz dítko neuživím. :|

• Nahlásit
Anonymní
14.6.13 10:16

No je to těžké jde o to že on ti taky může dělat problémy třeba i naschvál a bude chtít být v RL a pak může dát k soudu on tebe protože má právo být veden jako otec dítěte a s tím by si pak nic neudělala zase když platí na to první tak snad by platil i na to druhé…

• Nahlásit
  • Upravit
2642
14.6.13 10:17

Ahoj, možná je to od věci, ale jak jeho rodiče? Znali jste se / ví o tom / jsou „normální“ a jevili by zájem (né zrovna hned finanční, ale prostě zájem)

Jestli se bavíme o „odepsání“ jeho a všeho co se ho týká? Tj. bylo by opravdu všechno jen a jen na tobě (popř. tvých blízkých)?

• Nahlásit
Anonymní
14.6.13 10:20

@kjhui neznám jeho rodiče vůbec. Já vím je že o první díte nejevil zájem a po 6 letech chce dítě vidět.

• Nahlásit
2642
14.6.13 10:20

Taky úhel pohledu, jak píše @rigousek, to že nenecháš zapsat otce do RL neznamená že se tam teoreticky nemůže chtít zapsat on později (kdyby se chtěl účastnit, ať v dobrém nebo dělat problémy). Tuším že dokazování otcovství je právně mezi dítětem (zastupovaným úřadem) a otcem, matka je jen svěděk jestli se nepletu a nemůže tomu „zabránit“..

• Nahlásit
Anonymní
14.6.13 10:27

@kjhui já zabranovat něčemu nechci, on se ani v mém těhotenství neiformuje jestli je dítko v pořádku ani pohlaví prostě nic žádná komunikace. Chtěla bych aby platil ale nadruhou stranu mam obavy že bude dělat problémy, nevím co odněj čekat.

• Nahlásit
8151
14.6.13 10:28

Kamarádka po porodu požádala soud o určení otcovství a výživné na ni a na malou a k soudu došlo až když byla malá druhým rokem ve školce, takže pokud chceš řešit finanční otázku hned po porodu tak s alimenty bych tak rychle nepočítala, záleží na tom jak rychlý je u vás soud. Jinak soudit by ses měla v trvalém bydlišti dítěte

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat