Soudní určení styku - kdo má ?- objasnění

2830
1.4.21 08:34

soudní určení styku - kdo má ?- objasnění

Zdravím,
poprosím ty co mají soudní určení styku nebo ty co vědí. Nechce se mi otravovat právničku s bezplatnou radou :lol: ani OSPOD tam volá ex :lol: proto se ptám zde, kdo má zkušenost.
Máme určený styk co 14dní+Velikonoce a Vánoce. I když si děti skoro nebere, trval na určení těhle dvou svátků, proto je v rozhodnutí o Velikonocích- „…otec je oprávněn vídat děti v sudé roky od patku do pondělí "…
Jak to platí v liché roky? to už v zápisu není zda má matka právo na totéž v opačném roce. Podle mě soudkyně mluvila o tom, že to platí i pro matku, jen zápis je psán stylem na co má otec právo, nikoli matka.
Má či nemá matka právo na svátky s dětma? Podle ex nemám právo na stejné svátky jako on, protože on má vídat děti co 14dní (což vychází právě na Velikonoce)…stejně by mohl argumentovat i na Vánoce, takže by se mohlo stát, že když vyjdou vánoce na "jeho víkend“ budu mít smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
1.4.21 08:40

Ano, bývá to tak, že se svátky každý rok mezi rodiči střídají. Otec tedy sudý a Vy lichý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 08:42

Víkendy jsou jedna věc, svátky druhá. Kluk už je velkej, ale takto jsme to měli my…Vánoce se střídaly bez ohledu na víkendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68488
1.4.21 08:44

Záleží, jak je to napsané přesně v rozsudku. Je to hodně slovíčkaření. Zda je tam napsané zvláštní ustanovení pro případ Velikonoční prázdnin, kdy běžný režim neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
1.4.21 08:55

@Lama Lama jo, jde o slovíčkaření. Bohužel nikde v zápisu není co je nadřazené, zda běžný styk či svátky.
Já chtěla jet klasicky co 14dní víkend a komu padnou svátky přilehlé k danému víkendu, ten je má…ale ex začal tahanice lichý-sudý rok, Velikonoce, Vánoce atd. (přitom paradoxně je nechtěl v loni ani letos)
Takže soudní zápis je stylem „…otec je oprávněn…“ a jeho termíny. Nikde není zapsáno na co má právo matka, zda na totéž jen v opačných letech, nebo jestli nemám právo na nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68488
1.4.21 09:04
@axlpol píše:
@Lama Lama jo, jde o slovíčkaření. Bohužel nikde v zápisu není co je nadřazené, zda běžný styk či svátky.
Já chtěla jet klasicky co 14dní víkend a komu padnou svátky přilehlé k danému víkendu, ten je má…ale ex začal tahanice lichý-sudý rok, Velikonoce, Vánoce atd. (přitom paradoxně je nechtěl v loni ani letos)
Takže soudní zápis je stylem „…otec je oprávněn…“ a jeho termíny. Nikde není zapsáno na co má právo matka, zda na totéž jen v opačných letech, nebo jestli nemám právo na nic :nevim:

no, matka má zbytek, kdy otec není oprávněn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
1.4.21 09:09

Když to není schopen pochopit budete muset znovu k soudu a upravit dohodu tak, aby to bylo zjevné :lol: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20886
1.4.21 09:30

@axlpol no já bych z toho pochopila, že ex má teď právo mít děti v so+ne, pátek a pondělí ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68488
1.4.21 09:45
@stinga píše:
@axlpol no já bych z toho pochopila, že ex má teď právo mít děti v so+ne, pátek a pondělí ty

Pokud tu nebudeme mít doslovně znění rozsudku v této věci, tak se toho fakt nedopatrame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
1.4.21 10:13

@Lama Lama :nevim: no taky i myslím…uvidíme v sobotu ráno. Vyhrožuje policii a přivoláním OSPODu, což souhlasím a na chodníku si to snad ujasníme. Popřípadě hned požádám OSPOD o mimosoudní dohodu, naprosto přesnou.

Asi mi došla ta poslední kapka :lol: bo kvůli němu byly dva soudy o určení styku a hrozil další soud, vymýšlel, kombinoval a stejně ten styk neplní. Ted se vymlouvá na covid, vymýšlí si karanténu, bral si paragrafy na cizí dítě se kterým žije apod…takže ted mi to přijde jako schválnost jak vyvolat problémy. Ale zase jsem ráda, když nebudu v právu - že matka nemá nárok na svátky s dětma - tak se to aspon včas upraví, aby na mě nezbyly jen denní povinnosti a svátky budu skákat podle ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
1.4.21 12:32
@axlpol píše:
Zdravím,
poprosím ty co mají soudní určení styku nebo ty co vědí. Nechce se mi otravovat právničku s bezplatnou radou :lol: ani OSPOD tam volá ex :lol: proto se ptám zde, kdo má zkušenost.
Máme určený styk co 14dní+Velikonoce a Vánoce. I když si děti skoro nebere, trval na určení těhle dvou svátků, proto je v rozhodnutí o Velikonocích- „…otec je oprávněn vídat děti v sudé roky od patku do pondělí "…
Jak to platí v liché roky? to už v zápisu není zda má matka právo na totéž v opačném roce. Podle mě soudkyně mluvila o tom, že to platí i pro matku, jen zápis je psán stylem na co má otec právo, nikoli matka.
Má či nemá matka právo na svátky s dětma? Podle ex nemám právo na stejné svátky jako on, protože on má vídat děti co 14dní (což vychází právě na Velikonoce)…stejně by mohl argumentovat i na Vánoce, takže by se mohlo stát, že když vyjdou vánoce na "jeho víkend“ budu mít smůlu.

To záleží na tom, jestli je tam napsané, že pro Velikonoce platí jiná úprava.

Nebo jestli je to zhruba jako „každá lichá sobota v roce s výjimkou následujících svátku: Velikonoce sudý, Vánoce lichý…“

Jestli ne, tak má ex pravdu a ten rozsudek je blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
1.4.21 19:07
@axlpol píše:
Zdravím,
Má či nemá matka právo na svátky s dětma? Podle ex nemám právo na stejné svátky jako on, protože on má vídat děti co 14dní (což vychází právě na Velikonoce)…stejně by mohl argumentovat i na Vánoce, takže by se mohlo stát, že když vyjdou vánoce na "jeho víkend“ budu mít smůlu.

Máme to obdobně a dělám to tak, že když jsou jeho velikonoce, tak děti pošlu na jeho velikonoce. Když jsou moje velikonoce na jeho víkend, děti zůstávají doma. Pokud se dohodneme, že děti chce mít mimo, tak jim zamávám a raduji se z volného víkendu. Ale konkrétně mně jsou velikonoce ukradené, takže když budou děti pryč, je mi to jedno. Svátky máme mimo běžný rytmus (má jinak liché víkendy).

Matka má právo na ty svátky, které v daném čase připadají jí a myslím si, že svátky jsou nadřazené.

Také se mi čas od času stane, že jsou za sebou jeho víkend, jeho velikonoce a jeho víkend. To mám pak tři volné víkendy za sebou. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
2.4.21 19:51

Pokud výslovně není v rozsudku uvedeno, že styk o prázdninách má přednost před stykem běžným, pak je prostě dáno oprávnění, které neruší ani dny, kdy v protilehlém roce má určené právo na mimořádný styk.
Měl jsem to v rámci předběžka obdobně, daný styk každý druhý týden od čtvrtka do neděle, a druhou polovinu letních měsíců. A nebyla věta o přednosti prázdninového styku, takže jsem o prázdninách měl jak dva půlměsíční styky, tak dva prodloužené víkendy. Matka samozřejmě interpretovala jako zakladatelka, ale měla smůlu.
Otec není odpovědný za chybu soudu. A pokud má pouze víkend za 14 dní, tak by mě na místě hanba fackovala mu upírat víkendový styk o velikonočním víkendu, protože pak by dítě neviděl měsíc, což je prasárna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
6.4.21 10:23

@canaglia …mě taky hanba fackuje za chování ex manžely, kdy má děti vídat co 14dní víkend a zatím je to jen cca 1× za měsíc (a to je ted už ta lepší situace)
Přitom u soudu hrál divadlo na soud i OSPOD, kdy i sociální pracovnice říkala, že se za děti bije jako lev :lol: :lol: až pak se ukázalo, že je skoro vůbec nenavštěvuje a ani nehodlá nic měnit.
Vůbec nejde o to, že chce děti na Velikonoce, tlačí na něj rodiče, aby viděli svá vnoučata a hlavně chce narušit volné dny mi. Kdyby tak moc nehrál u soudu divadlo a nepředváděl se jak se chce děti ve svátky (ovšem až za rok) tak bych to neřešila. Ale byla to potupa, tahat se po soudech, když jsme oba dobře věděli/tušili, že ty děti chce jen tak někdy. Také kdyby se věnoval dětem co nejvíc a pravidelně, taky bude situace jiná. Proto chci dodržovat co si u soudu vydupal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
6.4.21 10:30

Jinak teda upřesním pro ostatní pokud budou hledat podobné téma.

Nakonec se mi ex manžel omluvil, že zjišťoval fakta a jsem v právu. Mám tedy stejná práva jako on. Pokud má on určeny svátky, platí to samé pro mě v opačný rok.

Pravděpodobně volal na OSPOD, kde mají k těmto situacím své manuály.
Nedávno jsme řešili zda můžou děti opustit obec i přes celostátní zákaz, protože v rozsudku je „…že otec je oprávněn“ nikoli povinen děti vidět a převážet. OSPOD dodal přesný manuál od ministerstva pro tyhle situace na tenhle nouzový stav. Takže tipuju, že mají postupy i pro klasické soudní rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat