Sleva na děti

Anonymní
31.3.21 17:08

Sleva na děti

Zdravím, chci se zeptat, budeme se s manželem rozvádět. Vše je vyřešeno, jen zůstala otázka ohledně slevy na děti. Děti budou u mě, tedy budou mít společnou adresu se mnou, ale slevu na děti má momentálně manžel.

Je tedy sleva zavislá na tom, s kým děti bydlí, nebo to nemá vliv a slevu může mít dal manžel? Peníze dáváme na spořící účet, kdy jsou tedy na potřeby dětí, tudíž to teoreticky nemá vliv na to, kdo slevu bere, jen nevíme z úředního hlediska, jak to tedy je, ať pak není problém, když by tedy byla jiná adresa.

Dekuji moc za objasnění a přeji hezký den.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7630
31.3.21 17:10

Slevu by sis měla uplatňovat ty.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
31.3.21 17:18

Může ji uplatňovat pouze ten, kdo žije s dětmi ve společné domácnosti. Pokud se ex odstěhuje, tak si ji uplatňovat nesmí.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 17:20

@JancaS84 @Cenarius Děkuji za odpověď, myslela jsem si to.

  • Citovat
  • Nahlásit
7474
31.3.21 17:26

Ja to tu nedavno resila, mluvili jsme i s pravnickou. Da se to udelat ale neni to legalni de facto, aby uplatnoval ten, kdo nevede spolecnou domacnost s ditetem.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75852
31.3.21 17:33
@Cenarius píše:
Může ji uplatňovat pouze ten, kdo žije s dětmi ve společné domácnosti. Pokud se ex odstěhuje, tak si ji uplatňovat nesmí.

Pokud budou mít společnou péči, tak se za společnou domácnost berou obě. A mám pocit, že i u střídavé.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
31.3.21 18:25

@j.a.n.i1 v paragrafu je přímo

§ 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob
(1) Poplatník uvedený v § 2 má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním ve společně hospodařící domácnosti atd.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68494
31.3.21 18:43
@Cenarius píše:
@j.a.n.i1 v paragrafu je přímo§ 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob
(1) Poplatník uvedený v § 2 má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním ve společně hospodařící domácnosti atd.

ale děti mohou žít ve dvou společných domácnostech. S tím, že nelze uplatnovat v obou naráz za jedno zdanovací období ( měsíc)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
31.3.21 18:57

Co se týká společné nebo střídavé péče a uplatňování daňového zvýhodnění na dítě, tak to řeší pokyn D22 GFŘ.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
31.3.21 19:21
@Lama Lama píše:
ale děti mohou žít ve dvou společných domácnostech. S tím, že nelze uplatnovat v obou naráz za jedno zdanovací období ( měsíc)

Toto mi přijde jako diskutovat za každou cenu. V citovaném zákonu je to podle mne jasně.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75852
31.3.21 20:04
@Luboš P píše:
Toto mi přijde jako diskutovat za každou cenu. V citovaném zákonu je to podle mne jasně.

Ano ale z tve strany, tu citaci totiž jasne splnuji obe domacnosti, neb v obou ty deti ziji :mrgreen:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68494
31.3.21 20:33
@Luboš P píše:
Toto mi přijde jako diskutovat za každou cenu. V citovaném zákonu je to podle mne jasně.

No, zato tvůj příspěvek je pro diskuzi přínosný. :lol:
Evidentně zakladatelka nemá jasno v tom, kdo uplatnovat může a kdo ne. Cenarius psal, že pokud se manžel odstěhuje, tak uplatnovat nebude moct, což je blbost, jen z titulu toho, že se odstěhuje nárok na uplatnění slevy neztrácí. Následně argumentoval zákonen. Prosto jsem se snažila jen ujasnit, že nemá pravdu v tom, že pokud se odstěhuje, nemůže uplatnovat. A to právě proto, že domácnosti mohou mít děti dvě.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat