Soudní výlohy

Anonymní
20.1.20 21:46

Soudní výlohy

Ahojky, vím že se nejedná o maminkovské téma, ale nevím kam se obrátit pro bleskovou odpověď. Před nějakou dobou jsme dávali pravidelně firemní auto do servisu, za opravu nám vystavili fakturu s pozdější splatností. Jednu z nich byl náš zaměstnanec uhradit hotově přímo na pokladně. Za nějakou dobu právě na tuto fakturu přišla žaloba pro nezaplacení. Jela jsem do firmy zjistit, kde je chyba, ta chyba se našla, firma mi vytiskla doklad o úhradě (kopii). Já napsala soudu vyjádření, přiložila doklady o úhradě, zanesla na podatelnu…po čase přišlo rozhodnutí, že opravdu nic nedlužíme, přesto po nás chtějí zaplatit část soudních výloh. Mají na ně právo? Já nesouhlasím, protože z naší strany bylo vše v pořádku. Prosím o anonym, nerada bych, aby mě tu některé poznaly a vznikly drby o firemních věcech.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7749
20.1.20 21:50

S tím bych teda taky nesouhlasila. Firemního právníka nemáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 21:54

@JancaS84 já s tím právě taky nesouhlasím. Firemního nemáme, to klidně nějakého poprosíme o radu. Jen jsem chtěla vědět, jestli vůbec můžeme nesouhlasit. Abych nebyla za blbce ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3598
20.1.20 22:34

A ty soudní výlohy po vás chce zaplatit soud nebo ta firma? Určitě je hloupost, abyste Vy platili za to, že oni v tom mají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
20.1.20 22:51
@Anonymní píše:
Ahojky, vím že se nejedná o maminkovské téma, ale nevím kam se obrátit pro bleskovou odpověď. Před nějakou dobou jsme dávali pravidelně firemní auto do servisu, za opravu nám vystavili fakturu s pozdější splatností. Jednu z nich byl náš zaměstnanec uhradit hotově přímo na pokladně. Za nějakou dobu právě na tuto fakturu přišla žaloba pro nezaplacení. Jela jsem do firmy zjistit, kde je chyba, ta chyba se našla, firma mi vytiskla doklad o úhradě (kopii). Já napsala soudu vyjádření, přiložila doklady o úhradě, zanesla na podatelnu…po čase přišlo rozhodnutí, že opravdu nic nedlužíme, přesto po nás chtějí zaplatit část soudních výloh. Mají na ně právo? Já nesouhlasím, protože z naší strany bylo vše v pořádku. Prosím o anonym, nerada bych, aby mě tu některé poznaly a vznikly drby o firemních věcech.

Soud má právo na to, aby mu byly zaplaceny výlohy. :mrgreen: Ta firma po vás chce uhradit část výloh? Ta zlá firma - soudě čistě podle toho, co píšeš - má jen (hyper)aktivního právníka nebo firemní politiku „za pokus to stojí“. Za blbce nebudeš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
20.1.20 22:57

Obrat se na právníka, ten popis je zmatený - není zřejmé kdo chce hradit výlohy ani kdy bylo z vaší strany zaplaceno a vpodstate ani nechápu to pochybení. Ale pokud chtějí pár stovek, tak se platit právníka nevyplatí - to buď uhradte nebo napiste, že s tím nesouhlasíte (pokud výlohy chce ten servis). Pokud výlohy zaplatit uložil soud, tak to uhradte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat