Aby se dítě nespálilo o topení

20.1.20 17:28

děti a topení

Zdravím, chci se zeptat jak to máte doma vyřešené s topením? Mám strach aby se ho syn nedotkl či na něj nespadl. Bydlíme ve starém baráku a když se zatopí fakt pálí. Máte nějakou ohrádku kolem udělanou nebo to neřešíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.1.20 17:30

@Adyynka nijak… říkám, že ne, stejně jako s troubou… ale stejně si na všechno musel sáhnout a od te doby dává pozor… Topení zkouší furt, protože se mu líbí jaký to děla zvuk, když do toho flaka… takže to já flakam pak jeho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2910
20.1.20 17:35

@Adyynka dokud si sám na to nešáhne a nezjistí, že to fakt pálí, tak mu můžete vysvětlovat co chcete a stejně mu to nic neřekne. (zamyslete se sama, kdybyste si nikdy nevyzkoušela, že něco pálí a pak to bolí, jak byste vůbec věděla, že na to nemáte šahat?) A dělat ohrádky kolem každého topení, aby na něj nedosáhl. Tak vám z bytu nic nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19162
20.1.20 17:44

Doma mame otopna telesa, tam popaleni nehrozi, stejne tak od trouby (je horka, ale dite tam 3 minuty asi ruku drzet nebude ;) ).
Na chate jsou petry a ty teda fajruji, ale proste jsme vysvetlovali a hlidali. Rocni dite pochopi, ze neco nema delat, jinak bude bebi (a pokud ma tendency testovat, tak nechat kontrolovane „spalit“).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22858
20.1.20 17:55

Okolo kamen máme ohrádku, protože děti musely jako malé chodit kolem a ze zaškobrtnutí byl strach. Topení a troubu jsem neřešila, tam jsme jen řekli, že nesmí a zkusily že pálí a víc nesahaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 17:58
@Adyynka píše:
Zdravím, chci se zeptat jak to máte doma vyřešené s topením? Mám strach aby se ho syn nedotkl či na něj nespadl. Bydlíme ve starém baráku a když se zatopí fakt pálí. Máte nějakou ohrádku kolem udělanou nebo to neřešíte?

Měli jsme ohrádku akorát kolem krbovek. Jinak jsem radiátory neřešila. U jednoho byl přisunutý stůl, do ložnice nechodil, v kuchyni za pod pultem a v pokojíku jsem to zvládla uhlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12704
20.1.20 18:00

Mame krbova kamna a rikala jsem porad „pali“,ale spis aby si to pak, az se jich dotkne, s tim slovem mohla hezky spojit. :mrgreen: Jednou se spalila (nechala jsem ji schvalne, kdyz nejela naplno) a pak uz na ne nikdy nesahla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47728
20.1.20 18:55

Doma mame podlahovku, takze jsem nic neresila. Krb jsem v novem baraku odmitla, ze si tim odmitam zasirat interier. A nasi maji radiatory, ale neprislo mi, ze by to bylo natolik rozpalene.
Maji moznost stridat plyn a tuha paliva. Ke kotlu nechodi decka ani ted vetsi.
My jsme spis resili troubu, ze doma mam vestavnou a indukci. Jednak je vys a nepali, kdyz pece, kdyz dovarim a sundam hrnec, tak je to v mnizku studene a ma to pojistku. Nasi maji klasiku sporak a troubu. Kdyz to pece, tak pali. Nebo pouzivaji remosku, plyn atd., to my doma nemame, takze my jsme spis resili, aby byli tam opatrni, ze u prarodicu to maji jinak a opakovalo se, ze to pali, kdyz se dotknes, tak to bude strasne bolet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama