Dětská exekuce

Anonymní
20.1.20 16:14

Dětská exekuce

Dobrý den, mám problém přišel mi dopis od exekutora, ze mám zaplatit částku 35.000 Kč, jedna se o dluh od dopravního podniku hl. m. Prahy, dluh byl způsoben v době kdy jsem ještě nebyla plnoleta, chci se tedy zeptat jestli je možné to nějak řešit, popřípadě jak?
Budu rada za jakoukoliv pomoc, či radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12436
20.1.20 16:16

Radu mám dobrou. Zaplať! Nezletilost neomlouvá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2905
20.1.20 16:16

Dá se to řešit. Zaplatit. Už je celý proces úplně na konci. Řešit se to mělo daleko, daleko dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 16:18

A proč se to nezaplatilo tehdy? Neřekla jsi to doma, nebo ses na to vykašlala, nebo se na to vykašlali rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
20.1.20 16:20

Zaplatit. Neplnoletost neomlouvá. Měla si to řešit když se tě chytli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
20.1.20 16:24
@JancaS84 píše:
Zaplatit. Neplnoletost neomlouvá. Měla si to řešit když se tě chytli.

Třeba byla s mamkou, když jí bylo 6 let a ta se nato vyprdla po kontrole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22022
20.1.20 16:25

Zaplatit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2905
20.1.20 16:26
@Ou píše:
Až na to že DPHMP opět jede zmrdské praktiky, kdy nedává vědět a nechává vydělát šmejdského advokáta.

A ten šmejdský advokát vydělává na tom, že lidi 1. jeli načerno 2. se vykašlali na zaplacení pokuty, 3. dál to ani neřešili, 4. nepřebírali si poštu od soudu. Tak nějak je tam hodně bodů, kde ten člověk to může zastavit a vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 16:40

Teoreticky se dá bránit. Ale v jiné fázi. Exekuce není ze dne na den.

První musel být dopis od DP o pokutě.
Potom předžalobní výzva.
Potom elektronicky platební rozkaz.
A teprve pár měsíců poté samotná exekuce.
(tím pořadím si nejsem jistá ale trvá to dlouho a dlužník dostane často desítky dopisů než nastane samotná exekuce)

Pokud byly dopisy odeslány a vyzvednuty na poště. Nedá se dělat nic. Pokud by byl postup jiný (dokumenty rodičům kteří nepřevzali apod.) tak je tu malá možnost. A to vše je v soudním spisu (kdy a kam to bylo posláno a kdo vyzvednul/nevyzvednul). Takže záleží na okolnostech. Ale pokud víš že ty dopisy chodili už dřív, četla si je, případně ignorovala poštu. Tak je jediná cesta co nejrychleji zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 16:42

Zkus se domluvit treba s advokátem aby ti poradil co v téhle situaci dělat, pokud to vyřešit nepůjde tak domluvit se s exekutorem na splatkovem kalendáři, uvidí ze chceš zplacet a vyhoví ti i kdyby jsi měla posílat 2000 měsíčně, snaha se cení a jsou to taky jen lidi, jen je to bohužel jejich práce a taky musí z něčeho žít

• Nahlásit
  • Citovat
TRG
2305
20.1.20 16:44

Zase si tu píše někdo sám se sebou. :mrgreen: Zakladatelko, je to poznat podle ikony u anonymů. To jako nějaká motivační diskuse? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 16:49

.

• Nahlásit
  • Citovat
22022
20.1.20 16:54
@Anonymní píše:
Zkus se domluvit treba s advokátem aby ti poradil co v téhle situaci dělat, pokud to vyřešit nepůjde tak domluvit se s exekutorem na splatkovem kalendáři, uvidí ze chceš zplacet a vyhoví ti i kdyby jsi měla posílat 2000 měsíčně, snaha se cení a jsou to taky jen lidi, jen je to bohužel jejich práce a taky musí z něčeho žít

Proc to zakladatelko pises sama sobe :lol:?Tak evidentne vis co delat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1796
20.1.20 16:55

Téma mě zaujalo. Netušíte jak to doopravdy funguje, když je nezletilé dítě (dejme tomu 10 let) chyceno při jízdě na černo? Vzhledem k tomu, že u sebe nemusí mít žádný doklad totožnosti, nemá jak se revizorovi prokázat. Má revizor povinnost ověřit údaje, které mu dítě nahlásí? Co když si jméno a adresu vymyslí nebo hůř, nahlásí třeba spolužákovu? Má dopravní podnik povinnost infomovat o pokutě zákonné zástupce dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11468
20.1.20 17:21
@Anonymní píše:
Zkus se domluvit treba s advokátem aby ti poradil co v téhle situaci dělat, pokud to vyřešit nepůjde tak domluvit se s exekutorem na splatkovem kalendáři, uvidí ze chceš zplacet a vyhoví ti i kdyby jsi měla posílat 2000 měsíčně, snaha se cení a jsou to taky jen lidi, jen je to bohužel jejich práce a taky musí z něčeho žít

Ty radis sama sobě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama