Soudni zakaz

Anonymni
5.8.09 15:58

Soudni zakaz

Ahoj
omlouvam se ze pisu anonymne ale tohle tema je pro mne dost citlive.

Chtela bch si vyzadat soudni prikaz se zakazem styku jednoho clena rodiny s mym ditetem.Neni to otec ditete ale ma matka.Proste mi skodi,neustale mi citove i psychicky ublizuje a to se odrazi na diteti.

Mate s tim nekdo zkusenost jak se to dela a co vse k tomu potrebuji?

Dekuji zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

452
5.8.09 16:05

Nejsi povinna ji dávat děti, pokud bys to neměla soudně nařízené, ale když jde nedávat děti jejich vlastním otcům, tak babička se může jít bodnout.

Ale tobě jde spíš o zákaz jakéhokoli přiblížení k tobě a tvé rodině, že?

Pokud se neozve někdo s radou dříve, pohledám v zákoně a poptám se v kanceláři. Univerzální radu neznám, tak ať nekecám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.8.09 16:10

ano jde mi o to aby se nesmela priblizit ani ke mne ani k diteti.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.8.09 16:34

Budu OT, ale moje tchýně si zase chtěla vyřídit soudní příkaz k tomu, že jí naši dceru musíme půjčovat :lol: . Kráva!

Prostě utnete vztahy a hotovo!

• Nahlásit
  • Citovat
1446
5.8.09 16:52

Ahoj anonymní,

je to strašně ožehavý :evil: .Já měla obrácený problém.Můj ex je duševně nemocný a měli jsme soudně ujednáno,že si holky bude brát pod dohledem druhé dospělé osoby,což je jeho matka.Ale v papírech to doslova napsáno nebylo,protože to prý z právního hleddiska ani nejde.Také jsem chtěla aby holky nevozil nikde autem (měl už 2 autonehody vlivem tlumících léků)…ne,to prý také nelze.Nemám slov.Takže mě nezbývá než se modlit,aby nikam s nimi nejezdil.A musím také věřit tomu,že bere řádně léky.A soud?Ten to má silně na háku a kdo si myslíš že je na tom bitej? JÁ :evil: ,to ze mě dělají hysteriskou matku!!!
Tak se drž a hodně síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
5.8.09 16:54

…ještě důležitý dodatek…
jeho matka je u styku s dětmi minimálně.Navíc pije první ligu.Ale u soudu jsem ta nejhorší já.
Jak píšou holky,nejlepší bude utnout vztahy .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.8.09 16:56

Ahoj zakladatelko, nevím jaké k tomu máš důvody, ale myslím, že pro soudní zákaz musí být závažné, tzn. že by tebe nebo dítě matka napadla. :(
Vím ze zkušenosti, že bohužel ani soudní zákaz jí v tom nemusí zabránit, pokud bude opravdu neodbytná. Policie ti stejně v tomhle případě řekne, že dokud se nic nestane, nemůžou nic dělat. :evil:

Nechci tě děsit, ale známí řeší stejný problém a bezúspěšně. Doufám, že tvůj problém nemá tak hororový scénář a domluvíte se bez soudů a útěků. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.8.09 17:50

Zatim dekuji za odpovedi.
u nas teda zatim matka me ani dite nenapadla ale dela mi ze zivota doslova peklo.
Uz jsem se jednou rozhodla s ni utnout vztahy ale ona si k nam proste prisla a delala sceny za dvermi na chodbe domu,jednou jsem si myslela ze to je kamoska tak jsem otevrela,vecpala se mi do bytu a nechtela odejit atd.
Proste s ni se dohodnout neda.
V rodine nas vsude pomlouva,nikam nemuzeme jezdit protoze na nas hazi spinu a kazdemu breci jak se s ni nechceme stykat.

Uz dokonce premyslim o tom ze se odstehuji nekam kde nas nebude vecne otravovat-bydlim ebohuzel ve stejnem meste :(

• Nahlásit
  • Citovat
12332
5.8.09 17:54

ahoj, podle toho co píšeš, bych si hlavně dala kukátko do dveří a matku prostě nepustila, eventuelně změnila tel. a možná ji napsala dopis, jak to všechno vnímáš, a že už nemůžeš dál, nevím, nedovedu si to úplně představit :roll:

jo a když bude děla scény na chodbě tak jí slušně říci, ať jde a jinak volat policii, je to strašné, ale než se utrápit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
5.8.09 18:39

Ahoj, to je děs… 8O A není nikdo z rodiny, kdo by Ti pomohl mámu přesvědčit, že tohle není normální? Ono to bohužel není tak jednoduché - prarodiče se mohou domáhat styku s vnoučaty dokonce i soudně :roll:
A pokud není Tvoje máma alkoholik, narkoman, člověk se závažnou psychiatrickou diagnózou, recidivista apod. (tam bys pak měla alespoň malou šanci na to prokázat, že není v zájmu tvého dítěte styk s babičkou), tak by to naopak mohlo dopadnout tak, že soud Ti nařídí nějakou formu kontaktu s ní 8O 8O 8O Držím palce, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
5.8.09 19:15
JVP píše: …tak by to naopak mohlo dopadnout tak, že soud Ti nařídí nějakou formu kontaktu s ní 8O 8O 8O Držím palce, Jana

no takhle by to bohužel dopadnout mohlo a pokud není nikdo z rodiny, na koho by dala, tak je to v háji :( , ale než se někdo odhodlá podat k soudu návrh, pak se mohou najít svědci, kteří potvrdí, že babi není úplně OK, a třeba navrhovat znalecký posudek, tak to může být na dlouho = klid faktický a jestli by byla zpráva o výjezdech policie, že třeba dělala před domem výtržnosti (vše doporučuji sepsat, kdyby to došlo až tak daleko) tak to by hrálo proti ní, ale pak je to hlavně o nervech, kdo vydrží více (nepřijít k soudu, protože se omluvíš, že jsi nemocná, nebo něco, a oni to odloží, pak zase odvolání a vůbec… dá se to dlouho protahovat), kdyby to mělo dopadnout takhle, pak už by to bylo spíše na stěhování daleko a to už by to snad babi tolik nebavilo jezdit :roll:

takže spíše nedoporučuji podávat sama návrh k soudu, až by se třeba rozhoupala babi… pak reagovat

v každém případě taky přeji hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
5.8.09 19:22

Ahoj,

mela jsem to dost podobne,rozumim Ti…

Jak stare mas ditko.-ptam se proto,jestli je sance,ze uz mu lze leccos vysvetlit?!
Ja se odstehovala na druhy konec republiky,osud tomu chtel a dnes vidim,ze to byla asi jedina moznost,jak si ‚nenechat ukrast nejstarsi dceru¨‘…
Z jejiho vlivu jsme se vymanovaly dlouho a tezko,ale vzdalenost tomu pomaha HODNE.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.8.09 20:39

Borisko dopis uz jsem ji psala pred Vanoci a jak je videt nepomohlo to.Napsala jsem ji co me trapi z detstvi,proc s ni nechci udrzovat kontakt atd ale nepochodila jsem.

JVP matka neni ani jedno z toho co jsi psala takze s tim bych nepochodila.

Borisko v rodine neni nikdo kdo by ji domluvil a bohuzel ani nikdo kdo by na ni rekl neco spatneho.Spis by kazdy rekl spatne veci na me vzhledem k tomu ze si na me neustale stezuje a pomlouva me.Se mnou se bohuzel uz nikdo skoro nebavi. :cry:

Farska jsem moc rada ze mi rozumis.Male byl teprve rok takze ji jeste nemam co vysvetlit protoze by nic nepochopila.Nejvic se bojim toho ze kdybych tady zustala a mala se s babickou stykala tak verim tomu ze jakmile by mala zacala mit trochu rozum tak by ji matka o me vykladala priserne veci a stvala ji proti me.
Muzu rict ze kdyz jsem drive bydlela v zahranici tak jsem mela klid a zilo se mi baaaaaajecne protoze jsem se mohla volne nadechnout a hlavne volne dychat bez toho abych se neustale strachovala kdy za mnou prijde.

• Nahlásit
  • Citovat
JVP
569
5.8.09 23:32

Ahoj, no a pokud se Ti žilo skvěle v zahraničí, tak proč to nezopakovat? Určitě to zvládneš i s malou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.8.09 08:00

JVP ono to ted uy neni tak jednoduche.Tenkrat jsem byla mladsi,nemela dite,nemela svuj vlastni byt a pracovala jsem.
Kdybych se odstehovala do zahranici tak bych si musela pronajmout byt,asi si sehnat praci a co s rocnim prckem?
Bouzel nic uz neni tak jednoduche jako driv.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama