Souhlas s vycestováním

Anonymní
29.12.19 20:47

Souhlas s vycestováním

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak to je s podpisem (souhlasem) že druhý rodič může vycestovat s dítětem mimo ČR? Dceru (21m) mám svěřenou v péči a bývalý partner záměnou přišel zda mu podepisu souhlas že jedou do Rakouska na hory. A teď mi to nějak vrtá hlavou… Potřebuji i já jeho souhlas když budu chtít s dcerou vycestovat mimo ČR? Někde jsem četla že já souhlas mít nemusím když je dcera svěřena mě do péče. Tak nevím. Děkuji.. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1418
29.12.19 20:50

Ani jeden mit souhlas nepotrebuje.ty jsi stejny rodic jako otec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 20:56

@migmina děkuju já právě nevěděla on stím zamnou přišel sám od sebe že potřebuje prý souhlas. Tak mi to tak začalo vrtat hlavou :)

• Citovat
  • Nahlásit
1433
29.12.19 21:03
@migmina píše:
Ani jeden mit souhlas nepotrebuje.ty jsi stejny rodic jako otec

To neni pravda. Souhlas potrebujes. Jde o to, jestli to nekdo na cesko rakouskych hranicicb, kde se ani nestavi muze chtit. Ale opravdu to je pravda. Do nekterych zemi - napr.usa te samotnou s ditetem bez souhlasu otce v anglictine nepusti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 21:10

@KaroliS Ano teď jsem něco četla že do států mimo EU je potřeba souhlas, jen mám obavy.. já jemu musím podepsat a schválit vše co chce.. a když za ním přijdu já tak vím že mi to neodepise tedy.. nemáte někdo stimhle zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
1418
29.12.19 22:25

Resila kamaradka pred rokem i informace od pravnika. Souhlas nepotrebujes, ale informovat by si ho mela a on tebe. To ze mas dite v peci neni vic nez otec, ktery dite v peci nema. Toto je pravnicky potvrzeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
29.12.19 22:45

Obecně pro krátkou dovolenou nepotřebuješ, ale může se stát, že souhlas druhého rodiče bude řešit země, kam vycestujes - to bude pravděpodobnější v případě, že má dítě jiné příjmení než rodič, s kterym cestuje. Pro dlouhodobější pobyt byť v EU je asi lepsi ten souhlas mít, ale riziko že to fakt bude někdo v EU řešit (kromě druhého rodiče, co dlouhodoby pobyt označí za únos) je podle mě minimální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 00:13

@migmina netvrdím že to je něco víc, přišel stim sám. Já bych nic takového neřešila a jen mi to nasadilo brouka do hlavy.

• Citovat
  • Nahlásit
1433
30.12.19 12:40

@migmina Asi zalezi do jake zeme, do nektere opravdu jednoho rodice jen s ditetem bez souhlasu druheho nepusti. Pak te proste na letisti nepusti do zeme a letis na vlastni naklady domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
30.12.19 12:45
@Anonymní píše:
@KaroliS Ano teď jsem něco četla že do států mimo EU je potřeba souhlas, jen mám obavy.. já jemu musím podepsat a schválit vše co chce.. a když za ním přijdu já tak vím že mi to neodepise tedy.. nemáte někdo stimhle zkušenost?

Ano mam. Zjistovala jsem si to do USA. Tam te proste samotnou s ditetem nepusti pokud nemas souhlas v anglictine. Muzes mit a ditetem i stejne prijmeni. My jsme manzele a stejne je potreba to mit. Na hranicich to opravdu chteli videt. Byt tebou, tak si to overim az se budes nekam chystat na konkretni ambasade. V ramci EU bych to neresila. Manzel loni normalne zapomnel pas ( i trvaly pobyt - je cizinec z vychodu, tudiz potencionalni uprchlik.-)) a dovolenou do Italie jsme dali bez problemu.-) Byli jsme autem, tudiz nekolikero hranic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat