Sertralin aktavis - zkušenosti

Anonymní
10.12.19 08:50

Sertralin aktavis

Lidičky byl mi předepsán z důvodu syndrom tavicího tračníku,, psychosomaticke poruchy,, sertralin. Začínala jsem na dávce 0.25 půl tablety 8 dní. Poté zvýšení na celou 0.50. Ráno. Doplnit Neurol. Zkušenosti také vám první dny bylo tak zle, kdy se to vše zlepšilo? Ještě mě do toho všeho trápí viroza. Bude to 13 dní, mohlo by už přijít zlepšení posun k lepšímu? Děkuji za vaše názory rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4937
10.12.19 08:52

Na tohle Sertralin 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
10.12.19 08:59

Taky čumim 8o 8o a neurol 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35212
10.12.19 09:26

To se dava AD. Neurol fakt ale max ten mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15515
10.12.19 09:52

Máš to od praktika a nebo od psychiatra a tvoje úzkosti už se rozjely do diagnostikovatelných hloubek?

Pokud je to od praktika a nemáš k tomu úzkostné stavy a nebo neidentifikovatelné další tělesné projevy, než jen dráždivý tračník - typu tetanie, bušení srdce a podobně - tedy panickou úzkostnou poruchu, tak rozhodně zajdi na psychiatrii a konzultuj ty prášky.

Brát antidepresiva pokud ještě nemáš od úzkosti rozhozenou neruchoemii, jen sis tou úzkostí rozhodila mikrobiotu v trávicím traktu (to přesně je syndrom dráždivého tračníku) není vhodný nápad.

Pokud prášky jsou od psychiatra po důkladné diagnostice, tak to je dobrý nápad, jen to potřebuje doplnit.

1. potřebuješ tak 4-5 měsíců držet docela přísnou dietu, která ti srovná mikroby v trávicím traktu. Vinou dlouhodobého, špatně zvládaného stresu/úzkosti (z biochemického hlediska je to naprosto to samé) se proměnilo tvoje vnitnří prostředí v těle. A kromě věcí jako je psychika, imunita, pleť či kvalita vlasů to ovlivňuje i společenství přátelských mikrobů. Nejčastějsi směrem k syndromu přerůstání bakterií - totiž že z tlustého střeva, kam patří se nastěhují do tenkého, kde mají spoustu chutné potravy v podobně základních živin, množí se tam a tím tam dělají bordel.
Dieta zvana lowFODMAP je založená na tom, že vynecháš snadno fermentovatelé škroby a cukry, čímž vyhladovíš přemnožené mikroby v tenkém střevě, ale budeš krmit ty v tlustém - ty tam potřebuješ. Není to žádná zázrančá dieta typu raw/paleo/keto/cokoliv, i když principy to může mít podobné. V anglosaských zemí jde o lege artis metodu na dráždivý tračník podpořenou studiemi a metaanalázou těch studií.
Výhodou je, že to není dieta na celý život. Ale na pár měsíců a pak se pomalu vrací vynechané potraviny a trávicí trakt zase funguje.

Více zde http://lowfodmapdieta.cz/

Bez srovnání mikrobioty je tu docela velké riziko, že se ti takovéhle funkční obtíže přesmyknou do nějakého autoimunitního zánětlivého onemocnění trávicího traktu a to fakt nechceš.

2. potřebuješ vstoupit do psychoterapie a naučit se zvládat stres/úzkost, v případě že tam je panická porucha, tedy že si nejsi vědoma toho, že by úzkost byla tvoje téma, tak tím spíš se potřebuješ naučit lépe propojovat racio-tělo-emoce.

Protože pokud si pracně pomocí léků a tvrdé diety srovnáš, ale nenaučíš se prorozumět té psychické stránce psychosomatického onemocnění kterým teď trpíš, tak vzorce chování a prožívání, které ti ubližují to zase rozjedou tak, že tvoje tělo bude zaplavené stresovou/úzkostnou biochemií a do pár měsíců budeš zpátky tam, kde si byla.

Psychosmatika neznamená, je to jen od hlavy, stačí si to uvědomit a ono to zmizí. To je šarlatánský blábol. Naopak to znamená, že potřebuješ zaráz řešit jak somatickou část problému (dieta a možná prášky, pokud úzkostné stavy už jsou tak hluboké, že to rozhodilo i biochemii v mozku), tak psychickou - v psychoterapii.

Výhodou je, že ti zatím není nic extra závažného, a pokud se do toho teď zakousneš a skutečně začneš věci řešit (tedy diagnostika u psychiatra + psychoterapie (tu většinou psychiatr nenabízí) + dieta), tak o Velikonocích můžeš být úplně v cajku. A bude to mít spoustu zábavnýách vedlejších efektů - lepší vlasy, nehty a pleť a hlavně možnost pročistit s průvodcem (psychoteraputem/kou) dlouho zahnívající věci, o kterých víš, že je potřeba to nějak řešit, ale nevíš jak a bojíš se. Takže budeš mít na sobě daleko méně starostí a víc energie k tomu, co skutečně chceš dělat, protože potáhneš menší zátěž věcí z ranku „no musím to vydržet, nic s tím dělat nemůžu.“

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.19 10:21

Na neurol bacha, znám spoustu lidí, co si z něj udělalo fet(ve smyslu závislosti a chování po užití)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
10.12.19 10:23

@Ou tak po milion páté tetánie NESOUVISÍ s panickou poruchou, kdy přestaneš tenhle blud psát??? Tetánie je onemocnění související se špatným zpracováním hořčíku ** Důsledky tetanie jsou i psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod. ** a né naopak jak neustále dokola opakuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
10.12.19 10:23
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35212
10.12.19 10:45

Tady neni rec o tetanii, ale o drazdivem trakcniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20452
10.12.19 10:52
@vodolejka píše:
Tady neni rec o tetanii, ale o drazdivem trakcniku.

ale jo to ou zase plete dohromady dráždivý tračník, tetanii a pp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35212
10.12.19 10:57

Na tracnik se AD davaji. Pokud mozno bez Neurolu. Pokud nemozno, tak s Neurolem, ale ten brzo vysadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15515
10.12.19 11:34
@ka2ka píše:
@Ou tak po milion páté tetánie NESOUVISÍ s panickou poruchou, kdy přestaneš tenhle blud psát??? Tetánie je onemocnění související se špatným zpracováním hořčíku ** Důsledky tetanie jsou i psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod. ** a né naopak jak neustále dokola opakuješ.

Tetánie je symptom doprovázející panickou produchu. On ten metabolismus hořčíku dost souvisí právě s chronickou úzkostí.

A hlavně - psychoterapie panické poruchy většinou vede k tomu, že najednou je tetanie fuč.

Takže ano, trvám na tom a budu to opakovat dokolečka. Pokud má někdo tetanii a další nespecifické obtíže, vyloučené fyziologické problémy tak potřebuje psychoterapii.

A čím dřív si to přizná a vstoupí do psychoterapie, tím dříve se mu uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15515
10.12.19 11:36
@ka2ka píše:
ale jo to ou zase plete dohromady dráždivý tračník, tetanii a pp

Nikoliv - ptám se jestli má jen tračník a nebo k tomu i další rozvinuté problémy související s úzkostnými tématy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 11:43

Taky jsem tím trpěla a AD mi hodně pomohla. Dráždivý tračník dělá ze života peklo - pořád průjmy, bojíte se něco sníst, takže je člověk slabý a deprimovaný a život se mu scrkne jen na to, jak zastavit průjem a nepřivodit si další. Takže za mě ano. Anonym - zdravotní stav

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 12:06

Jsem po operaci a období před operací a po operaci mělo celkem neblahé následky na mou psychiku. Dlouhá doba léčení, cvičení, fyziterapii a jiné. Poté dost nevlídné jednání paní neuroložky, která mě tak nějak uvedla do věčného strachu o to aby se to opět neopakovalo. Mudr mi na potíže, které jsem s ním těšila napsat Sertralin právě na dráždivý trakčník. Věčný průjem a nepříjemný pocit a zvuk z břicha. Spíš mi jde o to kdy nastoupí účinek, aby jsem už byla schopná fungovat. Přijdu si věčně unavená, oblbla, prostě bez života. Rána jsou asi nejhorší. Někdo říká 14 dní, tak snad. Ještě věřím, že je možné že nastane zlom po čtvrteční kontrole kde uslyším ANO je vše v pořádku! Neurol neberu jen v nouzi a to půlku třeba dopoledne. Jinak spíše medunkovy čaj, Heřmánek a mátový,. Děkuji za rady. Na setkání chodím k paní která se zabývá kraniosakralni a shiacu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat