Soukromá školka zdarma??!

13
14.7.21 07:34

Soukromá školka zdarma ??!

Ahoj holky mám dotaz "známá "tvrdí, že když ji nevzali malého do školky, zařídila to sociálka a umístili malého do soukrome školky s tím, že to pro ni bude zdarma. Připadá mi to jako její další lež. Nebo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1913
14.7.21 07:37
@Radka 1990 píše:
Ahoj holky mám dotaz "známá "tvrdí, že když ji nevzali malého do školky, zařídila to sociálka a umístili malého do soukrome školky s tím, že to pro ni bude zdarma. Připadá mi to jako její další lež. Nebo?

To je naprostý nesmysl :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4119
14.7.21 07:41

Mozna jestli je to nejaka mega socka a pujde do prace, tak maji nejake dotacni programy na skolku… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
14.7.21 07:45

U nas je domluvena obec, ze deti, ktere se nevejdou do statni skolky, tak pujdou do soukrome a bude jim to obec platit ( myslim ale jen pro urcity vek - 5 a 6 lete nebo tak nejak )… o socialce nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3483
14.7.21 07:45

Ne, soukromé školky opravdu neberou děti, které nepřijaly do státní školky, zdarma :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8691
14.7.21 07:46

@Radka 1990 silné bych o tom pochybovala. U nás ve městě jsou třeba městské jesle pro děti od 1 do 3 let. Jejich cena je odstupňovaná podle životního minima domácnosti rodičů. A abys vůbec na nějakou slevu dosáhla, tak musíš mít opravdu málo, pro nejnižší sumu 1500kc za měsíc bys musela opravdu živořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
14.7.21 07:59

Bydlela jsem vedle holky, co prisla z azylaku. Socialka ji pomohla ten byt sehnat, vybavit, dostala pujcku na kauci. Jeji holcicka mela neco pres dva roky, zaridili ji soukromou skolku, aby mohla jit do prace a splacet tu kauci.
Rikala, ze tu skolku neplati.
Nevidim to jako nerealne. Mozna urcita charita. Prece jen ty terenni pracovnice na azylaku maji urcite zkusenosti a vedi na koho se obratit. Detaily, jestli to platilo mesto nebo nejaky sponzor nebo ji to skolka proste odpustila, samozrejme nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
14.7.21 08:07

Nevím, jak v ČR, v zahraničí (EU) to je celkem běžné. Ty školky na to mají místa (pokud nejsou plné, což většinou nejsou), takže se tam pak dá dítě na doporučení úřadu, někdy se stačí i přeptat i ve školce, často na to mají vlastní CSR programy. Je to součást inkluze. Spíš by mi přišlo divné, kdyby to v ČR bylo jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
14.7.21 08:20

@Radka 1990 určitě není ta školka zdarma jako obecně. Spíš je nekdo, nějaká instituce, grant apod.,kteří to místo ní platí. Takže pro ni, to jakoby „zdarma“ je. Ale to bude individuální a není to pravidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13301
14.7.21 08:21

Nesmysl, sociálka ti dítě nikam neumístí. Rodiče se musí o školku postarat sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.7.21 08:27

No právě ona je taková nemakacenko, strom lži a pohádek. Holky to kdyby jste slyšely ty pohádky co ona vykládá ani Rowlingová nemá takovou fantazii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.7.21 08:30

@Kaileee ona a do práce? :-D to nehrozí to by byl zazrak… Byla jeden čas v agentuře ale protože nechodila na domluvené práce q furt to rušila ze „zdravotních problému“ tak ju z tama vyhodily… Všude si jen umí půjčovat peníze…ale práce ji asi smrdí. nevim coz toho dítěte vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
14.7.21 08:35
To je blbost. Pokud by dítě bylo předškolák a nedostalo se do spádové školky, pak mu musí být umožněno chodit někam jinam (ale to neřeší sociálka, ale ředitelka spádové školky) a dost pochybuji, že by to bylo do soukromé školky, spíš by jí nabídli místo někde ve vzdálenější volnější školce.
@Radka 1990 píše:
No právě ona je taková nemakacenko, strom lži a pohádek. Holky to kdyby jste slyšely ty pohádky co ona vykládá ani Rowlingová nemá takovou fantazii.

A proč se s někým takovým stýkáš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.7.21 08:53

@unuděná stýkala jsem se, je to expritelkyne mýho nyní už bývalýho. A teď se ke mně dostala tahle informace :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
14.7.21 08:54
@Radka 1990 píše:
@unuděná stýkala jsem se, je to expritelkyne mýho nyní už bývalýho. A teď se ke mně dostala tahle informace :roll:

Moc tě nechápu, že to řešíš, když víš, co je zač :nevim: Bych to pustila jedním uchem tam, druhým ven. Leda že bys měla taky zálusk na zdarma soukromou školku :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat