Šli byste znovu na zdrávku, nebo je to špatný nápad?

Anonymní
12.7.21 14:59

Šli by jste do toho nebo jsem blázen?

Ahojte chtěla bych se zeptat na zdrávku. V září jdu do 9.třídy a já přemýšlím kam na sš. Chtěla bych být zdravotní sestra nebo záchranářka. Vím že je to náročné zaměstnání a že je potřeba po sš pokračovat v studiu. Prospěch ve škole mám takový průměr tedy tuatam trojka.
Teď se chci zeptat zdravotních sester, záchranářu nebo klidně i zdravotních laborantů šli by jste na zdravku znovu?
Nebo mám zvolit jiný obor?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4313
12.7.21 15:05

Já teda nejsem zdravotník (nesnáším pohled na krev :lol: ) nicméně půlka mé rodiny v tomto oboru pracuje. Teď teda to bylo pro ně náročné, ale všeobecně vzato je to skvělý obor, kde je práce zaručená na věky… Nicméně samozřejmě je otázka jak budeš zvládat ten zápřah 12ti hodinových směn u zdravotníků RZ je to ještě náročnější o psycjologickou stránku věci. Záleží také v jakém kraji jsi a kde potom budeš. Někde jsou i v rámci jednoho města dost rozdílné platové podmínky, jelikož záleží v jakém zařízení pracuješ. Třeba zde v Brně, kde sestry pracující v MOÚ jsou na tom lépe než třeba ve fakultkách. Zvážila bych spíš psychickou odolnost a také toho, že vesměs jde o směnovou a poměrně náročnou práci. Každopádně všechna čest, že máš o tento obor zájem a zvažuješ i záchranáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 15:08
@Martha03 píše:
Já teda nejsem zdravotník (nesnáším pohled na krev :lol: ) nicméně půlka mé rodiny v tomto oboru pracuje. Teď teda to bylo pro ně náročné, ale všeobecně vzato je to skvělý obor, kde je práce zaručená na věky… Nicméně samozřejmě je otázka jak budeš zvládat ten zápřah 12ti hodinových směn u zdravotníků RZ je to ještě náročnější o psycjologickou stránku věci. Záleží také v jakém kraji jsi a kde potom budeš. Někde jsou i v rámci jednoho města dost rozdílné platové podmínky, jelikož záleží v jakém zařízení pracuješ. Třeba zde v Brně, kde sestry pracující v MOÚ jsou na tom lépe než třeba ve fakultkách. Zvážila bych spíš psychickou odolnost a také toho, že vesměs jde o směnovou a poměrně náročnou práci. Každopádně všechna čest, že máš o tento obor zájem a zvažuješ i záchranáře.

Pohled na krev mi nevadí ani na jiné věci jako je očkování apod. Teda pokavaď se to netýká mého těla no.. Vím že by mě to bavilo.

• Citovat
  • Nahlásit
24519
12.7.21 15:09
@Anonymní píše:
Ahojte chtěla bych se zeptat na zdrávku. V září jdu do 9.třídy a já přemýšlím kam na sš. Chtěla bych být zdravotní sestra nebo záchranářka. Vím že je to náročné zaměstnání a že je potřeba po sš pokračovat v studiu. Prospěch ve škole mám takový průměr tedy tuatam trojka.
Teď se chci zeptat zdravotních sester, záchranářu nebo klidně i zdravotních laborantů šli by jste na zdravku znovu?
Nebo mám zvolit jiný obor?

už zas :cert: kolikrát jsi slibovala, že je to už poslední diskuse :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24519
12.7.21 15:09
@Anonymní píše:

běž už na tu kadeřnici a dej už konečně pokoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14175
12.7.21 15:13
@stinga píše:
už zas :cert: kolikrát jsi slibovala, že je to už poslední diskuse :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:

Tato diskuze tu bude ještě stokrát. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
12.7.21 15:15
@Anonymní píše:
Pohled na krev mi nevadí ani na jiné věci jako je očkování apod. Teda pokavaď se to netýká mého těla no.. Vím že by mě to bavilo.

No pokud víš, že by tě to bavilo, pak to zkus. Studium zdravotní školy není jen o krvi nebo očkování, chodí se i praxe, kde jdeš třeba pečovat o starší nepohyblivé pacienty včetně všeho co k tomu patří (hygiena apod). Práce v nemocnici pak je dána tím, na jakém oddělení pracuješ a co budeš dělat. Něco jiného jsou pak třeba kliniky specializované třeba na plastickou chirurgii atp. Tam je to přece jen klidnější než v klasické nemocnici. RZ to je úplně jiný level, rodinná známá to dělá a musím smeknout. Kolikrát když nám řekne, že byli třeba u autonehody tak to teda já bych nedala, je to psychicky náročné, včetně toho, že třeba drží psí službu a když je třeba musí přijet bez ohledu na to, kde je a co dělá. To už je velký zásah a přece jen je to velké obětování pro blaho druhých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
12.7.21 15:20

Doporučuji navštívit psychiatra!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 15:21
@Alriga píše:
Doporučuji navštívit psychiatra!

Proč?

• Citovat
  • Nahlásit
6116
12.7.21 16:09

Byste.
Jinak ty přijímačky neuděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
12.7.21 16:18
@Anonymní píše:

Ano, zvol si jiný obor.
Zdravotník není profese pro tebe - pokud se potřebuješ na stejnou věc zeptat 16×, mohlo by to ohrozit zdraví pacienta.
Na záchrance bez nadsázky i jeho život. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24519
12.7.21 17:50
@Dája999 píše:
Ano, zvol si jiný obor.
Zdravotník není profese pro tebe - pokud se potřebuješ na stejnou věc zeptat 16×, mohlo by to ohrozit zdraví pacienta.
Na záchrance bez nadsázky i jeho život. :nevim:

16×? to teda přidej, já bych řekla, že tenhle dotaz v různých obměnách je tu tak 50×, možná víckrát - no to opravdu pacienti úspěšně umřou nebo se uzdraví sami, sestra se musí umět jo rychle rozhodnout, teď si představuji, jak tahle záchranářka přijede k nehodě, tam lidi v krvi, špinaví a sténající a ona bude psát na emimino diskusi, jak byste se rozhodli, mám první zaškrtit nohu obinadlem nebo začít s resuscitací - pak si přečte 100 příspěvků, neudělá nic a založí novou diskusi - jo to pude :think: :palec: to bude záchranářka jedna báseň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24519
12.7.21 17:51
@Anonymní píše:
Proč?

ale mohla bys hrát takovou hru na počítači, je to o záchrance, akorát teď nevím, jak se to jmenuje, virtuálně když někoho zabiješ, tak to zas až tak nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30989
12.7.21 17:53

Už má další diskusi, pro změnu je v sedmičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24519
12.7.21 17:59
@vokishka píše:
Už má další diskusi, pro změnu je v sedmičce
:mrgreen: no to je moc mazané přestrojení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat