Sourozenci ve školce

1762
9.4.08 22:32

Sourozenci ve školce

Ahoj holky,
příští týden máme zápis do školky a já řeším problém, jestli Petru zapsat do stejné třídy jako Kláru nebo jiné. Třídy jsou smíšené /myslím věkově/ a mají jen různá zaměření.
Klára je hodně uzavřená, plachá a nekomunikativní, tak se bojím, že když tam bude mít ségru, nebude se bavit s nikým jiným. Navíc mi přijde nevýhodné, že spolu budou vlastně 24 hodin denně a budou si lézt na nervy. Kdyby byla každá jinde, tak se na sebe budou těšit a odpoledne si hrát.
Můžete prosím poradit?
Díky,
Halka

PS: A pokud máte pro hlasování ano/ne nějaký konkrétní důvod nebo máte vlastní zkušenost, můžete mi to prosím napsat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
10.4.08 00:08

Pepi a Ada budou chodit do stejné třídy - ale u nás to jinak nejde, je tu jen jedna třída. Popravdě i kdyby jich tu bylo víc, asi bych je stejně chtěla mít v jedné.

Ještě ve staré školce chodila Adlétka do jedné třídy s nej kamarádkou - také plachou a uzavřenou - a ejhle, nakonec si každá hrála jinak a s někým jiným.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.08 08:11

Ahoj,
já jsem hlasovala pro ano, ale nemám s tím zatím zkušenosti. Moje starší dcera půjde do školky teď v září (doufám) a mladší syn 2 roky po ní, spolu ve školce budou vlastně 2 roky. U nás je ve školce tříd více, taky rozdělené podle zaměření. Zatím to nevypadá, že by mladší dítě mělo být zakřiknuté a nebo hůře snášející kolektiv. Takže do začátku bych chtěla, aby byli spolu, pak se uvidí, možná se rozdělí, ale to budu řešit až podle jejich chování, podle doporučení učitelek.
Vidím ve společném pobytu tu výhodu, že mladší dítě si rychleji zvykne, jednak už bude znát chození do a ze školky, když budeme vodit starší, a pak taky prostě tam bude mít od začátku někoho svého, teda kromě už známých kamarádů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
10.4.08 08:50

Ahoj, já jsem taky jednoznačně pro, aby sourozenci chodili spolu do třídy. Moje holky jsou taky spolu a spíš bych řekla, že jim to pomáhá. Mají stejné kamarádky a stejné zážitky. Od příštího roku bude muset bohužel ta starší do jiné třídy a tak nevím, jak si na to zvyknou.Uvidíme… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
10.4.08 09:26

Ahoj
U nás jsou taky smíšené třídy.A já si přeju,aby děcka chodili spolu.Gabča je taková stydlivější a myslím,že pro to začlenění do kolektivu toho bráchu potřebovat bude.A taky pořád říká,že bude chodit do školky s Kubou,tak by byla zklamaná,kdyby měla chodit do jiné třídy.A nevím jestli by nebyla moc plačtivá.Myslím si,že je to tak rozhodně lepší.Stejně si nakonec najde svoje nové kamarády,tak vlastně nebudou spolu pořád. :wink:
A navíc Kubík bude už předškolák,tak některé kulturní akce budou mít zvlášť.Trochu se bojím,že bude brečet,že chce jít s ním,ale doufám,že to zvládne.Ona je totiž Kubíkův malý ocásek. :roll: :lol:
No takže jsem pro. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
10.4.08 10:27

Já teda odpovím jen teoreticky po přednášce učitelky ve školce. Sourozenci společně, klidně, nedělají problém. Ale mají lepší zkušenost s oddělenými, ale záleží na vztahu sourozenců. Prý často rodiče staví staršího do role ochránce a on se pak chudák té role nezbaví ani ve školce, mladší má dojem, že je „hlídáno“… A když děti rozdělí, obě se změní a ožijí a oba si víc ten pobyt ve školce užívají.
Jak jsem koupila prodávám, sama bych asi hodně váhala nad rozhodnutím. Ale pokud by chtěli chodit spolu, nebránila bych jim.
Záleží na jednotlivých povahách a výchově z rodiny…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.4.08 11:01

Souhlasím s Nikinou, chodím na kurz Respektovat a být respektován a tam varují i před chozením sourozenců na jeden kroužek. Mají mít možnost vyzkoušet si fungovat v kolektivu i jinak než mladší nebo starší sourozenec.

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
808
10.4.08 12:46

Ahoj

tak u nás chodí oba starší do stejné třídy - je spojená třída jediná na školce, takže rozdělit je nebyl problém.
Lucka by do školky bez bráchy rozhodně nešla… Takže v září nastoupili poprvé oba do školky do stejné třídy - a v pohodě. Aspoň myslím, že to tak je.. Ve školce si hrají každý podle svého, ze začátku tedy Lukáš Lucku „obskakoval“, ale teď už ne..
Teď se chystám dát do stejné třídy i Jonáše - aby se mu tam lépe chodilo, tak bude chodit se sourozenci.. Mám za to, že samoty užijí ve škole až dost, takže „snad“ to nebude to nejhorší..
Jonáš je zatím doma, a že by se ti starší na něho těšili a spolu si hráli - no, nevím spíš se perou, takže to oddělení je nijak nesblížilo..

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
10.4.08 12:52

Ahoj,
taky jsem hlasovala pro ANO, kluci budou spolu chodit rok do stejné třídy, taky máme smíšené. Myslím, že je to velké plus pro mladšího, nepůjde mezi úplně cizí děti. No a až se otrká a zvykne si, další rok už bude brácha ve škole ;-) Toma jsme taky dávali záměrně do třídy, kde má staršího kamaráda a myslím, že to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.4.08 13:26

Nám se to rozhodování asi vyhne (mělo by to vyjít tip top), ale radši bych, aby spolu do jedné třídy nechodily. Pokud se sejdnou, půjde o jeden rok a bála bych se, že mladší si bez starší neuprdne a naopak a co až odejde do školy? Navíc souhlasím s tím, co psala NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
10.4.08 14:12

Ahoj.

Hlasovala jsem pro ne. Mám pocit, že „ponorka“ funguje i u dětí. Pro samotnou adaptaci to nemusí být špatné, ale více měsíců či let? Sama si matně vzpomínám, že mi vůbec nevadilo, když mladší sestra začala chodit do své třídy a nestála mi za zadkem… (Nastoupila jsem za průběhu roku do 2. oddělení a sestra měla být půl roku v jeslích. Byla ale velmi šikovná, takže dostala výjimku a chodila se mnou. Od září pak začala chodit se svými vrstevníky.)
Přiznám se, že jsem profesně deformovaná a teoretické přednášky mě také neminuly. Souhlasím s Nikinou, Gabinkou a pod.
Podobné rozhodování mě však mine, protože máme ve školce třídy podle věku.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20164
10.4.08 14:48

z pohledu matky bych asi dala ano

• krom jiného je to jednodužší

z pohledu jednoho z dvojčat ne

• pamatuju, že jsme díky tomu hodně zlobily ale taky si dělaly naschvály a žárlily na sebe a přesně jak říkáš, byly jsme spolu 24hodin denně a občas si lezly na nervy. Navíc (ačkoliv jsme si nebyly podobné) štvalo nás, že si nás pletou.
    Na ZŠ jsme pak šly každá do jiné třídy a prospělo nám to.

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.4.08 09:40
sandrik píše:
z pohledu matky bych asi dala ano
  • krom jiného je to jednodužší

z pohledu jednoho z dvojčat ne

• pamatuju, že jsme díky tomu hodně zlobily ale taky si dělaly naschvály a žárlily na sebe a přesně jak říkáš, byly jsme spolu 24hodin denně a občas si lezly na nervy. Navíc (ačkoliv jsme si nebyly podobné) štvalo nás, že si nás pletou.
    Na ZŠ jsme pak šly každá do jiné třídy a prospělo nám to.
Sandra

Brácha je mladší o 5,5roku, ale pro mě bylo peklo s ním sdílet i jednu ZŠ, protože byl „průserář“ a tak se při mém jméně hned vědělo, kdo jsem - ta ségra toho sígra (a pro změnu on byl brácha té, co umí tohle a tamto, která je hodná), nemluvě o tom, že si mi pak všichni stěžovali:D

Takže já bych málem volila i jinou zš později:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
11.4.08 10:27
Gabinka píše:

Brácha je mladší o 5,5roku, ale pro mě bylo peklo s ním sdílet i jednu ZŠ, protože byl „průserář“ a tak se při mém jméně hned vědělo, kdo jsem - ta ségra toho sígra (a pro změnu on byl brácha té, co umí tohle a tamto, která je hodná), nemluvě o tom, že si mi pak všichni stěžovali:D

Takže já bych málem volila i jinou zš později:D

To si myslím,je úplně zbytečné.Jsem prostřední ze 3 dětí.Starší měl skoro až do osmé vyznamenání.Mladší se učil špatně a byl hajzlík (a ještě je :roll: ) a já jsem byla v učení někde uprostřed a v chování .....tichá,hodná,nevýrazná...........A bylo nám úplně fuk,že jsme ve stejná škole.Kluci jsou ode mě o 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
14.6.14 08:07

Ahoj holky, obnovuji diskuzi a prosím o názor. Jedna moje slečna chodí už rok do školky a od září bude chodit i druhá. Požádala jsem učitelku, aby mladší dala do jiné třídy - vyšla mi vstříct (i když je tu zvykem dávat sourozence solu), takže holky budou chodit každá jinam. A problém právě je, že každý, komu to řeknu, včetně učitelek, se strašně diví, proč je dávám zvlášť, že jsem jediná, kdo to tak chce. Už jsem i slyšela, že jim upírám být spolu a skoro už si připadám jak krkavčí matka.
Můj názor je, že je prostě lepší, když si od sebe holky odpočinou a nebudou spolu 24 hodin denně. Jak tu někdo psal, že si nepolezou na nervy a budou mít každá trochu jiné zážitky. Navíc si myslím, že pokud by byly spolu, tak vždy bude mít ta starší tu mladší na krku a to dobrým vztahům podle mě nepřidá. Podle mě stačí, že ta starší poslouchá doma, že té mladší nemá ubližovat atd…, proč by to měla poslouchat ještě ve školce? Ona už tam má své kamarádky, své záliby. Jasně, že by to pro tu mladší bylo jednodušší, ale myslím, že se taky musí otrkat v kolektivu sama. Holkám to od teď vysvětlujeme, že bude mladší jinde, takže s tím už počítají a ví, že nebudou spolu.
Vždyť dřív to bylo normální, děti byly podle věku a nikdo se nikoho na nic neptal. To už to všichni zapoměli?
Napište mi, prosím, svůj názor. Je tu někdo, kdo má děti také ve školce odděleně?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama