Soused mi postřelil psa. Jak mám postupovat?

17.3.20 17:07

Soused mi postřelil psa. Jak mám postupovat?

Ahoj, bydlím na vesnici a mám pejska z útulku. Mám nepříjemného souseda, kterému vadí všechno. Předtím to byl kokrhající kohout, nyní náš štěkající pes. Skoro všichni sousedí psa mají, ale jemu vadí jen ten náš. Nějakou dobu ho sledujeme se vzduchovkou, ale neměli jsme důkazy. Až do dneška. Pejsek má střelnou ránu mezi očima. Žije, funguje, ale máme toho dost. Zítra jedeme na veterinu sepsat a zkontrolovat zranění. Můžu se zeptat jak byste postupovali dál?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6290
17.3.20 17:09

Měla si hned volat policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.20 17:10

@karkarka
V době čipování psů jsem byla těhotná a nacipovat jsem zapomněla. Tak bych nerada ještě další problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
17.3.20 17:24

Z nějakého důvodu mu pes evidentně vadí. Jakým způsobem přichazi soused s Vaším psem do styku? Nevykazuje pes známky agrese? Jinak, pokud pes štěká od rána do večera, je to šílené. Měli byste se se sousedem zkusit domluvit v první řadě po dobrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2313
17.3.20 17:30

Hned zítra po zprávě od veterináře bych podala na Policii ČR trestní oznámení. Dneska už naštěstí pejsek není brán jako věc. Pejska s ránou vyfoť. Je to děsný, co lidi dokáží. My máme taky šíleně uštěkanýho psa. Dneska už je to lepší, bude mu už 13 let. Ale v mladších letech to bylo děsné. Samozřejmě lezl lidem na nervy, ale nikoho naštěstí nenapadlo něco takového.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4012
17.3.20 17:47

Udělej dnes…neodkládej na zítra. Veterina funguji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6977
17.3.20 17:47

Podala bych trestní oznámení, osobně bych teda hned volala policii. Co kdyby ten blázen trefil tebe nebo tvoje dítě? Nemůže jen tak střílet po okolí. Takže určitě bych na policii šla, už jen proto, aby existoval záznam, kdyby se situace opakovala. A sousedovi bych předložila účet za veterinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
17.3.20 18:02

Trestní oznámení za týrání zvířat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12512
17.3.20 18:05

Proč si hned nevolala policii? Jinak pokud máš důkaz, tak podat trestní oznámení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1709
17.3.20 18:57

Nam kdysi myslivec zastrelil psa, kousl ho do nohy, ale bez vyzvy vlezl k nam na zahradu tak pes hlidal. Malem jsme z toho meli problem my jeste :zed: ale to bylo tak 20let zpet. Sousedka zas lici zeleza na toulavy kocky tady protoze ji kadej do kytek :zed: chytla se tam kocka jine pani co je napul doma napul vevnitr, volala policii, ti to jen sepsali, pani rekli at nelici ty pasti a tim to haslo. Doufam ze pejsek bude v poradku a neceho se domuzete :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3175
17.3.20 20:01

No od ty doby, co mi ustekanej cokl od sousedu stekal ve dne v noci, nekolik let, pod oknem, tak se nedivim, ze nekomu muzou kvuli tomu rupnout nervy.. Ale to jenom tak mimo.

Na veterinu o tom sepsat nejakou zprávu a s ni pak na policii, co jineho bys chtela delat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.20 21:56

My meli problém se sousedem u babičky přistěhoval se a o vsech psech v okolí vedel, byli tam dřív nez on. Vlastniho psa dal do útulku, moc štekal. Po psech z okolí jeho domu hazel petardy z okna nebo balkonu, táta to vyresil fotopastí a od té doby je teda klid. Od policie i obecniho úřadu bylo řečeno že nemáme důkazy a ze ho nikdo nema rad tak je to třeba jen pomluva. Byly jsme fakt bezbrani.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama