Sousedka / kamera/ kukátko

Anonymní
30.8.21 08:20

Sousedka / kamera/ kukátko

Ahoj lidičky. Prosím o radu. Máme sousedku v paneláku hned naproti. Je starší, opuštěná. Vůbec nikoho nemá. Věčně nám dělá naschváli. Ale to byli maličkosti, to nám ani tak nevadilo. Je mi ji v podstatě líto. Ale teď už zasahuje do soukromí. Dala si na dveře kukátko s kamerou. Detekce pohybu zaznamenává kdykoliv se tam někdo mihne. A to se nám nelíbí. Ví o každém našem kroku. Samozřejmě jsme si s ní promluvili, ale s výsměchem v podstatě z její strany. Nedá se s ní komunikovat. Máte nějakou radu co s tím?
je to vůbec normální? Kukátko má rozsah do 3 m a vidí i k nám na chodbu, kdykoliv otevřeme dveře, má o nás záznam. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4059
30.8.21 08:46
@Anonymní píše:
Ahoj lidičky. Prosím o radu. Máme sousedku v paneláku hned naproti. Je starší, opuštěná. Vůbec nikoho nemá. Věčně nám dělá naschváli. Ale to byli maličkosti, to nám ani tak nevadilo. Je mi ji v podstatě líto. Ale teď už zasahuje do soukromí. Dala si na dveře kukátko s kamerou. Detekce pohybu zaznamenává kdykoliv se tam někdo mihne. A to se nám nelíbí. Ví o každém našem kroku. Samozřejmě jsme si s ní promluvili, ale s výsměchem v podstatě z její strany. Nedá se s ní komunikovat. Máte nějakou radu co s tím?
je to vůbec normální? Kukátko má rozsah do 3 m a vidí i k nám na chodbu, kdykoliv otevřeme dveře, má o nás záznam. :zed:

Koupit si ho taky? :think: :D jinak pokud to máte nějaké družstvo nebo společenství tak zkusit se domluvit s předsedou případně podat stížnost jestli to pomuze :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
30.8.21 08:47

Tak jí to kukátko zalep :mrgreen: ne, sranda. Normálně jí řekni, že tohle prostě nesmí, a jestli tu kameru neodstraní, tak to budeš řešit jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
30.8.21 08:48

Můžu se zeptat, to tam má kameru a pořizuje záznamy? Nebo to je jen prostě kukátko? To by mi nijak nevadilo, moje babička vidí z kukátka také na celou chodbu. Mě je teda jedno, jestli někdo vidí, jak jdu s dětmi domů.

Příspěvek upraven 30.08.21 v 08:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.8.21 08:54

@masima
Ukázala nám tip, který má ve dveřích. A tento tip co má snímá pohyb do 3 metrů. Může jakýchkoliv pohyb do 3 metrů zaznamenávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
30.8.21 08:57
@AndreaST33 píše:
@masima
Ukázala nám tip, který má ve dveřích. A tento tip co má snímá pohyb do 3 metrů. Může jakýchkoliv pohyb do 3 metrů zaznamenávat.

Aha. A to se sama pochlubila?? 8o :mrgreen: Tak pořizování záznamu by mi asi taky vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 09:05

@masima
Ukázala nám tip, který má ve dveřích. A tento tip co má snímá pohyb do 3 metrů. Může jakýchkoliv pohyb do 3 metrů zaznamenávat. @masima Ano pojme to tak že se vychloubá a zároveň se vám vysměje co si to dovolujeme.Tak nám to přijde. Je to velice zvláštní človíček. A já mám děti a jde mi hlavně o ně.

• Citovat
  • Nahlásit
2821
30.8.21 09:07

Ja myslim, ze se to nesmi, rozhodne ne, jen tak…zkuste se s ni domluvit, kdyz to nepujde, reknete hi, ze se obratite na soud a budre pripraveni to udelat..mrkni na zakon na ochranu osobnich udaju, jsou i ruzna stanoviska ke kameram v bytovych domech, kdyz ma soused kameru apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.8.21 09:10

@masima ale at se dívá však každý si hlídá své, ale záznamy opravdu nee. Zkuste si představit kdykoliv, kdokoliv, otevře vaše dveře tak vás to zaznamenává. To přeci není normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
30.8.21 09:14

@AndreaST33 Jj, však jsem psala, že nahrávání by mi asi taky vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33180
30.8.21 09:17
@Anonymní píše:
je to vůbec normální? Kukátko má rozsah do 3 m a vidí i k nám na chodbu, kdykoliv otevřeme dveře, má o nás záznam. :zed:

My máme v baráku kamery.

Musí být označené a záznam se nesmí uchovávat nad nějakou dobu, nevím přesně.

Ale dokonce i na některých patrech se sousedi skládají na své kamery a problém s tím není, jen musí být označené.
Dokonce máme kameru i propojenou s TV, že důchodci mohou sledovat dění v baráku na TV… :)

Ona kdyby si to označila a neuchovávala záznamy, tak bych řekla, že to může, chrání si svůj byt… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19621
30.8.21 09:23

Tady si počti:
https://pravniradce.ekonom.cz/…sva-pravidla
Takže pokud jen čučí, je to čistě její věc (i to upozornění na pohyb). Pokud nahrává, tak pohrozit PČR.
Ale moc nechápu, co ti zrovna na tomto vadí. Taky jsme měli v baráku babku čumilku. Seděla v okně a celé dny koukala, kdo kdy chodí dovnitř, koho kdo doprovodil, kdo se s kým oblizoval u dveří atd. :mrgreen: Že bych se cítila nějak špatně, že stará paní z nudy sleduje, kdy chodím domů a kdy děti jdou ze školy, to fakt ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22416
30.8.21 09:28

Tohle sousedka nesmí. Klidně se obraťte na policii. Nesmí vám nepřiměřeně zasahovat do soukromí, což toho zásah je, vlastník nemovitosti může kamery umísťovat, ale musel by o tom být vyvěšený záznam na veřejném místě. Paní není majitelem nemovitosti a o kameře informovala pouze vás. Můžete žádat o okamžité odstranění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.8.21 09:42

@unuděná ale já píšu ať si sleduje. Ale proč si pořizuje přístroj, který zaznamenává/ nahrává každý pohyb. Bydlíme vedle a kdykoliv otevřu dveře tak mě natáčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5716
30.8.21 09:42

Obrať se na UOOU, ty to vyřeší, že se bude sousedka divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat