Soutěž ve škole

Anonymní
14.1.20 21:20

Soutěž ve škole

Ahoj :palec:
Potřebuji radu…Jsem poslední ročník ZŠ..Jsem z toho hodně nervózní. :?
Jsem vybraná do soutěže na poslech a konverzaci v němčině..Já jsem velký introvert a tohle je pro mě opravdu těžký úkol..Učitelé říkají, že tam prostě půjdu, že o nic nejde.. (ja vim, ale proste jsem jiná) :( Je pravda, že z němčiny mam jedničky a pár dvojek..No, ja se na test dokážu naučit a mít z toho dobrou známku..Ale v realitě to v sobě prostě nemám..Oni si myslí, že jsem dobrá..Ale nemyslím si..Jak by jste to řešili? Díky (omlouvám se za anonym) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11345
14.1.20 21:28

Najdi si někoho na konverzaci s kým budeš trénovat. Ideálně někdo německy mluvící, s kým jednou týdně zajdeš na kávu.

Jinak pokud to vzdáš, tak tu úzkost, co tě ničí nakrmíš a posílíš ji. Takže příště bude chtítí víc.

Úzkosti je potřeba porozumět a čelit ji, oslabuješ ji a dostáváš ji pod kontrolu, tím že neděláš to co po tobě chce, ale zkoušíš ty věci, před kterými tě varuje a které objektivně jsou bezpečné - jako třeba jít na soutěž v němčině - nejhorší co se ti může stát je že nevyhraješ a možná se trochu ztrapníš před cizími lidmi, což je naprosto šumák. Všem kromě tebe, no.

Začni tím, že si v knihovně zkusíš půjčit tyhle knížky, jak úzkost a stud zkrotit, aby ty si měla kontrolu nad svým životem, ne aby ti ho kontrolovali oni.

https://obchod.portal.cz/…z-se-nestyd/

A plus se mrkni na tohoe, tipuju že budeš spíš introvertní, tak je dobré vědět co to vlastně zanemná a jaké to má výhody a silné stránky.
https://obchod.portal.cz/…/ticha-sila/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 21:31

@Ou
Ano, jsem inteovert..dokonce z 90%… Mam s tím hodně problémy. Uz jako malá jsem brecela, ze nechci jit za svými kamarády..Neco podobného je ted..A jinak Dekuju moc za odpověď :*

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11345
14.1.20 21:39
@Anonymní píše:
@Ou
Ano, jsem inteovert..dokonce z 90%… Mam s tím hodně problémy. Uz jako malá jsem brecela, ze nechci jit za svými kamarády..Neco podobného je ted..A jinak Dekuju moc za odpověď :*

Hele to je něco, s čím je potřeba se naučit žít. Introverze je vrozená a má spoustu pozitiv, i když současný svět je pro extroverty jednoduší.

Úzkost naproti tomu není zas až tak úplně vrozená a dá se s ní naučit zacházet a mít ji dost slušně pod kontrolou.

Držím palce. Ať už na tu soutěž půjdeš nebo ne. Ono rozhodnout se, že nic takového dělat nechceš a oznámit to pedagogům a trvat si na tom taky vyžaduje spoustu odvahy, že…

Hodit si marod je naproti tomu trošku zbabělé a hlavně to tu úzkost nakrmí, protože uděláš to, co po tobě chce, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11988
14.1.20 21:42

Pro začátek bych zkusila trénovat sama před zrcadlem a později s někým, komu důvěřuji. Maminka, tatínek, kamarádka.
A určitě to dobře dopadne! To si hlavně opakuj. Abys to dobré přitáhla. Budu držet palce a klidně dej vědět, jak jsi dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama