Spála - léčba, zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 09:01
Spála - léčba, zkušenosti?

Ahoj, prosím zkušenosti se Spálou u dětí? dle příznaků na netu ji kluk asi má, ovšem byli jsme u dr, atb nedala - jen stěr z jazyka, výsledky budou až v pátek. Jak dlouho to trvá, pokud je spála? mám paragraf a moře rozdělané práce, takže se potřebuji co nejdřív vrátit.. ať vím, s čím počítat :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 05.12.17 09:14

@martina.se muzu se, prosim, zeptat, jake priznaky mel syn?

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 05.12.17 09:21

@martina.se My naštěstí máme doktora, který má rychlotest, takže jsme věděli výsledek už asi za deset minut. Takže děti obě vyfasovaly ATB (jeden měl spálu a druhý spálovou anginu), měly asi dva dny zvýšenou teplotu a pak už jim nic nebylo. Počítala bych tak deset dní :?

@evulkanov U nás hlavně malinový jazyk a vyrážka. Jinak zvýšená teplota. Jazyk se jim pak oloupal. Ale je úplně červený a má vystouplá „zrníčka“. opravdu ten jazyk vypadá dost jinak, než normálně.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 09:54
@evulkanov píše:
@martina.se muzu se, prosim, zeptat, jake priznaky mel syn?

malinový jazyk, vyrážka na tříslech, vysoké horečky, bolest a motání hlavy, bolest břicha… spíš nic než moc.. ale vzhledem k té vyrážce, i když né zcela typické, tak jsme vyloučili spalničky.. a teď nevim, zatim nemáme výsledky, ale představa, že budem 3 týdny doma, mi děsí..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 09:55

@Amys jo, jazyk právě děs.. dneska dr dělala stěry, tak jsem zvědavá, no.. nechce se mi čekat.. 10 dnů by byla pohoda, ale jestli 10 dnů od pátku, tak to znamená, že bychom doma byli 3 týdny..

elen-ka
Extra třída :D 12570 příspěvků 23 inzerátů 05.12.17 10:01

@martina.se dcera měla spálovou anginu, byla doma cca 14 dní. 10 dní atb, zbytek na rekonvalescenci.

elen-ka
Extra třída :D 12570 příspěvků 23 inzerátů 05.12.17 10:02

@evulkanov dcera měla totálně nateklou krční uzlinu, přes noc se jí tam udělala boule jako hrom. Večer si jen stěžovala na malou bolest v krku.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 10:08

@elen-ka u nás ve školce je spálová angína a spála.. ale kluk prostě nemá typické příznaky :zed: jestli budu doma 3 týdny, tak mi švihne :D

Alyss1
Závislačka 2868 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 10:10

Vysike horecky, malinovy jazyk, vyrazka. Atb 10 dni. Atb a spala je dost zahul, bylo mi doporuceno nim tyden PO dobrani atb byt doma

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 05.12.17 10:23
@martina.se píše:
@elen-ka u nás ve školce je spálová angína a spála.. ale kluk prostě nemá typické příznaky :zed: jestli budu doma 3 týdny, tak mi švihne :D

Dřív se se spálou šupajdilo do nemocnice a na docela dlouho, a pak dětem pálili veškeré věci včetně hraček, dodneška se na to pamatuju a to jsem byla malá holka. Teď už se to za takovou hrůzu naštěstí považuje. Nás normálně nechali čekat v čekárně mezi ostatními dětmi na výsledky :oops:

elen-ka
Extra třída :D 12570 příspěvků 23 inzerátů 05.12.17 10:41
@Amys píše:
Dřív se se spálou šupajdilo do nemocnice a na docela dlouho, a pak dětem pálili veškeré věci včetně hraček, dodneška se na to pamatuju a to jsem byla malá holka. Teď už se to za takovou hrůzu naštěstí považuje. Nás normálně nechali čekat v čekárně mezi ostatními dětmi na výsledky :oops:

Taky si pamatuji, že jsem se spálou byla v nemocnici. Nesměla jsem si tam vzít žádnou hračku, protože by tam musela už zůstat. Byla jsem tam celé vánoční svátky, pak ještě týden či 14 dní doma.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 05.12.17 10:53

U nás vloni u 4 letého. Horečky přes 39 tři dny, k tomu velká bolest v krku, malinovy jazyk a vyrážka byly až cca třetí den. Další členové rodiny to kupodivu nechytli. Doma byl celkem 2,5 týdne.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63638 příspěvků 3 inzeráty 05.12.17 10:54

@martina.se Náš taky neměl typické příznaky, doktorka byla přesvědčená, že to spálová angína není, neměl ani moc horečku, ani nic vidět v krku, ani jazyk a vyrážka na břiše vypadala jinak než by měla… Ale tím, že ji měli ve školce, tak jsem chtěla rychlotest a ten vyšel pozitivní, tak jsme hned dostali na 10 dní ATP, pak kontrola s klasickým stěrem, zda již vše OK a pak mohl do školky. Takže se 14 dny od pátku bych asi spíš počítala :-(

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.12.17 11:01
@j.a.n.i1 do háječka.. napytel, fakt.. jsem na paragrafu poprvé, to asi bude záděr, bo je člověk doma zadara.. malý se tváří tak nějak v klidu, všechno je netypické, ale štve mi, že ty atb dostane až po výsledcích. Ztracený týden.. :think:
@Amys píše:
Dřív se se spálou šupajdilo do nemocnice a na docela dlouho, a pak dětem pálili veškeré věci včetně hraček, dodneška se na to pamatuju a to jsem byla malá holka. Teď už se to za takovou hrůzu naštěstí považuje. Nás normálně nechali čekat v čekárně mezi ostatními dětmi na výsledky :oops:

já sestřičce volala, že mám podezření na spálu a ona - pojďte normálně do čekárny.. tam mimina a pod.. no bylo mi celkem trapně.. :think:

elen-ka
Extra třída :D 12570 příspěvků 23 inzerátů 05.12.17 11:07
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se Náš taky neměl typické příznaky, doktorka byla přesvědčená, že to spálová angína není, neměl ani moc horečku, ani nic vidět v krku, ani jazyk a vyrážka na břiše vypadala jinak než by měla… Ale tím, že ji měli ve školce, tak jsem chtěla rychlotest a ten vyšel pozitivní, tak jsme hned dostali na 10 dní ATP, pak kontrola s klasickým stěrem, zda již vše OK a pak mohl do školky. Takže se 14 dny od pátku bych asi spíš počítala :-(

U nás taky značně netypicky. Jen malé škrábání v krku, ráno boule pod uchem jak hrom. Dr. řekla spálová angína. Prý byla i osypaná, ale já to neviděla. O měsíc později byl i doma se spálovou anginou syn, ale ten taky nebyl osypaný, dle mě, dle dr. ano.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >