Špalek v interiéru

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BarevnaPastelka
Nováček 5 příspěvků 10.06.19 22:36
Špalek v interiéru

Dobry den, rada bych si domu jako dekoraci poridila dreveny spalek. Na netu se daji sehnat, ale za hrozne ceny. Tak me napadlo sehnat si surovy neopracovany kousek, ale vubec nevim jak mu udelat povrchovou upravu, aby mu i zustala kura. Nedelala jste to tu uz nektera? Diky za radu nebo typ na levny uz opracovany špalek ;)

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8090 příspěvků 10.06.19 22:41

Vykašli se na to, byl to idiotský trend, i když to bylo nové a trendy. A to je tak 6-8 let zpátky.

Jinak se na tom asi můžeš domluvit s libovolným truhlářem, ať ti to vyrobí. Ale fakt je to passé jak céčka.

Stevia
Závislačka 3748 příspěvků 10.06.19 22:44

Zalezou ti do toho všichni broučci a pavoučci, co myslíš, že v bytě nemáš, ale jsou tam…a tady budou bydlet…a rozmnožovat se…

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 10.06.19 22:53
@Stevia píše:
Zalezou ti do toho všichni broučci a pavoučci, co myslíš, že v bytě nemáš, ale jsou tam…a tady budou bydlet…a rozmnožovat se…

A ty, které doma nemáš, tak si je určitě s tím špalkem domů dotáhneš.

Janli
Echt Kelišová 9260 příspěvků 10.06.19 22:55

Tak předně ten špalek musí být pár let vyschlý, jinak máš byt od smůly. Když máš vyschlý špalek, tak vezmeš rašpli a šmirgl papír a hladíš a leštíš a leštíš. Nakonec nalakuješ. V průběhu dlouhého leštění pochopíš, proč jsou ty špalky tak drahý… a možná s ním radši zatopíš, což je nejlepší věc, která se s tím dá udělat… :mavam:

Stevia
Závislačka 3748 příspěvků 10.06.19 23:01

@Aduš8 přesně…

sakota
Kelišová 5869 příspěvků 10.06.19 23:02

Katherin Howard prý chtěla před popravou špalek do cely, aby si natrénovala dostatečně elegantní pokleknutí a položení hlavy na něj… cos provedla? :)

Janee19
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 11.06.19 07:20

My špalek doma máme, jako základ stolu. Brouci z toho nelezou a out to možná je, ale to mi je urpimne jedno, máme to na kravské kůži a interiér laděný podobně, lepší než nějaký stůl z Moebelixu. Ale dražší to bylo, no… Partner je šikovný, ale takhle by sám dřevo neopracoval

honzek86
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.06.19 07:59

@Janee19 Ten je boží!! Jinak „out“ to teda vůbec není… je to jen o vkusu.

honzek86
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.06.19 08:09

@BarevnaPastelka Zajdi za ochotným a dobrým tesařem, který ti poradí, případně to i provede. Já bych to nejdřív napustil připravkem proti plísni a breberám (bezbarvým), dostane se to lehce do hloubky a zabrání to šíření a tvorbě jednoho i druhého. Navrch bych dal poctivou vrstvu PU laku, který se neloupe a neodprýskává – asi bych koupil lak na schody, který vydrží hodně. Já bych se pořádně pídil po dobrém truhláři/tesaři a celé to řešil přes něj.
Hlavní kumšt bude podle mě sehnat ten špalek. Jestli nemáš známého hajného, tak to půjde blbě. A jestli chceš něco velkého, tak si vyber strom, co není moc těžký, jinak s tím stolem ve finále ani nehneš. Borovice a lípa je třeba relativně lehká, buk/dub/habr ti budou vážit třeba i 100 kg.
EDIT: Jinak před tím napouštěním bych to pořádně očistil, taky bych se poradil jak… asi bych to sjel wapkou, abych dostal dolů mechy a zůstala tam kůra. Vody se nemusíš bát, vyschlé dřevo si vodu zpátky jen tak nevezme. Jen to potom necháš stát půl dne na slunku a bude to připravené k napuštění.

BarevnaPastelka
Nováček 5 příspěvků 30.06.19 12:44

Tak ted jsem uplne v coudu :D :think:
To, ze to bylo moderni pred x lety je mi jedno. Doma mam, co selibi me ;) spis me odrazuje ta hromada prace okolo toho :lol:
Tak to vidim spis, ze budu chvilku setrit a pak koupim hotovy kus :D

Váš příspěvek
Reklama