Čím mazat spáleninu?

Anonymní
5.1.21 11:37

Spalenina cim mazat

Ahoj, nas syn se spalil o horkou panvicku nema vyloženě spaleninu ale ta kuze mu zbelala a udelaji se mu určitě takove puchýřky male ma to na prstech chci se zeptat mam to necim mazat? Popřípadě čím dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14549
5.1.21 11:40

Já dávám na malé spáleniny panthenol ve spreji. Pak se ani neudělají puchýřky. Ale u malého dítěte a na bříškách prstů to je blbá kombinace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
5.1.21 11:41

Popisuješ spáleninu 2. stupně. Potřebuje lékařské ošetření. U dětí jsou i zdánlivě malé spáleniny dost rizikové.

a z domácích věcí to nemaž ničím!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
5.1.21 11:41

Hemagel je na popaleniny fajn. Ale stejne to hned setre :think: spis bych chladila, at ho to neboli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11852
5.1.21 11:48

Zalezi na rozsahu. Urcite drzet sterilne. Syn se loni oprel rukou o lavovy kamen (rozzhaveny), puchyr mel pres pul dlane cca 3 cm vysoky :zed:. Chlap ho nakonec po mem nalehani a pruzeni a scenach (poprve jsem se k tomu snizila) odvezl 2 dny pote na popaleniny. Tam mu to desinfikovali, prostrihali puchyr a prekryli mastnym tylem. Po prvnim prevazu uz jen domaci lecba, hojilo se to cca mesic. Meli jsme promazavat novou kuzicku a kryt, aby se neodrel. Ve vysledku uznavam, ze bychom to asi zvladli doma, na cemz trval chlap, ale byla jsem aspon v klidu a ne blizko nervovemu zhrouceni. Asi lepsi jet az druhy den, pokud to neni nejake obri, popalenina pracuje a synova ruka take prvni den vypadala, ze to nic nebude… :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
5.1.21 11:54

Mě vyšplouchl žhavej olej na prsty. Hned se mi taky nic neudělalo, ale druhý den už se mi udělal puchýř přes celý jeden článek. Mazala jsem Hemagelem, ale přelepovala jsem si to, aby mi ten puchýř nepraskl. Praskl až někdy po třech dnech a to už jsem to pod ním měla celkem zahojený, žádný živý maso, takže to asi bylo dobře nechat to nepíchnutý. S dítětem bych asi jela na pohotovost, nebo k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
5.1.21 12:15

Já jsem to tu řešila zrovna včera. Dozvěděla jsem se, že jsou náplasti přímo na spaleniny, což mi přijde jako ideální řešení, ale nevím, jestli a jak by to šlo dát na bříška prstů. Ale třeba ten mastný tyl je taky super a ten se na prsty určitě nějak napasovat dá. Já jsem si na to nakonec včera dala aloe vera masticku a zalepila (což není ideální, ale musela jsem kvůli místu, kde to mam). Dnes jsem čekala puchyr, ale místo toho tam mám něco, co vypadá jako spalenina od koberce, je to natekle a červené, ale bolí to min, už to nechávám odkryté, to se to hojí nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10543
5.1.21 12:28
@Anonymní píše:
Ahoj, nas syn se spalil o horkou panvicku nema vyloženě spaleninu ale ta kuze mu zbelala a udelaji se mu určitě takove puchýřky male ma to na prstech chci se zeptat mam to necim mazat? Popřípadě čím dekuji

Jestli mu to i zbělalo a má puchýře, tak bych šla na ošetření k doktorovi. Zejména jestli to má na víc prstech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
5.1.21 12:30

Ahoj, zrovna jsem u sebe taky řešila popáleninu způsobenou dotykem o troubu. Dcera mi ještě strhla puchyr ponozkou při kojení. V lékárně mi doporučili mazat mastickou Uriage Bariederm na to mastný tyl a přelepit náplastí. Po dvou dnech je to už o dost lepší. Protože jde ale o dítě, asi bych se raději poradila s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7450
5.1.21 12:45

Calcium pantothenicum..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
5.1.21 13:01

Nevím, jestli bych si vyloženě troufla jet si nechat vynadat na pohotovost, ale pokud máte možnost zajet ke svojí doktorce, tak bych šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
5.1.21 13:47

Dobry den, zkuste slaviton od tiande :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2972
5.1.21 16:33

Pořešila bych s lékařem a mazat je pak fajn měsíčkem ;)

Jinak zmiňované TianDe… radši bych toto dítěti nedávala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
5.1.21 17:28
@Koko6 píše:
Dobry den, zkuste slaviton od tiande :)

zmiz prodejkyně sajrajtů. Jak vůbec můžeš doproučit aby někdo mazal naprosto nesmyslnou mast nohy dítěti na čerstovu spáleninu. navíc obsahující mentol. Zkoušela sis někdy mazat něco s mentolem do rány? Tak si to napatlej do očí a pak dlouze kontempluj své životní volby. o silikonech a dráždivých rostilnných extraktech ani nemluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
5.1.21 17:29

Ideálně panthenol, dobré i na spálená ramena od slunce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu