Sedací propofolem

Anonymní
5.1.21 11:06

Sedace propofolem

Zdravím je tu někdo kdo zná sedací propofolem? Opravdu člověk usne a nic necítí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4802
5.1.21 12:31

Z práce a školy vím, že je to nejšetrnější a rychle se odbourává a budí po něm. Mám s ním zkušenost u lidí i zvířat, ale sama jsem ho nikdy neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 12:35

Opravdu mě to ale uspi? Není to jen sedace jako dolmima?

• Citovat
  • Nahlásit
4802
5.1.21 12:54

Usnete a nebudete o ničem vědět. Propofol je anestetikum, ne analgetikum. Na bolest se něco přidá. Záleží, na jak dlouhý a invazivní zákrok jdete. Jestli v sedací nebo anestezii, od toho se odvíjí další postup a medikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 13:20

Sedace propofolem, kolonoskopie +gastroskopie

• Citovat
  • Nahlásit
786
5.1.21 13:41

To záleží, kolik toho dostanete a jak na něj budete odpovídat :). Ale když se s ním má uspat, usnou nakonec vždycky všichni :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24866
5.1.21 13:49
@Kolicek95 píše:
To záleží, kolik toho dostanete a jak na něj budete odpovídat :). Ale když se s ním má uspat, usnou nakonec vždycky všichni :lol:.

Ja jen videla, jak se hadickou cosi priblizilo k me ruce a byla jsem v limbu. A po probuzení mi nic nebylo, mnohem lepsi nez nejaka ta oblbovaci injekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
786
5.1.21 14:04
@vokishka píše:
Ja jen videla, jak se hadickou cosi priblizilo k me ruce a byla jsem v limbu. A po probuzení mi nic nebylo, mnohem lepsi nez nejaka ta oblbovaci injekce.

Jsou ale i tací, kterým dáte dvojnásobnou dávku a pořád si a váma povídají :D Zažila jsem i pacientku, která mi říkala, že si z minulé sedace pamatuje úplně všechno, že to na ní nemělo žádný efekt. :nevim: Lidí jsou různí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
5.1.21 15:57
@Anonymní píše:
Opravdu mě to ale uspi? Není to jen sedace jako dolmima?

Dolmina je analgetikum/myorelaxancium? Možná myslíš dormicum? Ale myslím, že propofol je opravdu dostačující a nebudeš nic vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
5.1.21 15:58
@Kolicek95 píše:
Jsou ale i tací, kterým dáte dvojnásobnou dávku a pořád si a váma povídají :D Zažila jsem i pacientku, která mi říkala, že si z minulé sedace pamatuje úplně všechno, že to na ní nemělo žádný efekt. :nevim: Lidí jsou různí. :)

Ale takových je míň než těch na které to působí, tak jak je potřeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3392
5.1.21 16:19
@Anonymní píše:
Zdravím je tu někdo kdo zná sedací propofolem? Opravdu člověk usne a nic necítí?

Ahoj, mně Propofol dávali na uspání vždy na elektrošok (chodila jsem jednu dobu ambulantně, takže ten Propofol mám uvedený ve zprávě). Usnula jsem vždy jako mimino a vzbudila jsem se až na dospávací místnosti. Po probuzení jsem neměla žádné obtíže, jen trochu zmatenost, ale to bylo z šoku. A ten Propofol tam dávali všem a všichni spali. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat