Neklid v nohách

464
4.1.21 18:47

Neklid v nohách

Třeba někdo budete vědět, poslední dobou cítím večer když ulehnu a jsem v klidu neklid v nohách, dříve jsem to neměla, musím pořád měnit polohu. Čím by to mohlo být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1499
4.1.21 18:52

Zkus doplnit kalcium..nejake doplnky stravy..me taky pomaha horka sprcha pred spanim, nebo se protahnout, udelat tri, ctyri drepy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
4.1.21 19:00

Už na to trpím od mala…, syndrom neklidných nohou, se to jmenuje. Nějakou souvislost s hořčíkem, pohybem, střídání teplot jsem za celou tu dobu nedokázala vysledovat. Je to nepříjemné, nezbývá se než večer vrtět 🥴

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
4.1.21 19:01

Je to syndrom neklidných nohou, mam to taky, je to nepříjemné, zkus si o tom vygooglit, ale asi se nic podstatného nedovis, příčina není úplně zřejmá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14983
4.1.21 19:06

Suplementuj dva týdny hořčík a B-vitamíny. kup v lékárně nějaký s organickou vazbou - zeptej se lékárnice. Užívej 500 mg ráno a 500 mg před spaním, spolu s B-komplexem. Vyber si takový b-komplex kde bude i B12.

Pokud by si z toho hoříčku měla průjem, ber ráno 250 mg a večer 250 mg.

Před spaním se chvíli protahuj a věnuj pozornost tomu jak dýcháš - ideálně při nějaké jemné joze. Třeba toto
https://www.youtube.com/watch?…

Pokud se to nezlepší během dvou týdnů, kdy doplníš hořčíck a B vitamíny a budeš alespoń obden protahovat a pokud nejzjistíš že jsi těhotná, tak volej svému praktickému lékaři - je tam pár chorob, které bude potřeba vyloučit - pro začátek bude potřeba změřit hladinu železa v krvi, jeslti nejsi chudokrevná.

Pokud zjistíš že jsi těhotná, tak to je holt jeden z možných vedlejších ppřízaků. Pak si tu chudokrevnsot nech změřit od gynekologa, co tě bude mít v péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:14

Nedostatek zeleza mam jiz od mladi…ale nejsem schopna doplnit…vsechno zelezo mi nedela dobre🙄

• Citovat
  • Nahlásit
1875
4.1.21 19:41

Syndrom neklidných nohou lze léčit. Už pár let mi pomáhá léčba ordinovana neurologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
4.1.21 19:53

Mamince pomáhá navléct si do postele ponožky. Léčba byla k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1875
4.1.21 19:58

Já jsem tím trpěla odmala. Před pár lety jsem to zcela náhodou zmínila před kamarádkou neurolozkou, ta mě vysetrila a po jí předepsané medikaci už spím a sedím v koně i v divadle bez cukání. 🥳 🥳 🥳

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
4.1.21 19:59
@Alriga píše:
Já jsem tím trpěla odmala. Před pár lety jsem to zcela náhodou zmínila před kamarádkou neurolozkou, ta mě vysetrila a po jí předepsané medikaci už spím a sedím v koně i v divadle bez cukání. 🥳 🥳 🥳

Neni tva znama lekarka z Prahy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1875
4.1.21 20:05
@sobesin píše:
Neni tva znama lekarka z Prahy?

Bohužel ne. Ale myslím, že tato léčba je dnes už běžná. Jedná se o lék Gleparc, který je primárně určen k léčbě Parkinsonovy choroby. Na RLS se používá v minimálních dávkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
4.1.21 20:06
@Alriga píše:
Bohužel ne. Ale myslím, že tato léčba je dnes už běžná. Jedná se o lék Gleparc, který je primárně určen k léčbě Parkinsonovy choroby. Na RLS se používá v minimálních dávkách.

Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
5.1.21 00:52

U mně to byl nedostatek železa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...