Prasklá břišní aorta

1084
4.1.21 18:06

Prasklá břišní aorta

Ahoj holky. Prosím potřebuji útěchu. Včera mi odvezla rychlá manžela 43 let. praskla břišní tepna. Je v kritickém stavu v umělém spánku a na plicni ventilaci. Dvakrát musel na sál. Do nemocnice přijel už v šokovém stavu. Nejhorší krvaceni se podařilo zastavit ale pořád jim to prý někde prosakuje a nevědí kde. Je to prý časovaná bomba a může nastat zhorseni. Nyní má stabilní oběh a má tendence se probouzet. Je to 42 hodin. Ale pořád ho udržují v umělém spánku. Je tu prosím někdo kdo si prošel podobnou zkušeností a dobře to dopadlo? Četla jsem že je na to 90% úmrtnost. Tak mám nervy a pořád brečím. Máme dvě malé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
812
4.1.21 18:14

:hug: přeji hodně sil. Zkus si přečíst příběh Michala Viewegha. Tomu také praskla aorta a dostal se z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:17

@Citronkalekninka

Ano, je to velmi závažná věc. Snad tě utěší, že většina lidí zemře z důvodu, že včas nedojedou do nemocnice, protože vykrvácí. Manžel je pod kontrolou, tak to je nejdůležitější předpoklad úspěchu. Znám pozitivní případ, manžel jedné známé 45 let přežil tuto příhodu. Též byl v kritickém stavu několik dní. Na ventilaci je i z důvodu, že jsou regulovány potřebné tlaky, aby se snížilo riziko dalšího krvácení. Příčina krvácení byla jaká? Úraz, vysoký tlak nebo aneuryzma? Ví se to? Držím palce :).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:18

Prošla jsem si podobným, když mi bylo 19 a bydlela jsem už s přítelem. Šel mi udělat snídani a prasklo mu aneurysma v mozku. Je to stejné jako když to praskne v břiše, akorát myslím, že to prežití je míň než 10%. Nám uváděli pod 5%. Snídani mi už neudělal, přestal mluvit a chodit, ochrnul na pravou část těla. Týden jsme nevěděli, jestli ho vůbec budou operovat a bude mít aspoň nějakou šanci na přežití. Nakonec se rozhodli pro operaci, která trvala přes 9 hodin. Zachránili mu tím život. Pak začal rehabilitovat řeč a to ochrnutí a dostal se z toho téměř bez následků. Trvalo to pres rok. Teď má špatnou rovnováhu, když šlápne na špičky nohou a docela dost zapomíná. Nebyl pak se mnou schopnej dostudovat VŠ. Ale to je malá daň za přežití. Jinak tě chápu, jak ti je. Ja taky brecela, pak už jsem ani nemohla brečet, jakobych byla otupělá v režimu autopilot.. spala jsem s jeho mámou v posteli, protože jsme nemohly být samy a modlily se, aby to zvládnul. Je to strašně těžký, moc ti přeju, aby ho doktoři zachránili a dopadlo to tak dobře, jako u nás :hug: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
61686
4.1.21 18:19

@Citronkalekninka většina lidí zemře, protože se nedostanou včas do špitálu. V umělém spánku je, aby nabral sílu. Můj táta to přežil, ale taky to vypadalo velmi zle.. Držim vše co mám :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5939
4.1.21 18:19
@pomme
@pomme píše: :hug: přeji hodně sil. Zkus si přečíst příběh Michala Viewegha. Tomu také praskla aorta a dostal se z toho.

Ten mel ale aortu srdecni, nikoliv brisni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3470
4.1.21 18:21

@Citronkalekninka moc moc ti přeju, ať to s mužem dopadne dobře a zbytek roku budete mít poklidný :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
4.1.21 18:33
@Jogrr píše:
@pomme
Ten mel ale aortu srdecni, nikoliv brisni.

To máš pravdu, každopádně obojí způsobí masivní vnitřní krvácení. Chtěla jsem jen poukázat na případ, kde to dopadlo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
4.1.21 19:01

Ja zazila s dedou, ale u nej nerozpoznali o co jde a vykrvacel do bricha. Takze pokud je v nemocnici a po operacich, verim tomu ze to dobre dopadne, drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
4.1.21 19:09
@Anonymní píše:
@CitronkalekninkaAno, je to velmi závažná věc. Snad tě utěší, že většina lidí zemře z důvodu, že včas nedojedou do nemocnice, protože vykrvácí. Manžel je pod kontrolou, tak to je nejdůležitější předpoklad úspěchu. Znám pozitivní případ, manžel jedné známé 45 let přežil tuto příhodu. Též byl v kritickém stavu několik dní. Na ventilaci je i z důvodu, že jsou regulovány potřebné tlaky, aby se snížilo riziko dalšího krvácení. Příčina krvácení byla jaká? Úraz, vysoký tlak nebo aneuryzma? Ví se to? Držím palce :).

Aneuryzma. Akorát se to nedaří úplně zastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
4.1.21 19:13

Volala jsem tam před dvěma hodinami. Zítra má plánovanou operaci aby vytáhli ty nasáklé roušky a uvidí jestli mu tam dají nové nebo už žádné. Za dva dny další operace. Ještě je na prd že kvůli kovidu jsou zakázány návštěvy. Nikdy v životě jsem se o nikoho tak nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
4.1.21 19:14

MOC VŠEM DĚKUJI ZA PODPORU A HEZKÁ SLOVA. Je to moc těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:47

@Citronkalekninka

Moc vám držím palce, aby vše dobře dopadlo. Nic víc se teď nedá dělat. To nejdůležitější je, že se manžel dostal do nemocnice včas a podařilo se zastavit masivní krvácení. Někdy se stává, že se to nepodaří zastavit úplně hned a je potřeba další operace.

Ale věřím ti, že nervy jsou to hrozné. Nemůžeš někoho poprosit, aby ti dal či napsal něco na zklidnění?

• Citovat
  • Nahlásit
3854
4.1.21 20:01

@Citronkalekninka

Uffff :hug: :hug: :hug:

Držím moc palce!

No, věř tomu, že tu nejtěžší část - dostat se do nemocnice včas - má za sebou. To je základní předpoklad přežití. A teď už jenom modlit se a doufat. Držím palce i na nohou!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
5.1.21 06:39

Dobré ráno všem. Včera v noci jsem volala na ARO a stav byl o dost lepší než ráno. Trochu se mi ulevilo a aji sem se vyspala. Samozřejmě mě drží s radovanim při zemi že může nastat zhorseni ale teď je všechno v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat