Vyléčení z covidu

4.1.21 18:47

“Vyléčení” z covidu

Zdravím, ségra dostala SMS s tím že je pozitivní na covid. Mě by zajímali příběhy Vás, těch kteří už jste to měli nebo znáte někoho kdo to měl. Co bude potom? Jasně, 10 dní karanténa, potom už je člověk neinfekční ale co bude potom dále s tím člověkem? Šel jste někdo potom znovu na test? Fungujete normálně dál? Objevili se Vám potom znovu symptomy? Za jak dlouho cca jste byli opět plně zdravý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.1.21 18:52

Teď načínám čtvrtý týden s Covidem a doufám, že konečně poslední.
Zatím to bylo pár dní příznaky, pár dní klid, a pak zase příznaky.
Je to zákeřná svině.
Anonym-zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
207
4.1.21 18:55

Jsem 8 den, uz dva dny mi je dobre. Predtim mirna chripka, zabral paralen. Jdn ta ztrata chuti a cichu asi bude na dlouho. Jsem navic tehotna, bala jsem se spatneho prubehu, ale zatim se zo da. Muz taky covid, konci karantenu, je uplne ok, krom cichu a chuti. Mamka konci 10. den, nemela jediny priznak.
Na test uz nemusime, musime dodrzet 10.denni karantenu. Pak jsem do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 18:56

Ahoj, ja muzu napsat situaci me maminky. Pozitivní vysledek na covid ji prisel 23.12. a mela 10 dni karantenu. Koncilo ji to 31.12.

Uz tyden pred testem se necitila dobre a ke konci karanteny mela i docela silný kasel. Jeste do dneska trochu pokaslava, a proto ji obvodni doktor na dnešní prohlídce poslal na rtg plic, ale vse v poradku. Dostala ale nejake leky (kortikoidy) na doleceni kasle a v patek se ma opet ozvat.

Rikal ji, ze po covidu je ten kasel nekdy protivny a muze nejakou dobu jeste potrapit, i kdyz je clovek vyleceny.

Jinak se ale citi uz dobre a normálně funguje. Každopádně ja si myslim, ze jsem covid taky prodelala, i kdyz na testech jsem nebyla. Ale samozřejmě jsem po tu dobu byla doma - vycházelo to stejne jako u mamky. Bylo me zvlastne na stridacku, kasel, únava, ztrata cichu a chuti.. Trvalo to nejakou dobu, ale uz par dni je mi dobře, tak jako dřív.

Ale každopádně kazdy clovek je jiny, a tak i covid bude každý snaset jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
23880
4.1.21 19:00

Mě byli řečeno, že můžu ukončit karanténu desátý den, pokud zároveň budu čtyři dny bez příznaků. Doktor mi poslal eneschopenku a měla sem volat, kdyby něco, pak mi to, opět po telefonu, ukončil. Trochu komedie, no… :? Vyléčila sem to cibulovým sirupem, pár ibalginama na bolest hlavy a tunou heřmánkovýho čaje s medem a citronem. Jo a Déčko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2520
4.1.21 19:08
@Mar__tanka1983 píše:
Mě byli řečeno, že můžu ukončit karanténu desátý den, pokud zároveň budu čtyři dny bez příznaků. Doktor mi poslal eneschopenku a měla sem volat, kdyby něco, pak mi to, opět po telefonu, ukončil. Trochu komedie, no… :? Vyléčila sem to cibulovým sirupem, pár ibalginama na bolest hlavy a tunou heřmánkovýho čaje s medem a citronem. Jo a Déčko…

Heřmánkový čaj je na nějaké přííznaky Covidu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
4.1.21 19:14

Manžel tři dny spal, pak ho tři dny bolela hlava a pak už pohoda a po 10 dnech od pozitivního testu nám skončila karanténa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:19

Covid mám taky za sebou, test jsem na to nepotřebovala. Horecky, bolest zaludku, nechutenství, nauzea, kruté bolesti zad, ztráta čichu a chuti. Kašel žádný. Celé to trvalo cca 10 dní. Do obchodu chodím s rouškou, i když v tomhle případě mi to přijde postavené na hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit
4740
4.1.21 19:19
@Anonymní píše:
Ahoj, ja muzu napsat situaci me maminky. Pozitivní vysledek na covid ji prisel 23.12. a mela 10 dni karantenu. Koncilo ji to 31.12.

Uz tyden pred testem se necitila dobre a ke konci karanteny mela i docela silný kasel. Jeste do dneska trochu pokaslava, a proto ji obvodni doktor na dnešní prohlídce poslal na rtg plic, ale vse v poradku. Dostala ale nejake leky (kortikoidy) na doleceni kasle a v patek se ma opet ozvat.

Rikal ji, ze po covidu je ten kasel nekdy protivny a muze nejakou dobu jeste potrapit, i kdyz je clovek vyleceny.

Jinak se ale citi uz dobre a normálně funguje. Každopádně ja si myslim, ze jsem covid taky prodelala, i kdyz na testech jsem nebyla. Ale samozřejmě jsem po tu dobu byla doma - vycházelo to stejne jako u mamky. Bylo me zvlastne na stridacku, kasel, únava, ztrata cichu a chuti.. Trvalo to nejakou dobu, ale uz par dni je mi dobře, tak jako dřív.

Ale každopádně kazdy clovek je jiny, a tak i covid bude každý snaset jinak.

23.12-31.12. je deset dní???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
4.1.21 19:29

U mě priznaky trvaly 3 dny…žiju i po Covidu stejně jako před Covidem. ;) Cítím se naprosto fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10816
4.1.21 19:34
@Veru1987 píše:
23.12-31.12. je deset dní???

ano je, 10 dní se počítá ode dne testu včetně. ergo výsledek přišel 23., testovaná byla tedy pravděpodobně 22. - akorát 31. je konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10816
4.1.21 19:36
@Anonymní píše:
Covid mám taky za sebou, test jsem na to nepotřebovala. Horecky, bolest zaludku, nechutenství, nauzea, kruté bolesti zad, ztráta čichu a chuti. Kašel žádný. Celé to trvalo cca 10 dní. Do obchodu chodím s rouškou, i když v tomhle případě mi to přijde postavené na hlavu.

co ti na tom přijde na hlavu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
4.1.21 19:53

Já jsem přišla o čich, tak jsem šla na test, pozitivní. Tak 10 dnů karanténa a 11. Den jsem šla normálně do práce, žádný test už. Strašným způsobem mi začali padat vlasy. A padají stále..už je to dost vidět. Ale oproti ostatním je to, to poslední no 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23880
4.1.21 19:55
@ZuzaM píše:
Heřmánkový čaj je na nějaké přííznaky Covidu?

Ne, ale obecně na virózy raději používám přírodu, tedy česnek, cibuli, bylinky a postel :wink:
Vzhledem k tomu, ze na „slabou“ formu covidu ti nikdo žádné léky nedoporučí, prostě sem jen posilovala imunitu a nechala tělo, ať se s tím popere.

Příspěvek upraven 04.01.21 v 20:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
4.1.21 19:55
@Mar__tanka1983 píše:
Mě byli řečeno, že můžu ukončit karanténu desátý den, pokud zároveň budu čtyři dny bez příznaků. Doktor mi poslal eneschopenku a měla sem volat, kdyby něco, pak mi to, opět po telefonu, ukončil. Trochu komedie, no… :? Vyléčila sem to cibulovým sirupem, pár ibalginama na bolest hlavy a tunou heřmánkovýho čaje s medem a citronem. Jo a Déčko…

Myslím, že i bez heřmánkového čaje by ses vyléčila :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat