Problém s po obědovým spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 19:27
Spánek poo

Krásný večer všem,
mám takový menší problém s poobědovým spánkem 12ti měsíční dcerky. Je to od narození obrovský spáč, ještě nedávno spinkala dopo 1,5 hod. a odpo také 1,5 hod. Spinká celou noc, chodí spinkat v 19hod. a vstává v 7 ráno. Dopoledne už usínala déle, tak jsem jí spánek protáhla až poo, jenže je tak vyřízená, že mi pomalu nechce jíst, chodí spát bez oběda a budí se za hodinu a do večera jí udržet je pořádný oříšek, když ji dám dopo, tak nechce zabrat odpo :nevim: všude v diskuzích spinkají takhle malé děti 2-3 hodiny poobědě. Oběd jsem zkoušela dávat v 11, ale stejně ho moc nechtěla (je od narození obrovský jedlík, jestli zoubky, netuším). Každopádně bych se chtěla zeptat, jak protáhnout ten spánek, nebo se to srovná časem? popř. jestli máte některá tu samou zkušenost?

Reakce:
Uživatel je onlineluccifera
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 25.10.18 19:51

Nechavam spat podle toho, jak chce spat :nevim:

Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 25.10.18 20:03

Tohle jsem nikdy neřešila a už vůbec ne podle toho, jak se někde píše, že by to „mělo být“. Když chce děcko spát, dej ho prostě spát a neboj, neublíží mu to :-)

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 22 inzerátů 25.10.18 20:06

Jde o přechodné období, než si zvykne na 1 spánek, někdy půjde dopoledne i odpoledne, někdy jen po obědě. Starší chodila spát přes den 2× ještě v roce a půl, mladší spala jen jednou už v tom roce nebo i dřív.

benetka
Kecalka 316 příspěvků 25.10.18 20:11

Moje dcera spala dopoledne a i odpoledne az do 2 let. Dopoledni spanek od 9-11 a odpoledni od 2-4 a vecer chodila spat cca ve 20 hodin. Nesnazila jsem se redukovat spanek, protoze by to bylo trapeni pro obe. Starsi dcera spala jen jednou uz v roce. Kazdy ma jinou potrebu spanku a pokud je dcerka vyrizena, nechala bych ji jeste kratsi dopoledni spanek.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8811 příspěvků 25.10.18 20:19

Dokud chodil spát 2× denně tak to bylo max 1,5h až když sám přešel na spaní po obědě cca v 10 měsících tak začal spát 2-3h, jindy hodinu, jindy 2 hodiny, prostě jak se mu chce a to má skoro 2 roky. Nikdy jsem ho.soat nenutila, prostě jak chtěl tak spal a někdy usnul dřív tak šel bez obědě tak se najedl pak, v tom přeci není problém ne? Několik kamarádek dávalo jídlo až po spaní :)

stinga
Závislačka 4424 příspěvků 3 inzeráty 25.10.18 20:21

já dávám spát plus minus v 11, a obědvá až po spánku

milwinka
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 12 inzerátů 25.10.18 20:28

Můj syn v tomhle věku chodil spát v 11 hod a oběd dostal až po spaní, před tím byl taky tak unavenej že by ho ani nezvládl sníst, tak jsem ho před spaním jen nakojila. Takže nechodil spát po obědě,ale před obědem. Časem se to srovnalo.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 25.10.18 20:33
@xstrasilka píše:
Jde o přechodné období, než si zvykne na 1 spánek, někdy půjde dopoledne i odpoledne, někdy jen po obědě. Starší chodila spát přes den 2× ještě v roce a půl, mladší spala jen jednou už v tom roce nebo i dřív.

Mam podobnou zkusenost jako xstrasilka, to prechodne obdobi je takove promenlive. Kdyz se zo ustalilo, syn spal pres poledne. Kolem 7, 8 vstal, mezi jedectou, dvanactou sel spat, spal dve tri hodiny, a vecer sel spat mezi osmou a desatou. Obed si nekdy dal pred spanim, ale casteji az po spani, cca ve dve. Ted ve dvou letech vetsinou spi az po obede, ale kdyz nestiham, nebo je unaveny driv, tak proste dostane extra svacinu - treba jogurt, a obed si da az po spani.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 20:59

Mě dcera taky spala dvakrát denně ještě v roce a půl. Možná bych zkusila jí dát odpo spát o hodinku dýl a večer tím pádem taky. Moje děti vždycky byly dopoledne více unavené než odpoledne.

mamusa0914
Kecalka 156 příspěvků 25.10.18 21:00

Byla bych rada jak krasne spi. Jsou to prechodna obdobi, dala bych dele svacinu, a obed po spani… holky v timhle veku spaly az po obede hodinu … od 18m nespaly uz vubec pres den. Usinani 21-22 vstavani 6-7.ˇ a buzeni v noci xxx krat.

ovetru
Povídálka 17 příspěvků 25.10.18 21:35

Mela jsem vysledovane, ze syn sel spat 4, maximalne 5 hodin po probuzeni, kolem 11. Spal cca hodinu, pak vydrzel az do vecera, do postylky chodil v 8. Ve 2 letech si spanek posunul na odpoledne, cili obed vetsinou stihame jeste pred nim, ale taky si prodlouzil vecerku, protoze v 8 neusne a nez se hodinu rozcilovat, ulozim ho v 9.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >