Spánek půlročního = zoufalství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pluschball
Stálice 68 příspěvků 25.10.18 01:49
Spánek půlročního = zoufalství

Zeny jdu si k Vam pro radu nebot jsem uz zoufala a nevim uz co vyzkouset. Mam skoro 7mi mesicni ditko. Vzdy spal celkem v pohode, budil se jen na kojeni a spal dal (v noci) a pres den taky celkem spaval. S uspavanim moc problem nebyl, proste jsem nakojila, pohladila po vlaskach, dala dudlik a spal. Spankovy rezim ma uz pravidelny a to tak ze nocni spanek je cca od 20 do 7. V 7 se vzbudi a bydrzi vzhuru max hodinu a pak zas 2h spi, pak vydrzi vzhuru 2h a zas spi 2 hodiny, pak prichazi nejdelsi usek kdy je vzhuru a to od cca 14.00 do 18.00. V 18.00 si da tak pul hodinky a pak uz kolem 8 je zas ospaly. Vzdy spaval takto a normalne usinal, ale poslednich 14 dni je to boj. U usinani knoura, mruci nekdy se vzteka a nekdy breci a prito si tre oci a zaviraji se mu. Pres den kdyz usne tak spi v klidu (spi se mnou v posteli) v noci (spi sam. v postylce) jak usne zacne boj… jdu k nemu treba jeste 2× -3× nez jdu sama spat. Nektere noci vstavam co hodinu, ale nikdy nevydrzi dyl jak 3h. Vesmes chce jen podat dudlik nekdy nakojit, ale ve vetsine pripadu kdyz dam prso si jen cucne, takze hlady to nebude. Vzdy se v te postylce hrozne mlati sem a tam, strka nohy do zbrdlinek, mlati o ne dudlikem, vykopava nohy do vzduchu a mruci. V noci se nevyspim, jsem zoufala… uz nevim co delat. Poradte prosim. Bily sum uz nezabira tez. Dekuji :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nikol1989
Kecalka 124 příspěvků 25.10.18 03:26

Ahoj :) Predem se omlouvam za dlouhou odpoved -
Mame to same v blede modrym. Synovi je 6.5 mesice. Posledni tyden je spanek nocni mura :zed: Pres den usne v pohode, ale max 30-45 minut. Po probuzeni ale vidim, ze neni vyspaly. Zkusim ho jeste uspat a obcas si da rict a spi dalsi hodinu. Vetsinou ale ne. Po obede a prikrmu spi trochu lip, ale taky zadna slava. No a pak odpoledne zase jen 30 minut. Vzbudi se mi treba ve 4 a uz v 5 je mrzutej, tre si oci, proste vidim, ze uz ma dost. Je hodne akcni, tak se rychle unavi. Sam si ale nastavil usinani na noc na 6:30. Zkousela jsem ho v tech 5, 5:30 zase uspat, ale neslo to. No tak po vykoupani po ty 18. hodine je celej divokej a naspeedovanej (chova se tak, kdyz je hodne unavenej), tak je trochu boj ho uklidnit, aby usnul. No a pak, kdyz usne vecer, musim k nemu tak 5× jit a dat dudlik. Pak zabere natvrdo a spi docela v pohode. V 10 chce kojit a pak je zas neklidny. Hodne se mele, vyhazuje si dudlik, zkousi se postavit. Tak ho mam v naruci tak 20 minut a pak ho dam do postylky a je to lepsi. No ale pak se vzbudi ve 2 a proste nespi. Nekdy hodinu, nekdy 2. Nakojim ho, prebalim, vsechno v pritmi, on ale oci jak zarovky a proste nejradsi by zas trenoval stani. Jednou se mi dokonce probral ve 22 a usnul az v 1:30. Ja podezrivam zuby. Od 4.5 mesicu ma 2 a to taky hur spal. Ne ale az tak spatne. Sestra u doktora mi taky rikala, ze v tomhle veku je to normalni. Jak proste vic vnimaji, maji hodne zazitku, treba prave se pokouseji zdolat nejaky milnik, tak ten mozek to zpracovava pres noc a klidne je to probudi. Ja uz jsem taky jak zombie :mrgreen: Ale asi nezbyva nez vydrzet a doufat, ze se to brzo zlomi. Ted tu stojim, mam ho v Manduce a konecne od tech 2, co se vzbudil, usnul. Nejdriv jsem si myslela, ze je to tim, jak moc nespu pres den, tak je neklidnej i v noci. Pak jsem si ale uvedomila, ze driv to tak mel taky a v noci se budil jen na kojeni a paj spal klidne dal. Takze ja fakt vsazim na ty zuby nebo na zazitky a dojmy, co mu nedaj spat :D

Tajeka
Stálice 84 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 03:33

Ahoj Pluschball, jako bys mi psala z duse. Mam tez sedmimesicni dite, od narozeni tez velky a bezproblemovy spac. Vzdy usnula jak po vypnuti vypinacem. Poslednich ctrnact dni, v noci dele, to zacina byt pekelny problem. Usina tezce a dlouze, stridaji se zachvaty hyperaktivity, vzteku, propadavani do spanku, nasledneho place v polospanku a pod. V noci pravidelne poplakava, protoze ji vypadl dudlik, otaci se ze strany na stranu a ty nohy v pravem uhlu vzhuru me privadeji k silenstvi, holy zadek, perinka na hlave… :( Vstavam to opravit co chvile… ale radu nemam :o( Kamaradka rikala, ze to muze souviset s vyvojem emoci, s jejich uvedomovanim si a zpracovanim. Dost mozna na tom neco bude, odpovidalo by tomu vztekani, kdyz udelam neco, co nechce, to driv nebyvalo. Obecne hodne pomaha, kdyz by spala se mnou v posteli. Ale trpime na apnoicke pauzy, tak bez spanku na monitoru ani ranu. Jen k ranu a pres den ji davam ten na plenku a lezim s ni, to je o poznani lepsi. Takze asi i pocit bezpeci v tom hraje roli. Za zkusenosti dalsich budu rada tez :o)

Tajeka
Stálice 84 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 03:37

@Nikol1989 shodujem se v tech zazitcich :o)

Aotearoa
Závislačka 4752 příspěvků 25.10.18 03:41

Po 14 dnech zoufalstvi? Mně se syn budil 15× za noc od narození do roka. To už na zoufalství je, ale po 14 dnech? :mrgreen:

Maylaa
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 25.10.18 06:15

@Aotearoa taky me to napadlo, mam podobnou zkusenost (dcera se budila jen 8-12× od konce sestinedeli, kdy odeznela zloutenka, az do asi 15 mesicu - a to spala s nami v posteli, jinak by se nevyspal vubec nikdo). Kdyz zacala spat trochu lepe, pridaly se nocni desy a 2-3 hodinove nocni party.

V 7 mesicich podle me zpracovava zazitky a dovednosti z predchoziho dne. Ja zacne dite lezt a stoupat si, nejradsi by cely den delalo tohle a klidne ozeli i ten spanek. Bude lip! Casem ;)

Ariadne
Echt Kelišová 8741 příspěvků 3 inzeráty 25.10.18 06:46

Máme to samé, bude mu 7m. Rostou mu zuby a snaží se plazit. Řeším to tak,že spí se mnou v posteli a koním ho,jak chce a vyspím se. Přes den spí buď v kočárku nebo se mnou 2× nebo 3× přes den.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 06:53

V tomhle věku se nám dcera postupně začala stěhovat do postele, kde se momentálně usídlila natrvalo. Ve své postýlce je jen v čase mezi cca 20h. a 22h, v té době se min. jednou vzbudí, chce pochovat, usne a zase se vzbudí. To už si ji beru do postele a jdu spát taky. V noci se vzbudí tak 2× na kojení, ale občas cítím, že se trochu probere, nahmatá, že ta jsem a zase spokojeně usne. S tím lezením kromě zážitků souvisí i separační úzkost (což má příroda chytře vymyšleno, aby dítko neodlezlo moc daleko), podle mne i to má vliv.
Jo a přes den nespí vůbec, dohromady tak hodinu. Budí se mezi 7 a 8h.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 06:57

Nemůžu napsat nic jiného než, že mi to přijde normální. :palec: Obzvlášť v tomhle věku děti objevují nové věci a potom to jejich hlavička nemůže v noci vstřebat a mají divokou noc. Nebo zoubky. Budí se, protože se chce ujistit, že si poblíž, potřebuje se pomazlit,…Moji kluci mají pořád taková blbá období a to už jsou o dost větší. 3,5 a 2,5. A zrovna dneska jsem k nim v noci vstávala určitě více jak 10× :lol: Navíc, mladší vstává chvilku po 5. hodině. :zed: U vás sázím na zoubky. My jste si to užili ve dvojím provedení najednou. :lol: Má rada, vydrž. Přejde to :hug:

Uživatel je onlineMarben
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 25.10.18 07:05
@Aotearoa píše:
Po 14 dnech zoufalstvi? Mně se syn budil 15× za noc od narození do roka. To už na zoufalství je, ale po 14 dnech? :mrgreen:

Souhlasím. První syn mě takhle terorizoval skoro 2 roky, druhy syn má 10 měsíců a ještě jsem celou noc nespala-‘si mlaskam když vstávám “jen” 3×

elinka90
Závislačka 2542 příspěvků 25.10.18 07:14

Holky přijde mi to naprosto normální. Já se teprve teď ve 3 letech dcery se konečně vyspim celou noc. Ještě donedávna byla vzhůru třeba každé 2 hodiny a vyžadovala pití. :-D Věř tomu, že tělo si zvykne.

Nikol1989
Kecalka 124 příspěvků 25.10.18 07:19

Kdyby mi to kluk delal rok, tak se tem prvnim 14 dnum taky budu smat :D Ted je to pro me ale novy, tak proto to resim. Taky mi to prijde normalni. Nemyslela jsem si, ze jde o nemoc nebo neco vazneho. Ale je fajn vedet, ze v tom clovek neni sam :D U nas ho kojeni moc neukonejsi. Neni vylozene prsickovej. Ma to jen jako zdroj jidla, takze kdyz se mu ho pokusim vnutit a nema hlad, vyrve me ze co mu to cpu :D Takze kdyz je v noci vzhuru, mame maraton po posteli, postylce, po moji hlave, skubani vlasu a zkumani meho obliceje (vetsinou dost brutalni). Ale koukam, ze je to normalni a asi jsme takovi byli vsichni. :)

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 25.10.18 07:19

Je to v tomhle věku úplně normální. Začínají objevovat svět, takže těžko usínají a v noci to všechno zpracovávají. Náš malý v té době měl o půlnoci vyspáno a do tří nezabral. Navíc, dneska byl úplněk. Já na to normálně nevěřím, ale náš malý spí většinou celou noc, nanejvýš se ve čtyři vzbudí (ale to už nezabere). Poslední tři noci byl často vzhůru a dneska o půlnoci jsme měli hodinový mejdan. Včera jsem četla, že to ja ty mrňata může mít vliv i pár dní před. :nevim:

Nikol1989
Kecalka 124 příspěvků 25.10.18 07:46

@Tajeka To mas teda pravdu! :) Ale podle me to je urcite tim vstrebavanim zazitku. Dneska treba, kdyz jsem ho po X-ty vyndala z postylky a pohoupala, tak se po me zacal prevalovat jako v ty posteli. A nakonec breptal ze spani :) On spaval se mnou v posteli, kdyz mu minule rostli ty zuby a pomohlo to. Pak ale byly venku a zdalo se mi, ze naopak ho budim ja pohybama. Tak sel zpatky vedle nasi postele do svy postylky. Ted to ale asi vypada na migraci zpatky k nam :D

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 25.10.18 07:54

Má to tak skoro každé dítě, u druhého jsem měla smůlu, že jsem v jeho půl roce šla zpátky do práce… takže jsem vypadala skutečně jako zombie. U nás na noční klidnější spaní pomohlo zrušit noční mlíko, ale ty říkáš, že nepije. Tak to jsou jen a jen zážitky a budeš to muset vydržet.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >