Může ABKM ovlivňovat spánek kojence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 12:35
ABKM a spánek

Maminky, máte někdo zkušenost s alergií na kravskou bílkovinu a nespavosti? Tedy neklidným spánkem kojence v noci? :think: může to mít spojitost?

Přečtěte si článek: Alergie na kravské mléko: Jak se s ní vypořádat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Smiss
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 12:41

@Monika811 ahoj,my ABKM nemame,ale taky se mala druhou polovinu noci docela vrti. Presneji mava rukama a zveda nohy. Nekdy pomuze zavinuti, ale vetsinou se ji to uz nelibi. Ale vim, ze na netu jsem cetla, ze to muze mit s tim spojitost. A vy mate prokazanou alergii?

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 12:51

@Smiss
Prokázanou právě že nemáme, pediatr řekl, že se to z krve teď moc nepoznájí, že je to nepřesné… Malá spí hezky do prvního krmení, pak sebou vrtí, funí, hazí, převaluje (dnes 3.,měsíce) trvá to už tak dobrý měsíc určitě…
Dnes jsme byli v rizikové poradně, bo je o měsíc narozena dřív a prý to může mít stim spojitost, a máme zkusit mlíko Puramino.. Jedno jsme dostali jako vzorek. Jenže tolik práce nám dalo najít vhodné mléko po kterém kaká, nepláče po vypití láhve - teď Hipp, (předtim Beba zácpy, Sunar křeče po krmení aj..) a teď ji to rozhodit? Zajímá mě, jestli se to tím může upravit :nevim: prý by se měla krmit 14 dní tímto a pak zpátky na Hipp, a že pokud potíže přetrvávají, tak se to bere jako ta alergie :roll: tak nevím. To mléko prý stojí 400g 1.300,– ale jde pak psát na recept.. Jinak co jsem četla příznaky- ekzémy, vyrážku, krev-hlen ve stolici není.. 8o

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 15.10.18 12:55

Tak pokud by měla ABKM a davali jste ji HIPP, ktery je bkm plny, tak ano, muze to byt tim. U UM je to snazsi, protože rozdil poznate mnohem rychleji, nez pri kojeni, kde BKM pak nemusi byt jediny problem.

Smiss
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 12:58

To jste jak my. Mala je o 24 di driv. Ted budeme mit ukonceny 4 mesic. Je uz ockovana Hexou? Nam ockovani rozhodilo zazivani. Mela Bebu,po ockovani katastrofa,tak jsem zkusila Hipp, chvilkj dobry,ale pak uz ho nechtela pit. K tomu mame reflux. A ted jsem zkusila Nutrilon,ale po nem ji strasnezacaly litat kyseliny. Takze zkousime Sunar. O ABKM jsem si taky hodne cetla. A vetsina maminek a i moje sestra uvadej,ze je dost nejaky vyrazka a prujem.

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 13:00

@Smiss
Na Hexu jdeme teď ve středu :roll:
Jiné problémy jen ten neklid a nespavost nemá, jako vyrážka, průjem, ajiné :nevim:

Smiss
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 13:07

@Monika811 no reknu to takle. Ja jsem se taky bala, ze by to mohla mit,diky tomu spani. Ale detem se zdaji sny, prozivaji den znovu. Takze to vrteni muze byt i tim. K alergii by pry mely deti po jidle prujem. Ale pro klid duse to spesl mleko muzes zkusit a uvidis.

Smiss
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 13:08

@Monika811 jeste me napalo, nemuzou ji zlobit v noci prdiky?

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 13:15

@Smiss
No mám právě strach, že když ji to změním, tak ji to zas uplně rozhodim, teď když už ji - si myslím teda sedí…
Prdy jako prdí, i v noci, někdy k ránu pomůže zvednout nohy a vyprdí se, ale nevim jestli by to bylo denně, a už tak dlouho v kuse :nevim:
Právě, že kdyby měla i něco jiného, tak beru, ale na základě toho spánku? Ja vim, že oni zkouší, ale na ni zas pokusy s mlékem furt dělat nechci, tak mě zajímalo, jestl stim nemá někdo zkušenost, že a bylo to tím. Vim, že mi to nikdo takhle na 100% neřekne. Ale nějake rady, zkušenosti, nebo i jiný pohled :)

Smiss
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 13:22

@Monika811 chapu,clovek chce nejakou nadeji a utechu. Ja z toho hledani mleka taky nejsem nadsena (ty zmeny) takze chapu. A co se tyka prdiku, aj ja malej takle zvedam nohy, nekdy i podlozim. A zkousela jsi zavinout? Ale zvykam si na fakt, ze proste bude takle akcni v noci. K ranu si ji beru k sobe, trochu ji to uklidni a ja ji aspon muzu vracet dudlik do pusinky, aby se uklidnila a v klidu spala dal.

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 13:29

@Smiss
Já ji zavinuji teď na pevno aby měla ručky stáhlé pořádně, protože když je měla volně, tak má ještě takové to lekání ten Moroův reflex, takže se vždy párkrát polekala, zacukala rukama a bylo po spánku… No snad je to jen takové období, protože někdy sebou tak začne házet třeba už okolo jedné druhé, a haze sebou třeba dvě hodiny dokud ji to nevzbudí… Někd to začne až okolo čtvrté, jak kdy no :roll:

Smiss
Povídálka 22 příspěvků 15.10.18 13:46

@Monika811 taky jsem zavinovala kvuli M. reflexu, ted uz moc nechce. A mame to stejne. Nekdy od 1:30 nekdy az od 5h.zacne s „cvicenim“

Saffiraa
Závislačka 3812 příspěvků 11 inzerátů 15.10.18 15:30

Ahoj! Dcera měla ABKM, doktorka nám předepsala Nutrilon Allergy Care, který ti platí pojišťovna - 5 balení na měsíc. A nemůže mít neklidné spaní, protože se jí třeba dělá ekzém, který ji svědí. U ABKM je ekzém dost častý. Dcera dostávala pár kapek Fenistilu, než jsme se ekzému zbavili. Právě díky striktní dietě a tomu speciálnímu Nutrilonu.

modravlocka
Kecalka 360 příspěvků 15.10.18 16:51

Ano, spojitost to má celkem velkou. Dítě boli bříško, je nadmute a nemůže kvůli tomu spat. ;)

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 19:20

@Saffiraa
Nikde jsem ekzém ani vyrážku na těle nezpozorovala :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >