Spánek 3 měsíčního mimča

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 07:39
Spánek 3 měsíčního mimča

Dobrý den mamče, jdu si pro radu nebo aspoň zkušenost…
Máme doma za týden 3 měsíční dcerku.
Je plně na UM a řekla bych, že ji mléko vyhovuje.
Asi do dvou měsíců spala krásně, budila se v noci akorát na krmení, pak hned usla a spala. Potom se to ale skoro řekla bych ze dne na den zlomilo a v noci sebou pořád hází, kope nohama, rukama okolo sebe, funí, prostě neklidné spaní, toto dělá ve spánku dokud ji to neprobudí. Ze začátku se začínala jak my říkáme “mydlit” až okolo 4-5 ranní hod., tak jsem ji vždy rozbalila, zvedla nohy, nebo dala pod ně polštář, ona se vyprděla a bylo líp. Ale teď to dělá už tak od jedné od rána, pořád sebou hází, rukama, nohama, hlavou hází, když je pevně zavinutá(až teda nevim, jestli ji to pevné zavinutí neštve, ale spaní je stejně na prd snim jak bez něj), tak je to obdobné, jen nehází rukama okolo sebe, ale taky sebou pere do stran dokud ji to nevzbudí. Dnešní noc byla tatkto: před 7 hod jedla (po asi hodinovém uspávání na rukou -jinak to ani nejde, protože jinak neusne, bez vztekání na posteli či v postýlce) takže v 8 hod., slavnostně usla, ( po mlíčku, odříhnutá) spala do čtvrt na 12, napapala se, odříhla, a v jednu hodinu to začlo, házení, mydlení, chrochtání, o půl 2 se vzbudila, do půl 3 nespala, znova uspávání, no a o čtvrt na 4 byla zase vzhůru, nespala do půl 6 (mezi tím samozřejmě mlíčko) potom jsem ji uspala asi po 6 hodině položila a v 7 už je zase vzhůru, Tak já už nevim :-( doktor říkal, že se ji může vracet mlíčko, ať ji podložim, tak je ve zvýšené poloze, taky nepomáhá. Každý večer pravidelně prořve, nemyslím, že je to jen bříško(dávam i BioGaiu) prdět jako prdí, ale nemyslím si, že je to jen bříškem, lékař tvrdí, že to může být večerní únava, přebytek enegrie a že v tomto věku děti večer pláčou. Po večerním kraválu ji teda hodinu uspávám, a pak v noci toto, přijde mi, že na ni nic neplatí :( i já už jsem hotová z takového spánku nespánku, přes den jinde než v kočárku nespí, do těch 6., týdnů věku spala i doma hezky, ale pak se to zlomilo, a teď zase skoro po hodině uspávaní položim a 20 minut a je po spaní :-( pak je protivná, ale sama na posteli nebo v postýlce, i v mé i bez mé přítomnosti, s bílým šumem bez něj prostě neusne, vydrží brečet i hodinu, dvě :-( tak ji vemu do kočárku, kde je aspoň chvíli klid. Jinak přes den ne že by pořád plakala, ale taky ma samozřejmě své dny..
Měli jste to taky někdo tak? Hlavně mi teď jde teda o to neklidné spaní.
Díky a přeji klidný den ;)

Přečtěte si článek: Návod a tipy, jak uspat miminko

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 11.10.18 07:52

A je dostatečně vyspaná přes den? Protože my máme u tříměsíční tenhle problém když přes den málo odpočívá. Většinou jí dávám spát cíleně po obědě, to spí tak 3-4 hodiny, jinak spí buď při procházce v šátku nebo usne pod hrazdičkou, ale když je víc než dvě hodiny vzhůru, tak jí musím uspat (klidně na ruce) jinak noc stojí za nic. Je pravda, že naštěstí co jsme na UM prospí celou noc v kuse takže spí 12-13 hodin. A na neklidné bříško pomáhá buď nahřívací polštářek nebo položit na bříško ruku, už jsem strávila spoustu nocí kdy jsem měla hozenou ruku k malé do košíku celou noc.

Medičkaa
Kecalka 148 příspěvků 7 inzerátů 11.10.18 08:07

Také jsme měli v tomto věku problém se spaním, po nějaké době to samo zase přešlo. Zkoušela jsem všechno možné ale nakonec nezbylo než to vydržet

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 08:24

@Heivka
Tak to malá spí určitě méně než píšete, jenomže mě doma nespí :( hodinu uspávám na rukou, položim a za 15-20 minut je vzhůru. Takhle u hraček, pod hrazdou, nebo spolu když ležíme, povídáme, hladim, držím za ruku neusne :? A jezdit denně 6 hodin kočárem nejde :( ale jinde bohužel nespí, ještě teda v autě, ale přijdem domu, položim vajíčko a je probraná :roll:

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 11.10.18 08:30

@Monika811 Ségra takhle trávila celé dny venku, dcerka jí spala jen za jízdy v kočárku, za první rok podle aplikace na sledování GPS ujela kolem 10 000 kilometrů. Jinak ještě mě napadá jestli nemůže být problém zdravotní, neteř takhle špatně spala kvůli svědivému ekzému, přišli na to v půl roce, od té doby to taky nebyla hitparáda ale aspoň trochu spala v noci.

Bortelka
Stálice 57 příspěvků 2 inzeráty 11.10.18 08:37

Ahoj, mám doma 3 měsíčního kluka a měli jsme teď uuuuplne to samé, co píšeš. Taky spal dobře a najednou z ničeho nic tohle, v půlnoci vzhůru, mrskání kopání, no to samé. U nás to taky bylo bříško, nejvíc se nám osvědčilo opravdu důkladné promasirovani večer před teplou koupeli (koupeme v sedacím kyblíku) nebo po, ale malej je po koupání už nervózní :roll: + infacol a BioGaia. A úplně nejdůležitější je spaní přes den, mimčo musí být dostatečně odpocate, jinak je večer pretazene a i když si myslíš že si ho uspala a je klid, tak ve výsledku takto neklidne spí. Když umí spát v kočárku, tak kocarkuj, já chodím i 4×-5× denně jakmile začne doma takto kňourat, spí po 10ti minutách a řve. Ještě mě napadlo nemá zácpu? U nás to byla v kombinaci s prdikama. A s tím zavinutim, taky jsem pevně zavinovala kvůli Moro reflexu a najednou taky jak úderem to malej nesnáší, vymotava se, tak jsme přešli jenom na rychlozavinovacku kde je volnější a dobrý. A večerní rvani je běžné, přesně tak jak říká tvůj doktor, nejvíce to bývá nashromazdena únava, proto by měla spát i přes den. Zkus se na to pár dní hodně soustředit, nenechávat rozervat, ale hned řešit co je to za pláč, popř. do kočáru a ven. Já vím je to dřina, taky jsem hodně unavená, ale chce to režim, aby mimčo vědělo co bude a ten den plynul od začátku do konce tak nějak stejně a koncil šťastnou hodinou před spaním. Navíc teda ještě dodám, že my každé poledne doma vanickujeme, což je dobré na všechno včetně bříška a neklidu a pokaždé mi potom malej spí 2,5-3 hodiny :nevim: Jinak nevím, co bych ještě poradila, hlavně držím palce ať se to rychle zlepší :hug: :srdce:

Uživatel je onlineVerurizeckova
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 11.10.18 08:51

Radu nemám, ale posílám alespoň sílu a ať se to brzy spraví :hug: mám 3,5 měsíčního chlapečka a ten spi krasne, takže když čtu tvé řádky, tak mě moc mrzí, ze to mate takhle náročné. Držte se :kytka:

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 09:01

@Bortelka
Zácpu bych řekla, že nemá, to měla po jiném UM, přešli jsme a kaká jednou denně, 2×-3× zatlačí a je to venku.
Také jsme začali chodit na vaničkování, doma vanu nemáme, tak jezdíme 1× týdně, potom mi spí tu cestu v autě domu, což je asi 15 minut. :roll: . Právě že ji taky budily ručičky, ze spaní se jakoby lekala párkrát hodila ručkama a bylo po, tak jsme zkusili pevně zavinout, ale nevim nevim no.. 8o

Bortelka
Stálice 57 příspěvků 2 inzeráty 11.10.18 09:08
@Monika811 píše:
@Bortelka
Zácpu bych řekla, že nemá, to měla po jiném UM, přešli jsme a kaká jednou denně, 2×-3× zatlačí a je to venku.
Také jsme začali chodit na vaničkování, doma vanu nemáme, tak jezdíme 1× týdně, potom mi spí tu cestu v autě domu, což je asi 15 minut. :roll: . Právě že ji taky budily ručičky, ze spaní se jakoby lekala párkrát hodila ručkama a bylo po, tak jsme zkusili pevně zavinout, ale nevim nevim no.. 8o

Jak kdybys měla doma moje dítě :mrgreen: Malej taky v autě spí a jak položím vajco doma, tak konec a běda jak bych ho tam byť minutu nechala, tak se uvzteka, nesnáší v něm být jen tak :roll: A zkoušís ji pak dát spát jak přijdete domu? Možná se jí spánek pretrhne tím jak ji doma najednou položís a už to nedrnca a nehuci že jo :think: :) Občas je to fakt na palici že :lol:

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 09:09

@Verurizeckova
Děkuji, věřím že se to brzy zlepší :(

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 09:11

@Bortelka
Zkouším, ale jak už otevře oči, začne se protahovat, tak to je “vyspaná”. Tak ji zkusím zabalit, uspat na rukou, ale jakmile ji položim, je to otázka páru minut :(
To je pravda, je to na palici no, a teď se do toho přidaly ještě ty noci, dřív jsem si řikala “aspoň že v noci spí” no a prd.. :nevim:

Bortelka
Stálice 57 příspěvků 2 inzeráty 11.10.18 11:33

@Monika811 To může být ten problém no, že uspis na rukou a ona se za 15 min vzbudí, aby si zkontrolovala prostředí a najednou ty tam nejsi a nechovas, všechno je jinak. Zkus ji už naučit usínat samotnou, malej se to naučil docela obstojně. Vždycky dám do postýlky, jsem tam 15 min, kdy ho hladim a povídám potichu nesmysly a pak odejdu a vracím se asi tak 2× 3× někdy ani to ne a vždycky zase pohladím a odejdu dokud se nevrátím a on nespí :nevim: Je to osvědčená metoda pediatru a psychologů jak naučit dítě usínat a spát samostatně, tak to vyzkoušej :hug:

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 11:39

@Bortelka
Když ona ječí a řve klidně hodinu, hodinu a půl, i přesto ji nechat? :think: já měla za to, že tak malé by se nemělo, že třeba až od půl roku :nevim: abych ji nepřivodila ještě nějaký stres tim, že ji nechám skoro 2 hoďky řvát :roll: není to něco jako ta Estwillova metoda? Já ji teda nějak moc nezkoumala, jen něco málo slyšela, že se vchází do místnosti v určitých intervalech..

Bortelka
Stálice 57 příspěvků 2 inzeráty 11.10.18 12:18

@Monika811 No tak to nee, to já bych plakat nechala takhle dlouho, nikdy, na to nemám srdce za prvé, nebydlime sami že jo a 3 měsíce je ještě moc malinkate mimino.. Měla by být v klidu, když ji jdeš dávat spát, malej občas jako fnukne, ale vyloženě neřve, to výjimečně přes den. Tak nevím, taky je možné, že je prostě drazdivejsi mimčo, některé jsou více uplakane, to má sousedka naproti, 5,5 měsíce a holka furt jenom řvala a nespala, dokonce s ní byla v nějakém centru pro plactive děti 8o Teď už prý dobré… Nevím jak tomu pomoci, aby víc spala a nervala, to chápu že se ti nechce nechat a taky poslouchat to :think:

Monika811
Stálice 61 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 12:57

@Bortelka
No já už právě taky nevím :roll: v 11 dostala mlíčko, odříhla, zabalila jsem ji, do třičtvrtě na 12 uspávala, vypadala že spí, tak ve 12 ji položim do postele, lehnu vedle ni, a 12:15 vyspáno, nechám ji teda, podávám cumel, hladím, mluvím na ni, ale řve a řve a řve, tak nic beru kočár a jedem :nevim: chtěla jsem to tu trochu pofackovat doma, a při nejlepším si lehnout aspoň na půlhoďky sní, když noc byla tak výživná, ale jedem teda na prochajdu…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >