Reklama

Přerušovaný spánek - možný vliv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 17:49
Přerušovaný spánek - možný vliv

Ahoj holky. Chtěla bych se s vámi poradit. Nejspíš tedy budu mít únavový syndrom, jsem úplně ' hotová ' někdy je mi lépe ale někdy bývám naprosto vyčerpaná, slabá ' jak moucha. ' U lékařů jsem byla x a nikde nic, prý jsem zdravá. A můj dotaz je - ještě než si pripustim únavový syndrom - mám nějakou naději, že je ten můj stav zaviněn dlouhodobým nevyspanim respektive přerušovaným spánkem?? Mému je 12 měsíců, cca do 4 měsíců spal ok pak se začal často budit, pak zase už začaly zuby hodně period se prostě budil neustále, měla jsem svou postel spojenou s jeho takže když byl neklidný koulel se ke mně, zmítal no nebyl klid a to trvá dosud ikdyz teď už jsem dala přepážku a přítele poprosila ať alespoň ze soboty na neděli vezme za mě. No slyšela jsem totiž, že každý zvládá nevyspání a tak jinak, a je pravda, že dříve, ikdyz jsem byla zdravá svobodná atd a špatně jsem se vyspala tak jsem třebas měla ráno takovou tu lehkou zimnici, pocit větší slabosti a tak.. ikdyz samozřejmě se to dalo rozhýbat. No tak se chci zeptat jestli třebas neznáte někoho, koho přerušovaný spánek taky nějak takhle ničil, je jsem fyzicky kaput, ale pak někdy už i psychicky, že jsem podrážděná protivná atd. Mám furt nějakou naději že až bude lépe spát tak se z toho třebas vyhrabu?? Díky… Web

Reklama

Reakce:

solip
Kecalka 435 příspěvků 09.10.18 17:55

Samozrejme, ze je to pravdepodobne nevyspanim, nekomu staci spat ctyri hodiny denne, jiny potrebuje alespon devet, nekomu nevadi prerusovany spanek, jinemu ano. Citila jsem se stejne, kdyz jsem v noci musela vstavat k synovi, byla jsem pres den vycerpana, podrazdena, nekdy az vztekla. Preslo to, kdyz syn zacal v noci spat. Taky mam problemy s nedostatkem zeleza, mam vypozorovano, ze kdyz zacnu byt vice unavena a takova malatna, staci, kdyz zacnu brat tabletky zeleza a unava je pryc. Ale to by ti zjistili z krevniho obrazu, jestli tim take trpis.

Helca83
Kecalka 120 příspěvků 09.10.18 17:59

Urcite to muze byt spatnou kvalitou spanku, muze to byt i nedostatkem zeleza a take by to mohla byt stitna zlaza, je hodne pricin, porad se s doktorem a at je Ti lepe :kytka:

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 09.10.18 18:08

To bude nevyspanim. Ja to nesnasim. Zkus s nim spat i pres den. Nebo aspon lehnout a zavrit oci. U prvniho se to se mnou strasne dlouho tahlo. Kdyz jsrm byla hodne nevyspala, mela jsem zimnici, bolest kloubu, teplotu. Stacilo si dat treba 2h v kuse a bylo hned lip. Zkus pro svuj spanek urvat co nejvic. Kdyz jsem nevyspala jsem vztekla.

blumen
Hvězda diskuse 41179 příspěvků 09.10.18 18:12

Samozrejme, ze je to tim spatnym spankem.
Co dal maleho na noc manzelovi a vyspat se v kuse nekde jinde nebo se o to aspon pokusit?
Za par dni budes jako znovuzrozena.

Pro me zaklad 8 hodin denne kvalitniho spanku, jak mam mene, je to spatny. Jednou ua cas jdu do postele v 8-9 hodin a pripadne se dospim, jinak mi je spatne fyzicky i psychicky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:03

Děkuju holky, já už se právě úplně bojím únavového syndromu, někdy jsem tak unavená, že sotva z postele vylezu, a přes den prakticky jen ležím, ale to neznamená že se vyspím právě, špatně se mi usina ' na povel ' takže se mi to i špatně tím pádem dohání no a odpočinek určitě není to samé co spánek , kamarádka mi právě říkala, že údajně aby se člověk dostal do té hluboké fáze spánku tak tři hodiny v kuse no ale těch já moc teda nemám. Jsem taková slabá, jak kdyby mě něco stahovalo pořád zpátky do postele, někdy mám jakoby lehkou zimnici i… No hrůza. A malý je ještě takový pořád aktivní přes den spí max dvě hodiny a někdy ani to ne a ještě při spánku pootevira oči a ty noci jsou strašné. Minulou noc vzal přítel ale rodina se pak tváří jak když mi to nevěří že jsem tak unavená. Ale přitom když ta slabost někdy jako povoli tak normálně cítím že svaly jsou silné dal atd jdu s kočárem 7 km svižným tempem a tak tak asi i věřím že jsem zdravá doktorům. Udělali fakt všechna možná vyšetření. Dokonce i sono orgánů. Železo taky v pořádku Štítná žláza taky

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >