Španělsko letecky - stačí 3r dítě mít zapsané v pase?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 12.08.10 13:39
Španělsko letecky - stačí 3r dítě mít zapsané v pase?

Ahoj, prosím máte někdo letošní zkušenost - stačí mi tříleté dítě mít zapsané v pase, když bychom letěli do Španělska?

Nemůžu se aktuálně dovolat k nám na pasovku a zároveň řeším velmi akutní možnost odletu - sobota - tak jestli máme vůbec šanci, nebo to mám pustit.

Dík moc Agh.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dandoch
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.08.10 13:47

Ahojky, pokud ma dite stejne prijmeni jako Ty, tak to staci, myslim ze to plati do 10ti let, jestli to nejak nezmenili. My jsme leteli jiz trikrat s nasi nyni 3letou dcerkou i mimo EU a bylo vzdy vse bez problemu :wink: .

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 12.08.10 13:48

ahoj, staci to, Španelsko je velmi tolerantni:-)

janina1974
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 12.08.10 13:51

ahoj,

určitě stačí dítě zapsané v pase:

http://www.mzv.cz/…cuments.html

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 12.08.10 14:03

lidi neděste mě, my za dva týdny letíme do řecka a mladší v pase vůbec nemám zapsanou, ani to neplánuju. obě holky mám já i manžel v občance, všichni se jmenujeme stejně. v rámci „shengenu“ občanka musí stačit, ne???

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 12.08.10 14:04

v rámci EU stačí mít zapsané v pase. my takhle cestovali i mimo - Turecko, Tunis. pokud chceš mít jistotu, zavolej si na španělskou ambasádu. na stránky MZV pozor. zrpvna nedávno jsem četla článek, že tam mají neaktuální informace a nedá se na ně spolehnout…

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 12.08.10 14:05

sajo, s občankou vás tam nepustí! musí mít buď vlastní pas nebo být zapsaná u rodiče v pase. občanka se nebere!!
jinak zápis do pasu ti udělají na počkání.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 12.08.10 15:09

Sajo, skutečně zapomen na občanku, dej si holky zapsat do pasu, mam pocit, že položka stojí 50 CZK, nebot pas pro holky by Tě vyšel na rychlovku draze, jinak pro dítě stojí 100CZK a čekáš měsíc, pokud nemají moc práce tak do týdne nebo dvou to zvladají

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 12.08.10 17:05

ahoj,ja mam malou v pase zapsanou,a nekdo mi rekl,ze od noveho roku se to rusi a musi mit kazde mimco a dite svuj pas.tak jsem hnala na pasove,a je to nesmysl,jeste urcite dva roky deti muzou byt zapsane v pase a snad od roku 2011 v cervnu se prestanou zapisovat a musi mit svuj pas.oni stale jeste sami nevedi na urade,zatim jim nejake rozhodnuti neprislo.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 12.08.10 20:44

týjo, holky tak to dík za info. v pondělí letím na pasovku, teď jsem na dovče. a modlím se, aby mi to za dva týdny zapsali. ráda si připlatím :roll: hlavně, že slečna z cestovky, mě ujišťovala, že stačí OP :roll:

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 12.08.10 20:53

já bych za sebe doporučila vlastní pas…
už jen z důvodu, že se ti může cokoliv stát a dítě bude cestovat bez tebe.

Navíc známí měli problém /myslím v turecku/, kvůli dítěti zapsanému v pase. On byl zavřený dvě hodiny na policii než se to nějak vyřešilo.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 12.08.10 21:30

Sajo, ja jsem to vyresila tak, ze Kubisek ma svuj vlastni pas a mam ho zapsaneho v pase, pro jistotu…

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 12.08.10 21:31

Mavo v turecku? tam jsme už byli dvakrát, já Klárku zapsanou v pase a úplně bez problémů. naposled jsme tam byli letos na přelomu června a července.

sajo, neboj. oni to opravdu do tvého pasu zapíšou na počkání.

janik73
Echt Kelišová 7887 příspěvků 12.08.10 22:29

Nozu, musim Te zklamat, pokud Saja ma novy typ pasu, to jest s cernobilou fotkou a chipem, tak to delaji do 3 dnu, pry aby to uschlo, ja to vim moc dobre, potrebovala jsem to hodne rychle, v patek jsem tam dosla a v pondeli jsem si to vyzvedla, stoji to 50 czk.

nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 13.08.10 08:22

janiku díky moc info. to jsem nevěděla. já mám právě ještě starý tip pasu a tam to bylo na počkání. takže se tímto omlouvám za mystifikaci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >