Spaní miminka v 6měsících

198
18.5.05 21:03

spaní miminka v 6 měsících

Milé maminky zajímalo by mě kolikrát denně by měla naše půlroční holčička během celého dne spát?Ted spí tak 5×30minut za celý den a v noci samozřejmě spinká,ale budí se na kojo.,ale musím podotknout,že takhle spí už od narození po dvou hodinkách na 30 minut.Zajímá mě kdy začne spát jen dopoledne a odpoledne?
Eliška a Elinka dnes 6m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

966
18.5.05 21:12

Ahoj Eliško,
to je otázka, kolik by „mělo“ miminko spát. Moje miminko nikdy nespalo kolik by mělo, ale spalo přesně jako tvoje miminko :D Od 2. do 6. měsíce tak 5× po 30 minutkách. Nikdy nepřetáhl! Od 6. do 8. měsíce 4× po 30 minutkách. Od 8. do 10. měsíce 3× po 30 minutkách. Kolem 11. měsíce se stal zázrak. Čekala jsem, že bude spát 2× po 30 minutkách :? ale nejprve spal 2× po 45 minutkách a teď je mu přesně rok a spí dopoledne i odpoledne hodinu a půl. Večer pak usíná kolem půl deváté a budí se v půl šesté. Takže tvoje Elinka tě ještě může překvapit. Ony ty dětičky vědí, co je pro ně dobré. Prostě sebou začal víc mrskat, lézt, objevovat svět a je víc unavenej.

Papa Makýš a Vendýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
18.5.05 21:40

jů u nás je to podobné.
Malá mi do dvou měsíců spala celou noc od sedmi tak to osmi devíti, jedno kojo. Dopoledne pospávala, odpoledne dala 4 hodiny v kuse! Kde to je???:-) Teď je jí 5 měsíců, začala vstávat v sedm, v noci 2-3 kojení. Dopoledne dá hodinu a pak jak kdy 2-3 x po půl hodině. poslední dobou začíná spát přes poledne dýl. Tak snad se zase blýská na lepší časy?:-)
Taky mají vaše spící děti radar na to, že otevíráte dveře po procházce nebo parkujete auto? U nás je to stoprocentní:-)
Albi+Anika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
19.5.05 08:25

Náš mrňous má tedy uši jako rys:-)) Slyší všechno - a je hned vzhůru . Nebo novinka - spí třeba v kočárku při vycházce - najednou z nišeho nic potevře se jedno oko - styl: Jo dobrý, jsi tu - zavře a spí dál :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
19.5.05 08:32

Ahoj DESTY to znám malá to taky dělá a hlavně má to spočítané přesně na minutky a když náhodou usne jednou za čas na delší dobu tak se na ní chodím koukat jestli se jí něco nestalo :D
Eliška a Elinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
19.5.05 09:14

Ahoj,
naše malá spala od 2 měsíce do 4 v noci i bez koja od 8 tak do 7, pak dostala rýmu a bylo to v čudu, teď spí stejně ale už se mi budí, taky tak do 6 měsíce mi spala po hodině dopoledne, pak až 3 odpoledne. Teď mi spí tak po třičtvrtěhodinách 3× denně, cca kolem 9, pak 12, pak 16.
co se týká radaru ten je stoprocentní !

Lenča + Emča 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
19.5.05 10:21

Ahoj, náš šestiměsíční Matýsek už tak 3 měsíce spí dopoledne cca od 10 do 11:30 a odpoledne v kočárku tak půl hoďku až hoďku, někdy ani to ne a jen kouká. Vůbec mi to nevadí, dopoledne udělám spoustu věcí a když pak nespí v kočárku, aspoň pak líp usíná večer. Položím ho po kojení v půl osmé do postýlky a chrupe. Poslední měsíc se bohužel budí trochu víc (kojím ve 24:00, 03:00 a v 6:00), pak ještě tak hodinku spí. Předtím to půlnoční kojení nebylo. Mohlo by to být samozřejmě horší, ale říkám si, nemělo se náhodou postupem času jedno kojení vynechat a ne přidat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
1.4.13 12:28

Já má asi dítě pro který je jídlo něco nepotřebnýho, v 5 měsících jí přes den po 4 - 4,5 hodinách a to protože to jdu ohřívat, jinak by vydržela klidně dýl a přes noc vydží kolem 10hodin bez jídla a ráno vypije nejmíň - jen 150,když se náhodou vzbudla v noci tak si cucla cca 60ml a stačilo…budila se kolem 5 a pak jeste hodku a půl spala, ted se budí mezi 6,7 a už nespí a musíme vstávat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
1.4.13 12:32

Mates vstává kolem 6,přes den spí 1-2 hodiny dopoledne a odpoledne, večer odpadne v 6.V noci se budí tak 2× na jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
22.7.13 20:34

Spaní miminka v kočárku

Ahoj,

narazila jsem na tuto diskuzi… Nedávno jsem dávala příspěvek jinam právě kvůli spaní našeho 5timěsíčního miminka po půlhodinách.

Připadá mi, že když dám malou spát včas, jakmile je unavená (zívne, mne si očička nebo je bez nálady a leží a nehraje si), tak, je schopná usnout i na 2 hodiny. Ale stačí, aby byla malinko přetažená, nebo se jí něco nelíbilo a spí po půlhodinách, někdy i méně. To se ale netýká jen toho následujícího spánku, ale vleče se to spaním po celý den.

Chci se ale zeptat na něco jiného: Jak Vám spí 5 - 6timěsíční miminko na procházce v kočárku? Já s malou už na procházky moc nechodím. Když se jí chce spát, tak ji dám do postýlky nebo do kočáru na zahradu, v kočáru ji trochu povozím po zahradě a za chvilku usne. U nás je ale klid, v ulici nejezdí moc aut, zahradu máme širou, takže nás neruší sousedi… O víkendu jsme ale byli s manželem a malou na výletě na zámku. Myslela jsem si, že se budeme procházet po zámecké zahradě a malá bude pěkně spinkat v kočárku. Jenže ona vůbec nemohla zabrat, až z toho chvílema ječela, než se uklidnila. Pak usla na chvilku a zase nanovo. Připadalo mi to, že ji rušilo to prostředí - byli jsme jinde, lidi chodili kolem a povídali si, u kočáru najednou byly 2 hlavy - moje a manželova (většinou ji uspává pouze jeden z nás). S manželem jsme si povídali, i když potichu… Pak už jsem musela manželovi říct, aby šel kousek opodál a přestali jsme se bavit, aby vůbec usla. To samé bylo nedavno na návštěvě u kamarádů - všichni se na ni sesypali, ona z toho byla celá rozjančená, neusla a pak ječela.

Dřív prostě měla malá tvrdší spaní a teď mám pocit, že ji probudí i maličkost. S kamarádkama se cca 1× za měsíc scházíme s dětma a malá mi vždycky usla v kočárku, i když jsme si povídaly. Mám ale obavu, že až se sejdeme příště, tak snad budu muset jet mimo ně, aby malá usla???

Jak to máte s takto starými dětmi Vy (co se týká spaní v kočáru např. na výletech)?

Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
22.7.13 20:44

Jako myslím, že je prostě naučená na ticho a klid a je pravda, že ač je mi to vyčítáno naučila jsem si prcka na to samé :think: No já sama mám ráda na spaní klid a tak nějak jsem ho chtěla i pro něj a proto když jsme někde na návštěvě odcházím uspávat jinam, hezky do klidu ;)
A teď jsme shodou okolností o víkendu byli na hradě Rabí a já jsem si šla malého uspat do podhradí-taky do relativního klidu ;)
Takže ti rozumím a pak když už spí tvrdě tak už je to v pohodě :pankac:
Jenže on stejně skoro od narození nespí déle než 45 minut v kuse přes den, tak než se projdu je vzhůru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
22.7.13 20:44

Přijde mi to celkem běžné, moje děti jsou taky primárně zvyklé spát v posteli, zvuky je ruší. Nejmladší bude radši 3h čučet jak vejr, aby mu náhodou něco neuteklo, přitom doma spí ještě stále 3× denně po 2h. Řeším to šátkem, protože v šátku usne snáz, případně dostane flašku s džusem do kočárku a ududá se. Musím ale odclonit vizuální kontakt, takže šátek nebo plína přes kočár a nesmí to moc drnacat a měnit se prostředí (venek/vnitřek)
Prvorozený spal po přechodu na jeden spánek cca 4h v kuse, pokud jsem ale jela odpoledne ven, místo spánku, tak usnul maximálně na 2h.
Jeto trochu otrava, ale zase lepší jak opačný případ, kdydítě jinak než v kočáru neusne a maminka musí chodit a chodit, mráz, sníh, déšť, vedro, za každého počasí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
22.7.13 20:48

@elcinek Tak to ti nepokrytě závidím. Náš malej spí maximálně 8 až 9 hodin celkem - dohromady v noci i ve dne. Usíná po deváté a vstává neomylně v 5. Přes den maximálně 2 krát na půl hodiny. Buď ráda. Já jsem milovnice spánku a už devět měsíců padám na hubu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
22.7.13 20:51

Zdravím,
já mám půlroční holčičku, a spí mi 3× i 4× denně po hoďce, někdy i dvě…Večer mi usne v 8, vstává v 7 a ještě do 9 usne. Přes noc se budí 1×, někdy vůbec..Nemáme se spánkem od narození problémy. V kočáru mi spí furt. Je spáč po mě asi, usne za každých okolností :)

• Nahlásit
  • Citovat
31104
22.7.13 21:39

@Yarisek mě v půl roce ještě spal v kočárku, ale přijde mi, že on zas byl naučený na zimu. A jak se udělalo líp nikd v kočárku nespal.

V noci se mi při dobré noci v téhle době budil co 2-3 hodiny. Při špatné co půl. Nikdy jsem nevysledovala čím to je. Ale musel být v posteli vždy kolem 20. hodiny bez ohledu na denní spánek, jinak pak usínal i hodinu a půl.

Jinak rozhodně čím je starší tím víc se jeho spánek podobá tomu našemu a tedy rozhodně už ho okolní prostředí ruší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama