Jak naučit prcka spát v postýlce

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucky
Nováček 6 příspěvků 19.07.03 23:32

Prosím můžete mi poradit, jak naučit spát prcka v jeho vlastní postýlce? Mému chlapečkovi je 7 měsíců a do dneška spinká se mnou v posteli. Zatím je pouze kojen, jen přes den dostává ovocné a zeleninové kašičky(cca 14 dní). V noci se mi budí každé 2 hodiny na kojení, přitulí se a za chvilku spinkáme zase oba dva.

Je to pohodlné, ale našemu taťkovi se to přestává líbit, protože jsme ho před 7 měsíci vystěhovali z ložnice, abychom se všichni vyspali. Uznávám, že je asi čas na to, aby cvrček spinkal ve své postýlce. Můžete se se mnou podělit o své zkušenosti, aby jsme to zvládli bez větších problémů. Zapomněla jsem napsat, že cvrček usne pouze u kojení.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  20.07.03 05:33

Ahoj Lucky,

sice jeste nejsem maminka, ale mam kamaradku, ktera to delala se svym ditetem uplne stejne jako ty. Bohuzel, dnes je chlapeckovi 2.5 let a stale nechce spat sam v postylce. Ma svuji postylku, pokojicek kde si hraje, ale jakmile ma jit spinkat, tak jedine v loznici s rodicema. Zkouseli ho uz nechavat spat ve sve postylce, ale marne.

Nechci strasit, ale kdyz jsem si precetla tvuj prispevek, tak mi to pripomela moji kamaradku. Dlouho to oddalovali, nevedeli jak na to, az je ted nemozne, ho naucit spinkat ve svem.

drzim palecky, aby si nasla nejake reseni.

Spinkani zdar.

Karolinka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.07.03 15:54

Myslím, že jsi vystihla to správné období na měnění spacích návyků. Ale dokud budete kojit v noci po 2 hodinách, tak to půjde dost těžko, protože pro tebe to bude znamenat každé dvě hodiny se zcela probudit a vyndáváním z postýlky se probudí i mimísek, jinak předpokládám, že kojíte v polospánku, alespoň nám to tak vyhovovalo. Tím, že už přikrmujete, máš možnost zařadit místo kojení mezi 8 až 10 hodinou večer například rýžovou kaši, která dost zasytí a většině miminek protáhne interval k dalšímu kojení až na 4 až 6 hodin - to už je jen jedno vstávání a dá se dlouhodobě vydržet. Jestliže se mimísek kojením nebo kaší z lahve udyndá, tak ho polož do postýlky a většinou stačí chviličku počkat do úplného zadřímnutí, jestliže ho změna polohy vzbudí, nám stačilo hladit, držet za ručičku nebo položit ruku na bříško či na záda, při dramatičtějších chvílích jsem rozhrkala postýlku kvedláním :-). Protože ale Johanka postýlku ze srdce nenáviděla (dostala se do ní po povodních až v pátém měsíci a to už v ní prostě být nechtěla), začala jsem s učením na postýlku při denním spánku, jakmile nastal okamžik únavy (mnutí očiček, oušek, zívání atp.), uhojdala jsem ji na ruce nebo v šátku a uložila do postýlky spící. Když se probudila a začala brečet, tak jsem se snažila ji sklidnit hračkama, sedla si vedle ní, aby v té postýlce ještě chvíli vydržela a hrála si. Teď je jí rok, postýlku trpně snáší, sama rozhodně neusne, ale už je mnohem flexibilnější a je ochotna spát i v cizím prostředí (třeba u babičky v posteli) a v postýlce tráví noc od 9-10ti večer do 5-6ti ráno, cca 2× za noc kňourne, někdy stačí pohladit, někdy troška čaje z láhve, aby se neprobudila zcela (teď už sice nekojíme, prostor pro kojení tam ale je). Samotné uspávání je zase jiný problém, nechci zklamat Johančinu důvěru a nechávat ji uřvat, je paličatá po mamince a dokázala by řvát do udušení, tak proč obě trápit. A s překvapením zjišťuji, že když zrovna nemáme zoubkové bolístky, tak se uspávání samo od sebe v mnohém zlepšuje, už několikrát se zdařilo ji položit do postýlky pohojdanou, zklidněnou, ale bdící, kdy se jen zavrtěla a usnula sama. No snad si z toho něco vybereš, nebo máš-li na to náturu, je zde v Listárně popsán radikální způsob, jak naučit mimčo spát samo - prý to funguje, mně to u syna nezabralo, jen si pořídil prima sklon k hysterii, který mu vydržel do pěti let.

Romana

Terezijka
Povídálka 24 příspěvků 23.07.03 20:21

Myslím, že jak si dítě zvykne spát u rodičů, je konec. Mně můj půlroční syn usíná zá:,–(ně při kojení a když ho položím, spí, občas se probere, ale chci, aby si zvyknul usínat sám, bez prsu. Občas, když se budí ráno v pět a chce vstávat, vezmu si ho k sobě do postele a usne. Ale nechci to dělat pravidelně.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 25.07.03 23:40

U nás to funguje na půl, šimon (6 a půl. měsíce) usne (u kojení) a spinká ve své postýlce do doby, než já jdu spát a on mě vzbudí, pak putuje k nám do velké postele, kde tráví zbytek noci. Mě to tak vyhovouje, protože představa nočního vstávání a probouzení se je pro mě hrozná. Spokojený je šimon i já, vyspaný je šimon i já. Postupem času se nám dokonce podařilo, že šimon 2× spal celou noc ve své posteli, má odbobí, že se budí častěji jindy vydrží spát ve své posteli třeba 19 do 3..... je to hrozně různé, ale nemíním tlačit na pilu, dělám to co vyhovuje nám oběma......Poslední dobou se budí tak 2× za noc, někdy se podaří ho uspat hlazením…Drastické metody typu nechat vyřvat nemám v plánu, nemám na to nervy, když se vžiju do kůže malého miminka, které v noci po tmě pláče…brrrrrr. Nepotřebuju mít doma cvičenou opičku, abych mohla říkat, jak mám idelání dítě, jak krásně usíná......Myslím, že puberťák už u mě v posteli spát nebude.

Barou
Povídálka 26 příspěvků 24.08.03 00:13

Ahoj Lucky a dalsi,

muj drobek spi porad s nama(za 4 dny rok) a taky me to nahani hruzu.Problem trochu je,ze spime v jedne mistnosti.Jednou jsem ho naucila spat v postylce(to bylo v nemocnici),ale jak jsme prijeli domu tak se to darilo jen dva dny a pak jen hystericky plac.To bylo vzdycky,kdyz jsme si sly lehnout.Ucitil nas,vzbudil se a nedal se utisit.Sem tam to zase zkusime,ale nejde to.Ma porad vetry,takze pres noc kojim jako das.Muj muz je detsky psycholog a kdyz mu to nadhodim,tak mi odpovi nemej strach,to nebude trvat vecne.Vi jak s detmi jednat,tak pry ho to nauci az nastane cas.Ja fakt nevim.Doufam jen,ze uz to nebude moc dlouho,protoze zabira pulku postele.Good luck

PS:rady z moudrych knih nepomahaji

Anonymni  24.08.03 10:18

Když tak čtu Vaše příspěvky, napadá mne jediné „jak si kdo ustele … atd.“. Mému synovi bude pět měsíců a nikdy s námi v posteli nespal. Má vlastní postýlku od narození (nebrala jsem si ho na spaní do postele ani v porodnici, ani později doma) a musím říct, že se nikdy spaní v manželské posteli nedožadoval, protože jsme ho na to prostě nenaučili. Myslím, že je velmi krátkozraké naučit spát dítě s rodiči v posteli, protože, jak sami píšete, je to později naobtíž (což ovšem neznamená, že by rodiče neměli potomka rádi). Vystěhování otce z ložnice mi pak připadá vyloženě nenormální. Dítě nemá právo rodiče rozdělovat. Asi bych ve Vašem případě byla poněkud nekompromisní. Dnes tento výchovný přístup není příliš v módě, ale pokud nevymezíte dítěti jeho hranice, stanete se jeho otrokem a nebude šťastné ani dítě, protože je Vámi povýšeno do role, která mu prostě od přírody nepřísluší.

Anonymni  24.08.03 12:20

Máme 4 měsíční holčičku, také jsme ji od narození nenechávali spát s námi, malá spí vedle mě ve své postýlce. Ani bych si to netrooufla, bála bych se, že bych ji přelehla. Je pravda, že nejlepší je to dítě ani neučit, naučit je to lehké, ale to odnaučování.

Anonymni  24.08.03 18:52

Ahojky, taky bych se přikláněla k názoru, že se na to dítě nemá učit, máme dnes ročního Kubíčka a téměř vždycky spal v postýlce, ikdyž občas (asi tak do 4 měsíců) nechtěl v postýlce usínat, museli jsme ho unosit (přes den spal téměř výhradně v kočárku na balkóně). Pak se to samo nějak upravilo, že dokázal usnout v postýlce i přes den a večer usínal taky sám (s nějakou menší asistencí - dudlík, napít, atd.). Teď usíná bez problémů, hlavně když je hodně unavený (ale zase ho netrápíme nedostatkem spánku!). Možná čím dřív je naučíte spát samotný, tím lépe pro obě strany. Mějte se všechny fajn a přeju hodně úspěchů s uspáváním. Katka

Anonymni  24.08.03 21:58

ahojky.Mám tří měsíční holčičku,která se narodila v 26.týdnu,takže je to vlastně ještě nenarozený tvoreček.Měli jsme strašně moc problémů a každý,kdo vidí její papíry říká,že je to zázrak,že musela mít obrovskou sílu na ten největší boj-boj o život.Celou dobu putovala po inkubátorech a vlastně až poslední měsíc jsem ji měla u sebe v nemocnici v postýlce.Zvládla to na výbornou a já si lebedila.Je fakt,že vzhledem k tomu,že váží 2,6kg (což slavím,jako obrovský úspěch,při narození měla 1kg, po operaci bříška hodně shodila) krmení se odehrává defakto non-stop.ale nestěžuju si.Každopádně, když nás pustili domů začaly problémy.Kačence se ve velké postýlce moc nelíbí, usíná tam v pohodě,ale kolem 2.ráno se vzbudí a občas mi opravdu nezbyde,než ji vzít k sobě do postele.Táta už to vzdal a dobrovolně (zatím s úsměvem) odchází na rozkládací gauč.Moc dobře si uvědomuju,že se mi to může vymstít a že si dělám na sebe bič,ale na druhou stranu…o moc jsem přišla,když jsem ji nemohla donosit a Kačenka dlouhé týdny znala jen bílé pláště.Myslím si,že si máme hodně co vynahrazovat,takže ji určitě nebudu nechávat plakat v postýlce nijak dlouho a raději si ji vezmu k sobě.Přeji všem maminkám i miminkům,aby byli zdraví a maminky užívejte…V ne­mocnici jsem viděla tolik nevýslovné bolesti, tolik utrpení, strádání a pláče,že bysme měli děkovat za ty naše rošťáky.Spousta maminek to štěstí nemá a těm,které to zvládají skládám obrovskou poklonu.I teď při vzpomínce na oddělení novorozenecké JIP Fakultní nemocnice v HK mi vyhrkly slzy a děkuji všem doktorům a sestřičkám za obrovskou dávku trpělivosti a obětavosti,kterou mají nejen s těmi mrňousky,ale především s námi..s rodi­či,kteří jsou zoufalí a doslova odkázaní na jejich pomoc.S rodiči,kte­ří pokaždé přicházejí s obavou a vzhlíží k nim se slzami v očích.

Ale o tom někdy jindy na těchto stránkách, zatím jsem příliš plná vzpomínek,abych mohla v klidu psát.Každopádně,jak říkala jedna ze sestřiček:„Ma­minečky moje zlatý, musíte mít trpělivost!“

Ahoj Míša a Kačenka

Anonymni  25.08.03 09:14

Jak jsem psala o pětiměsíčním prckovi, co ho neučím spát v posteli, tak po přečtení posledního příspěvku bych ráda dodala následující. Narodil se ve 34. týdnu těhotenství. Absolvoval velmi těžkou kojeneckou žloutenku, kdy cca 14 dní strávil na fototerapii (tedy de facto v inkubátoru). Nemyslím, že je třeba takovým dětem vynahrazovat neschopnost matky je donosit do kýženého 40. týdne. Dítě takto nepřemýšlí a rozhodně nemá pocit, že bylo „vykopnuto“ dříve a že mu tedy matka něco dluží. Předčasně narozené dítě není mrzák a i kdyby bylo, tak to nejhorší, co se dá dělat je rozmazlování. Naopak, je s ním třeba zacházet jako s běžným miminkem, tj. v případě této diskuse vlastní postýlka atd.

Anonymni  21.09.03 11:29

Chtěla bych poradit svojí metodu. Mám chlapečka, co nechtěl spát ve vlastní postýlce. A napadlo mě, že mu prostě chybělo, že mě necítil vedle sebe. Vzala jsem svojí deku na spaní a dala mu jí do postýlky. Dávala jsem ho tam už spícího z náruče a zabalila ho do ní, cíp deky jsem mu dala i k obličeji. Cítil mě a spal dobře. Postupně si na postýlku zvykl, asi si v ní začal připadat v bezpečí. Teď už tam spí i se svojí dekou.

Třeba to někomu z vás pomůže. Ahoj Petra a Radeček

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 21.09.03 19:52

Ahoj, souhlasím s názorem, že naučit miminko spát s rodiči je jen nepříjemnost do budoucna. Nikdy mne ani nenapadlo, že bych to dělala. Mám pětiměsíční holčičku a usíná i spí sama ve své postýlce od narození. 7 dní strávila na fototerapii což bylo pro mne šílené. Nicméně po příchodu domů začala spát v košíku a od 4 měsíců v postýlce. Košík a teď i postýlku mám vedle své postele a pokud je třeba pohladím, na:,–(ím dudlíčka anebo jen zkontroluju teplotu tělíčka nebo správné umístění přikrývky. Nechtěla jsem jí naučit na naši postel už z toho důvodu, že jsem po porodu byla dost hotová a pokud bych jí měla vedle sebe, tak bych neusnula, protože bych se podvědomě bála, že jí zalehnu. Od 2 měsíců usíná, když jí po koupání pochovám a pohoupu, mezi 20.00-20.30 a kolem 3.00 se budí na noční krmení. Pokud se ráno vzbudí před svojí obvyklou 8 hodinou vezmu si jí k sobě a pomazlíme se, ale nevyžaduje to násilím. Chce to důslednost. Tím že miminko necháváte spát ve své postýlce mu nijak neublížíte. Naopak to jednou celá rodina ocení.

Ps: Jen bych nikdy nenechala malé miminko spát v jiné místnosti, jak to vídám v amerických filmech.

lucinav  05.06.12 20:21

o ok se to hezky rika neucit a neucit, ale kdyz uz je, musime s tim nejak bojovat tak se maminky zamyslete opravdu chcete prcka vykopnout z postele nebo je to jen tak nekdy na obtiz a nekdy se radsi pritulite....... jestli to prvni musite tvrde za cilem a neustupovat… Me se dite taky nechce nechavat vyrvat, proto si ji nechavam v posteli.. Miluju, kdyz se ke me prituli :hug: a malinka bude jen chvili… S prvnim ditetem jsem to mela to stejny ted jsou mu 2 roky ma svuj vlastni pokojicek tam svou postylku a do postylky se moooooooooooooooc tesi,… proste jsme zkouseli a zkouseli az mu to jednou nevadilo a usnul… Jo a jak tu doktorky rikaji : malinky miminka se nedaji rozmazlit, oni breci vzdy, jen kdyz se jim neco nelibi, vsak ja k vam to jinak maji dat najevo, tak je jen na vas...... Myslim ze kdyby jsme se tu bavili o 5 letem diteti byla by to trosku jina debata u miminek zatim bych nedelala velkou tragedii

nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 06.06.12 19:59

ahojky ten problem znam maly ma pul roku a kolikrat snim vytuhnu ale spat v postylce spava ale neusne sam vecer ho vykoupu a vucemene ukojim vezmu prenesu do postylky taky vstava co dve hodky ale pritelovi to vadi kdyz je snami a tak ho beru do postele az rano kolem te pate zkus dat postylku bliz k sobe k posteli a chvili bude trvat nez si zvyknes ale pak to pujde

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama