spaní na bříšku

23
3.2.05 20:32

spaní na bříšku

Ahoj holky,
chci se poradit a zeptat na váš názor ohledně spaní na bříšku. Můj dvouměsíční syn v podstatě jinak neusne - teda nakonec taky, ale na zadech to prostě trvá hodinku, někdy i dvě než opravdu zabere, pořád rozhazuje ručičkama, cuká sebou, to ho budí… Zato na bříšku většinou do deseti minut spinká. Navíc se hezky vyprdí, takže nás tolik netrápí bolení bříška, kterého si od třetího týdne užívá požehnaně… Jenže mi pořád leží v hlavě, jak nás před polohou na bříšku v porodnici varovali… Co si o tom myslíte? Dáváte taky spát na bříško?

Díky Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.2.05 21:03

Ahoj Jano,
moje dcera měla problémy s bříškem, trápily jí hodně prdíky a ležení na bříšku spolehlivě pomáhalo. Taky většinou usnula a hlavně vydržela spát. Nejdřív jsem ji tak dávala jen přes den a hlídala ji. Pak jsem probděla asi 2 noci a od té doby prostě jinak nespala. Doktorce jsem to radši ani neříkala. Asi by bylo dobré dát do postýlky monitor dechu. My jsme ho teda neměli, ale pro větší klid by to pomohlo. Jo a malá spala na bříšku asi od 8 týdnů.
Přeju klidný spánek Tobě i synovi.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
4
3.2.05 21:20

Ahoj Jana,

Ja mam tiez dvojmesacneho chlapceka ale spat na brusko by som sa ho bala dat. Ved jedna zo za:,–( ako predist syndromu predcasneho umrtia babatiek je nikdy ho nenechat zaspat na brusku. A co sa stalo, ked si ho v spanku ototcila na chrbatik? Zobudil sa?

Daniela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
3.2.05 21:44

Ahojky, spaní na bříšku mi zachránilo nervy. Moje holčička nechtěla asi od třechn týdnů přes den vůbec spát a od rána do večera křičela. Jednou jsme zjistili, že na bříšku do deseti minut usne. Od té doby spala přes den na bříšku a já ji přitom kontrolovala. Zhruba od pěti měsíců spí na bříšku i v noci. Hlavičku má pěkně na boku a do matrace ji neboří, když chce, tak si ji otočí. Monitor jsme neměli, ale pro klid duše to nebude špatné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.2.05 21:49

Mám 5,5 měsíčního chlapečka, a musím říct, že jinak než na bříšku nespinká. Začala jsem ho na bříško dávat kvůli prdíkům asi od 1,5měsíce a už nespinká jinak. Na zádičkách se budil, plakal, nemohl usnout a když konečně usnul, tak se brzy probudil. Na zádičkách spí akorát v kočáerku. A musím se pochlubit, že spinká v noci 10-11hodin. Myslím, že se opravdu není čeho bát. Pro klid duše jsme koupili NANNY monitor dechu a když vidím, jak mi u hlavy bliká zelené světýlko a prcek krásně spí, s manželem spokojeně usínáme.
Ze začátku jsem taky měla strach dávat ho na bříško, ale po zkušenosti teď vím, že se vyspí on i já.
Rozhodně doporučuju alespoň vyzkoušet a pro jistotu zainvestovat do monitoru dechu.
Krásné spaní :o))) Dáša + Honzík 5,5m.

• Nahlásit
  • Citovat
510
5.2.05 16:31

Ahoj,
my zkušenosti se spaním na bříšku nemáme, protože Barča pěkně usíná na zádech. Na bříšku si párkrát ublinkla, tak ji takhle dávám jen když ji hlídám. Každé miminko to ale má jinak. Když se tvojemu spinká dobře, nechej ho tak.
spíš jsem chtěla přispěk k debatě o monitoru dechu. Taky jsme ho používali. Hned po příchodu z porodnice mě to hodně uklidňovalo, brala jsem si s sebou vysílačku třeba i na záchod, k tomu ten monitor… :roll: :D , dneska se tomu usmívám, ale asi to tak budu dělat i při druhém mimču.
Chci ale napsat, že nám asi 4× spustil alarm sád od sebe. Barča pěkně chrupkala........, ale ten šok pokaždé, když jsem vylítla jak střela z postele, málem se zabila o zamotanou peřinu a kontrolovala miminko, jestli dýchá, pak vypínala šílenou sirénu.......... Ještě dnes cítím, jak mi z toho bylo na infarkt. Pak už jsem samozřejmě usnout nemohla. Mysleli jsme, že třeba zkratovaly baterky, ale i po výměně nás monitor dechu několikrát vyděsil. Miminko při tom bylo v naprostém pořádku.
Tak jsme ho přestali používat a hotovo. Barča spinká jak brouček, já slyším, jak pěkně oddechuje a nejsem nervózní z kontroly zeleného světýlka......atd.
Takže ne vždy poslouží monitor ke klidu rodičů (tyhle případy jsem slyšela ještě 3, tak jsme nabyli sami).

Ať pěkně rostete a pokojně spinkáte :-)

Verča a Barča 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.05 20:08

Holky, diky za rady a za nazory. U spani na brisku asi zustaneme a pro jistotu jsem objednala ten monitor dechu. Budu klidnejsi a vyspime se ja i mimi.
J.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama