Pacholík nebo jogurt?

22
3.2.05 10:55

Pacholík nebo jogurt?

Ahoj, mám 9 měsíční holčičku a dávám jí pacholíky typu Pribináček, Bobík, Jurášek, Kunínek.Četla jsem, že pacholíky jsou tučné a že jsou lepší jogurty z živou kulturou jako Hollandia.
Poraďte co dáváte vy? Díky Vlaďka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
3.2.05 11:38

Ahoj Vlaďko,

já budu dávat bílý jogurty - Hollandia. Dr. mi říkala, že můžu i Pribiňáčky, ale nejvíc 1× týdně, ale já je zatím dávat nebudu.

Miroušek a Pepča 8m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
3.2.05 11:59

Pribináčkama a smetánkama si zaděláváš na problémy. Za prvé je to tvaroh a smetana a to pro takhle malé dítě není. Bílkovina tvarohu může vyvolat alergii a cukr zase zkazí zuby a dítko si velmi brzo zvykne na sladkou chut. Je to první krok k obezitě. Zato jogurty s živou kulturou pomůžou k správnému travení , střeva se osídlí těmi správnými bakteriemi, že není tak sladký dětem nevadí. Mám s tím bohaté zkušenosti, mám tři děti. Doufám, že jsem tě moc nepostrašila mějte se a jezte zdravě. Catharine a stráčata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
3.2.05 14:07

Ahoj,
Pacholíky a Pribináčky jsme ochutnaly přibližně ve 14-ti měsících a to jsem si ještě říkala, že byhom ho mohli klidně oželet.. jsou opravdu hrozně tučný..I doktorka je do jednoho roku nepřímo zakázala :P My jsme zůstali do dneška (odpolední svačinka) u Activie bílé, ale Hollandie jsou taky super. Kryštofovi to, myslím, i více chutná.. Pribináčka dostane (kvůli kočičce, která se mu moc líbí) asi tak 1× ta 14 dní…
Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
3.2.05 14:09

ochutnali…měkké i…samozřejmě, omlouvám se Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.2.05 16:06

Taky se přimlouvám za bílé jogurty (Holandia, Klasik apod) se živými kulturami, bez Éček a konzervantů. Pacholíky jsou fakt hodně tučné.
Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
136
4.2.05 19:16

Pacholíčky a pribináčky a obecně tvarohy mají vysoký obsah bílkovin, které miminkovské ledviny nedokáží odbourat v takovém množství, takže je zatěžují !!! Mimo to tím také zatěžují imunitní systém a tím je zaděláno na alergie :twisted:
Takže raději jogurty!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
5.2.05 08:45

Ahoj Vlaďko, nic si z toho nedělej, že jsi ty smetánky už dala. Můžeš to ještě napravit. Moje kamarádka se přímo chlubila tím, jak jí tehdy 8-týdenní chlapeček krásně baští smetánky. :x No i takové hazardérky se mezi maminkami najdou. Tak ať malé bílé jogurtíky chutnají.Když by jej odmítala, tak ho trošku přislaď glukopurem, ale určitě to nebude potřeba. Ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
5.2.05 19:41

Ahojte!

Kuba má devět měsíců, asi tři dny dávám bílý jogrut Klasik (hollandia je také dobrá.

Pacholíky a jiné holíky bych ještě nedávala - právě kvůli těm cukrům a hlevně kvůli vysokému obsahu bílkoviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9449
27.9.12 08:23

Oživení diskuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
27.9.12 08:26

Malý je jedenáct měsíců, normální jídlo prostě nechce jíst.. Jen občas ovoce nebo kaši.. Lipánka má ráda, dávám občas - třeba třikrát do měsíce.. Není hubeňour, ale aspoň má něco jinýho než prso.. Po jogurtu blindí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
27.9.12 08:35
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2400
27.9.12 08:36

Na 9 měsících Lipánka nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
27.9.12 08:44

Já nevím, má 21 měsíců a tyhlety sračky snad ani nikdy neměl. Teď jedeme v jogurtech a tvarochách.

Jedinný smetánek, který je složením v pohodě je Lipánek, ale stejně je šíleně sladký a relativně i tučný. I když dítě do 3 let má mít tučnější k vůli vývoji mozku (potřebuje cholesterol), ale snažím se to spíš řešit plnotučnýma mléčnýma výrobkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama