Sedmiměsíční "ležáček" :-)

Missorka
3.2.05 10:03

Sedmiměsíční "ležáček" :-)

Ahojky,

píšu sem jen tak pro uklidnění a zajímaly by mě vaše názory a zkušenosti.

Našemu Vojtovi bylo v sobotu sedm měsíců a je úplně skvělej a nejúžasnější na světe, akorát má u nás doma teď aktuální přezdívku „rozpláclá želva“. :-)

Neumí se přetočit na bříško a řekla bych, že se ani nesnaží a moc ho to nebere. Na bříšku tráví docela dost času, umí se na něm hezky točit do kola a to je asi tak všechno… :-) Oblíbená akce je roztáhnout na břiše ruce a nohy a předstírat letadlo, které se ne a ne vznést. :-)

Starosti si nijak extra nedělám, jen mám pocit, že nikdy nic sám dělat nezačne, protože je prostě takhle spokojenej… :-)

Budu ráda, když napíšete, jak to bylo u vás.
Díky.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.2.05 10:19

Ahoj Missorko,
tak to je celá naše Markétka (22.1. - 7 měsíců). Na břichu dělá taky jen letadýlko a navíc se hrozně rozčiluje, že teda ne a ne vzlétnout. Přetočila se na bříško sama jen jednou za mohutného povzbuzování a s lákadlem (tj. olejíčkem při koupání, který fakt teda už musela mít). Jinak se mi vysloveně směje do očí, že si můžu chtít, co chci, ale že ona se převracet nebude. Asi ji to připadá potupné - my se přece taky neplazíme a ona je dámička, že …
Jinak už ale od 4 měsíců chce jen sedět a od 5. měsíce sedí sama bez opory. Teď chce pro změnu stát a nejradši už chodit (to se taky zlobí, že to ještě nejde). V koupacím kyblíku stojí sama opřená o okraj a v posteli se sama do stoje zvedne. Takže to beru tak, že každé mimi má svou „hlavu“ a nic si z toho nedělám. Je zjevně bystrá a vnímavá a to je pro mě důležitější než pokroky v souladu s moudrými knihami..
Jsem ráda, že i jiné maminky mají doma takového raráška…
Zdraví
Denča

• Nahlásit
  • Citovat
108
3.2.05 10:24

Ahojky Missorko,
mým dvojcatum je 8 mes. a dcerka je v pohodne, na brisko se otaci sama, ale synator je taky rozplacla lenora zadova. Otoci se max. na bok a pak rychle zpet na zada,aby to nikdo nevidel :o) Kdyz ho na bricho otacim, vzteka se.Pak kdyz na nem je, delfinka (letadlo dela taky, i dcera), ale snazi se i perovat na kolenou a obcas predsune jednu nohu vpred, pak se prevazi a spadne na zada a hlavu.Takze se bojim,ze ho to odradi a nebude se snazit vubec. Do toho cvicime Vojtu, ktery ho k tomu otaceni na bricho nuti a nic. Pani rehabilitacni rikala, ze je proste linej (my rikame shnilej :o). To pry kluci byvaj :o) Do toho jeste hulaka jak na lesy, jakmile nema na dosah zadnou hracku…
Nepodlehej depresi, az bude chtit, tak se sam otoci, ale na brisko ho davej co nejcasteji, aby si zkousel na vsechny ctyri kleknout.

Drzim tem nasim lenochum palce :o)

Pa Petronella + Fanda a Petula (8mes.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
3.2.05 10:47

ja jsem si taky delala starosti,ze nase dite nechce delat nic samo.porad jenom jecel,od 7 mesicu jenom sedel bez opory a do niceho jinyho se mu nechtelo.ale pripadalo mi,ze se boji na zemi,protoze na neho je moc tvrda.vzdycky rano v posteli,kdyz jsme si hrali,tak se choval jinak,zacal klecet a porad preze me lezl,pak si i skoro stoupl a nakonec zacal sam sedet asi v 9,5mesici,naucil se to v mekke posteli.ja bych ti rekla-dej mu cas,je to hold lenoch jako ten nas,on si to pak vybere vsechno najednou :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
3.2.05 10:55

Jenom se zeptam trochu mimo tema, jak pisete, ze se mimca neotacej ale sedej, tak to si sedly samy nebo jste je po:,–(ily a oni nezuchly. Pripadne by me zajimalo jakym zpusobem se po:,–(ily samy.
Dik. Monca

A Missorko neboooj, jednoho dne se Ti z niceho nic zacne kutalet a nebude mu stacit deka :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.05 11:22

Ahoj Missorko,
já mám taky, dnes už 14. měsíční dvojčátka a u chlapečka jsem si myslela, že bude dělat všechno z lehu až do 15 let. Dokonce jsme si dělali doma srandu, že si musí najít povolání, který se dá dělat z lehu. Do 8. měsíců vzá:,–(ě nedělal nic, akorát když jsem ho dala na bříško, tak byl hned na zádech. Doktorka na neurologii mě ale uklidnila, že všechno má svůj čas a že je to navíc kluk, takže není potřeba se vzrušovat. Od 9. měsíce se plazil od 10. lezl po čtyřech a to mu zůstalo až dodnes. Chodí kolem nábytku, se židlí, za autíčkem, ale sám ještě ne. Na neurologii mi taky říkali, že v žádném případě dítě neposazovat, nebo nestavět, pokud to neudělají sami. Z hlediska vývoje páteře je důležité, aby tyto věci dělali až ve chvíli kdy jsou na to připraveni. Mám kamarádku, která má schodou okolností taky dvojčata a ta je posazovala tak dlouho, až je to naučila a dostala za to na neurologii strašně vynadáno, že se holky ještě ani neotáčí ani nelezou a že tím přeskočila několik vývojových fází. Moje děti začali sami sedět až kolem roku. Dneska vzpomínám na tu dobu, kdy jen leželi s láskou. Takže vydrž.
Natálka a šklebounci

• Nahlásit
  • Citovat
38
3.2.05 11:30

Ahojky Missorko mojí holčičce je taky sedm měsíců pryč a je jak želvička, na bříšku jenom mává rukama a nohama a to je vše. Na zádech je to lepší , a když jí trošku podložím tak se mi po:,–(í a kdybych jí nechala tak snad už i stojí, ale to se bojím, prý se tak podporuje dyslexie a disgrafie. NO co dělat však oni ležmo nezůstanou .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
3.2.05 12:35

Ahojky Missorko!
Klíííííd! Všechno přijde. Pak budeš se slzou v oku vzpomínat, jaké to bylo, když Vojta zůstával tam, kde jsi ho nechala! Já když srvnám Matýska se Sofinkou, tak se mi zdá, že všechno dělá asi tak o dva měsíce později, oni ti kluci jsou prostě vážně lenoši. Ovšem rozmlouvá se pěkně, takže s udílením příkazů asi problémy mít nebude :D Měj se a lezení zdar,

Jindra od Štěstíček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
3.2.05 12:38

Ahoj Péťo :D

zrovna jsme to dneska řešili s kámoškama-jedna má 7.měsíčního kloučka a ten byl ,,lenivý,,ve třech měsících držet na bříšku hlavičku v luftě a teď v 7.měs.se zase nepřetáčí z bříška na záda a naopak.Říkala že spíše bude lézt než se kutálet.No jo hold jsou to línější kluci a myslím že jak to tu už zaznělo,je důležité nepředbíhat a nechat ty děti dělat to na co isou připraveni a ne aby byli jako cvičené opičky a dělali to na povel,tehdy kdy se to rodičům zalíbí.

No a byla jsem na infarkt z dr.mé kámošky.Ta má 6.týdenního prcka a dr.ji vyhnala na neurologii s tím že se jí nezdá že malý nechtěl v poradně držet hlavičku nahoře při pasení koníků…doma to dělá už od příjezdu z porodnice-každý den a zrovna u dr.se mu nechtělo a ta už stresuje.Myslím že taková ,,přehnaná,,péče taky není na místě-akorát všechny vystresuje.

No a polsední věc-v Betynce jsem četla o posazování na nočník-že v ČR je zvykem posazovat UŽ po 1.roce života ale jinde ve světě až po 2.roce.A to pro to že až tehdy se dítěti rozvine smysl pro to,že ví proč na ten nočník sedá-že bude čůrat či kakat ale do té doby to byl pouze jakýsí instinkt,nebo náhoda že se šlo na nočník a prcek ,,to,,udělal aby měli rodiče radost ale ne proto že se mu chce a ví proč to dělá do nočníku.No a když tento instinkt pomine-po 1.roce života,většinou se děti zase začnou počurávat,jelikož šlo o instinkt a ne věc kterou si umí zdůvodnit.

Tak se mějte a buďte v klidu-vše má svůj čas :lol:

Gabka 38tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
3.2.05 13:35

My jsme taky adepti na členství v klubu sedmiměsíčních ležáčků. Bětka bude mít 20.2. sedm měsíců a je jako kuřátko na grilu - na zavolání ji musíme přetáčet! Teda, kecala bych kdybych řekla, že se neotočí vůbec, ale když to může udělat někdo jiný, tak proč by se slečna měla namáhat, že jo? U nás je línější právě holčička, syn v jejím věku už stál u žbrlení postýlky. Možná právě proto, že už je to moje druhé dítě, si říkám, jenom ať Bětulinka ještě pár týdnů leží… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
379
3.2.05 17:51

s tim sezenim je pravda,ze se nema dite ucit.ja to udelala,protoze uz jsem z nej byla na nervy,jak porad jecel-proste pistel,protoze na brise se mu nelibilo a chtel hracku.proste jsem vymekla a naucila ho sedet.u druhyho ditete uz to neudelam.proto asi taky pak nechtel dlouho lezt.doktorka mi za to sice nevynadala,ale rekla,ze to neni dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
3.2.05 23:28

Re: Sedmiměsíční "ležáček" :-)

Missorka píše:
Ahojky,
Našemu Vojtovi bylo v sobotu sedm měsíců a je úplně skvělej a nejúžasnější na světe

Peťa, a to ty máš zo mňa nejaké čudné pocity???? 8O :D :lol:

Missorka píše:
Oblíbená akce je roztáhnout na břiše ruce a nohy a předstírat letadlo, které se ne a ne vznést. :-)

Také lietanie-plávanie? To robí aj Danko, ale už menej, my teraz klikujeme odušu :wink: Ale poteším ťa (snáď), to lietanie (alebo plávanie nasucho) je vraj príprava na lozenie!!! :D

Inak v poradni nám sestrička ukazovala gúľanie, aby sme to pretáčanie Dankovi ukazovali a motivovali ho. Občas som mu to robila, aby som mu ukázala, ako sa to robí, ale myslím, že zabralo niečo iné. Keď ležal na chrbte a dvíhal nohy dohora, tak zistil, že sa nimi vie nechať prevaliť na bok. A keď už bol na boku, tak sa mu nejako zadarilo prevrátiť sa až na bruško. Možno môžeš, ak chceš, skúsiť Vojtíška nechať nahatého, mám pocit, že deti vtedy radšej dvíhajú nôžky.
No a možno ťa poteším - naša doktorka v poradni v 6.mesiacoch sa ma opýtala, či sa Danko už vie prevrátiť z chrbátika na bok :wink: Zase vlažní Holanďoši - ale aspoň vidíš, že všetko má čas…

A čo keď ti Vojta robí schvály - len čo si o ňom napísala do diskusií, že je želva, tak sa začne prevracať jedna radosť :D

Držte sa! :P Páááá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
4.2.05 08:24

Ahoj Schamko,

tos mě ptěšila, že letadlo je tréninková fáze - bude mít teda hoooodně natrénováno :-) Jinak na bok se otočit umí i skoro na bříško, ale pak se rychle rozhlédne, jako jestli ho někdo proboha neviděla a rychle zpátky na záda :-)

Moc děkuji za reakce všem, hezky se to čte. :-)

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
461
4.2.05 10:31

Ahoj,

také se hlásíme do klubu :! . Sice je nám už skoro devět měsíců, ale lenoši jsme také. Asi tak před 14 dny se začal tedy plazit, ale takovým „stylem“, no, ale, že by to přeháněl to teda ne. A to už by prý měl „pérovat“ na nožičkách v kleče a pokoušet se sám po:,–(it :! . Tak to nám teda vůbec nehrozí :? . Jsem už z toho také zoufalá, ale říkám si, že to musí zvládnout přece, ne :wink: . Přestala jsem ho před časem posazovat, jen vyjímečně. Horší je, že si rovnou stoupá a je jako prkno. Nožičky pod zadeček si vůbec nestrčí, tak nevím, nevím… My roku určitě neutečeme :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
4.2.05 16:56

Jak povzbudivé-číst, že i ostatní sedmiměsíční mimi nejsou „tabulkoví“ a neobrací se na břicho nebo na záda :D . Jako bych četla o našem Kubíkovi.Fakt mě to moc uklidnilo.
U našeho pediatra jsem opatrně nadhodila,že tohle náš syn zatím odmítá dělat( na bok se přetáčí bez problémů už dlouho). Doktor mi řekl,že všechno,co je v tabulkách +-3 měsíce je v normě,tak nevím. Asi je naše dítě fakt jenom línější :)

Vera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama