Spánková apnoe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Radova
Závislačka 2558 příspěvků 20.12.09 17:50
spánková apnoe

Zdravím všechny maminky

Mám takový problém se synem. V poslední době začal v noci při spánku, když dýchá pusou, vynechávat dýchání, prý se tomu říká spánková apnoe. Má dost zvětšenou mandli, ale nic ho nebolí a žádné uzlinky nemá. Když dýchá nosem spí normálně bez problémů.

Chtěla jsem se zeptat proto, jestli některá z vás s tímto u dítka neměla problém a jak se tento problém řešil.

Vím, že řekne někdo - tak jdi s ním k dr, ale to půjdeme až po vánocích. Jen mě zajímá, jestli se s tím tady někdo také setkal.

Děkuju vám za vaše odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Fifik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 20.12.09 18:24

Ahoj, no myslím, že teď s tím nic neuděláš. Pokud vím, tak „vynechávání“ dýchání je jedním z příznaků zvětšené mandle, což píšeš, že syn má. Takže pak mu asi fakt pomůže jedině odstranit nosní mandli.

Jenom mi moc nesedí, že se mu zastavuje dech, když dýchá pusou…syn to měl právě naopak. Když dýchal nosem, zadržoval dech, přestával na chviličky dýchat, musel si přidýchávat pusou. Hlavně teda při usínání. Při spánku musel mít pootevřenou pusu. A chrápal. Odstranění mandle mu hodně pomohlo.

Myslím, že to není nic akutního, i když to je určitě nepříjemné…No a po Vánocích se poraď na ORL, tam ti určitě řeknou víc.

Radova
Závislačka 2558 příspěvků 20.12.09 18:32

Fifiku moc díky, já zapoměla říct, že má zvětšenou krční mandli. A je pravda, že chrápe jak dřevorubec. Mám z toho strach.

Já jsem ten tip, že by si nechal vrtat koleno, ale co se týče dětí, tak jsem měkota. :think:

Fifik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 20.12.09 19:27

Aha…no ale jestli chrápe a má problémy s dýcháním, tak bych mu teda raději nechala omrknout i nosní mandli. Jestli to samé způsobuje i krční mandle, o tom jsem nikdy neslyšela. Nemluví malý náhodou přes nos? Jako by měl rýmu, i když ji nemá?

A jinak - každý zákrok u děcka je nepříjemný, častokrát víc pro rodiče, než pro prcka samotného :roll: Ale říkám, u nás před a po operaci mandle, to je nesrovnatelné.

Radova
Závislačka 2558 příspěvků 20.12.09 19:36

ne ne, nemluví právě přes nos. Nema žádný problém s rýmou,kašlem. je zdravý

Fifik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 20.12.09 19:41

Jo, já myslela jako že jestli tak nemluví i když je zdravý, protože to je jeden z příznaků, co ukazují na tu nosní mandli. Tomík huhlal, i když byl zdravý.

Jinak nevím, ale raději bych na to ORL pak někdy zašla, pokud by mu to s tím dýcháním mělo dělat pořád, může to být nebezpečné. Sice jsem o tom slyšela jen v souvislosti s dospělými, že to „nedýchání“ zatěžuje kardiovaskulární systém a může vést až k infarktu, to se asi dětí netýká, ale nic zdravého to rozhodně nebude :think:

kolopolo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.09 01:10

Ahoj, kamarádka byla se synem nedávno na seříznutí krční mandle právě kvůli tomu, že měl spánkové apnoe a hrozně chrápal. Byla v nějakém centru pro spánkové poruchy pro děti v Brně. Zkus si dát do vyhledávače nějaké centrum pro spánkové poruchy, apnoe a zkus pohledat něco bližšího. Jí byla operace doporučená už kvůli tomu, že dítě je vlastně při spánku pořád přidušeno a to je velmi namáhavé pro srdce a mohlo by tam dojít k poškození. Operaci snášel velice dobře a od operace už prý ani nechrápnul. Tak se zkus informovat buď na ORL, nebo u dětské MUDr., kde je u vás spánkové centrum nejblíže. Radka

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 31.10.13 07:30

Ahoj, obnovuji diskusi, protože dcera má podobný problém.
Jsou jí 4 roky, v noci šíleně chrápe a někdy vynechá a pak lapá po dechu. Vypadá to tak, že se třeba dvakrát zvedne bříško na prázdno a je vidět, jak se snaží nadechnout, ale nejde to. Pak to nějak „protrhne“, zalapá po dechu a zase dýchá (chrápe) normálně. Většinou to nevydržím a trochu do ní šťouchnu aby začala dýchat.
Hledala jsem na netu a tyto děti prý neprospívají, což ona tedy hodně drobná je. Ale další příznaky nemá, jako poruchu pozornosti a pod. Dokáže se soustředit velice dobře. Zvětšenou nosní mandli na ní podle příznaků tak nepozoruji, nijak nehuhňá.
Má někdo s dítětem podobný problém, nebo dokonce již absolvoval nějaké vyšetření?

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 31.10.13 07:36

Zkusenost mam ne osobni ale profesionalni :-) Pracuju ve spankove laboratori :-) Takze doporucuji nejdrive ORL vysetreni a pokud nic nenajdou tak polysomnografii ;)

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 31.10.13 07:42
@Agrion píše:
Zkusenost mam ne osobni ale profesionalni :-) Pracuju ve spankove laboratori :-) Takze doporucuji nejdrive ORL vysetreni a pokud nic nenajdou tak polysomnografii ;)

jé, moc děkuju. A podle těch příznaků, je už tohle důvod to začít řešit? Nerada bych někde plašila kvůli ničemu.
Dneska se asi stavíme u dětské a ta by nás tedy měla poslat na to ORL. Chtěla bych to mít do dubna nějak vyřešené, protože budu rodit a pak tu bude šrumec.
A nejdůležitější otázka. Jak to vyšetření probíhá u dětí? Myslím v té spánkové laboratoři. Asi je jasné, že tam musí zůstat přes noc. Je možné tam s ní být? Ona je na mě totálně fixovaná a beze mě ani neusne, natož aby v klidu spala celou noc. Jen by to tam prořvala.

CokeLady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.13 07:44

@Antonie Bolavá

Mám to samé u táty… ano, léčí se ve spánkové laboratoři, není to jen tak. Těmi spánkovými apnoemi hrozně málo odpočívá mozek. Takže člověk je přes den jak přejetej, unavenej, není odpočatej, je spavý i přes den.

Nyní má z nemocnice zapůjčený dýchací přístroj a musí spát s maskou na obličeji, funguje to tak, že musí dýchat nosem. Jakmile se nadechne pusou (aby chrápal), začne ho to pálit a dusí se. Ale je to hrozně nepohodlné a nevyspí se s tím.

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 31.10.13 07:46

@Antonie Bolavá
OT-ked je na Teba fixovana ze neusne, akk budes rodit?

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 31.10.13 07:46

@CokeLady tyjo, tak ona právě unavená přes den není, ani už mi od dvou let nespí po obědě. Ale tedy ráno spí tak do 9, do půl 10. Nevím, mně to z části sedí a z části ne. Děsí mě ty pauzy v dýchání :?

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 31.10.13 07:48
@miisenka píše:
@Antonie Bolavá
OT-ked je na Teba fixovana ze neusne, akk budes rodit?

bude čtyři dny dělat hysterické výstupy u mamky. Když jsem rodila minule, chvíli po odjezdu se vzbudila, udělala výstup a už nespala. Jenže tady jde o to, že v té laboratoři asi musí spát, aby ji vyšetřili.
Máš něco k apnoe, nebo jen vyrypuješ? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.13 07:59

My to máme v rodině máma astmatik, bratr astmatik i já ne-astmatik, při spaní ( a nemusí se u toho ani chrápat) prostě vynecháme jeden nádech, nebo delší dobu prostě nic (někdy i 30 sec.) a pak se jede dal… zatim to nikdo neřešil, mame to asi od narození. Teď to pozoruji i u syna. :think: Dr. mi na to řekla akorát, že to bývá spojené s nemoci plic.

anonymně protože nechci zveřejňovat zdravotní údaje.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >