Špatná cytologie?

63
1.3.05 19:25

Špatná cytologie?!

Ahoj holky, přišla jsem domů a ve schránce jsem měla pozvánku od mé lékařky ať se dostavím na kontrolní cytologii?! Co to znamená, že mám špatnou cytologii?! Dík Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10410
1.3.05 19:32

Ahoj,
záleží na tom, zda jsi teď nedávno byla na screeningu. Pokud ne, bude to pouze pozvánka na preventivní prohlídku. Já na ní chodím každý půlrok, ale hlídám si to sama, jinak by mě taky určitě obesílali.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.15 10:27

dvakrat po sobě spatna cytologie

Ahoj holky…jsem trochu vydesena… cca pred pul rokem jsem byla na preventivni prohlidce na gyn. Vysla spatna cytologie, bylo mi řečeno, že mam spatne ph v pochve a zanet a dostala jsem ATB a cipky do pochvy. Další kontrola byla po 4 mesicich od konce lecby. Vcera mi volala sestra, ze prisli vysledky z cytologie a ze se mam objednat k pani doktorce do vojenske nemocnice, ze tam ma specializovane pracoviste, kde se zabyva primo cipkama.. :-( no ja ale nevim co je teda spatne a kdyz kvuli tomu musim primo tam…asi to nebude uplne v pohode, ze? Ptala jsem se sestry, ale nebyla mi schopna rict co presne tam vyslo..:-( asi to budou predrakovinove zmeny na cipku..? Co jineho asi ze jo?..ale nemělo by to byt urcite nic vaznejsiho, jako pokrocilejsi stadium nebo primo rakovina, kdyz ke gynekologovi chodim pravidelne, ze ne? Omlouvam se, vim ze vy to nemuzete vedet…ale potrebovala bych alespon vedet na cem jsem a co popripadne muzu ocekavat.. :-( moc dekuji za vsechny komentare

• Nahlásit
  • Citovat
1268
27.1.15 10:38

Jedná se o to, že ne každý gynekolog má v ordinaci kolposkop, tudíž se posílá přímo do COP (centrum onkolog. prevence). Pokud chodíš pravidelně na gyndu, je pravděpodobné, že změny na čípku se podchytí v začátku. Taktéž jsem to tak měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
27.1.15 10:38

A nechceš ještě zavolat své doktorce a případně s ní domluvit návštěvu a požádat jí o vysvětlení? Že tomu nerozumíš a ráda bys věděla o svém zdravotním stavu vše, co je ti schopná říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
27.1.15 10:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky…jsem trochu vydesena… cca pred pul rokem jsem byla na preventivni prohlidce na gyn. Vysla spatna cytologie, bylo mi řečeno, že mam spatne ph v pochve a zanet a dostala jsem ATB a cipky do pochvy. Další kontrola byla po 4 mesicich od konce lecby. Vcera mi volala sestra, ze prisli vysledky z cytologie a ze se mam objednat k pani doktorce do vojenske nemocnice, ze tam ma specializovane pracoviste, kde se zabyva primo cipkama.. :-( no ja ale nevim co je teda spatne a kdyz kvuli tomu musim primo tam…asi to nebude uplne v pohode, ze? Ptala jsem se sestry, ale nebyla mi schopna rict co presne tam vyslo..:-( asi to budou predrakovinove zmeny na cipku..? Co jineho asi ze jo?..ale nemělo by to byt urcite nic vaznejsiho, jako pokrocilejsi stadium nebo primo rakovina, kdyz ke gynekologovi chodim pravidelne, ze ne? Omlouvam se, vim ze vy to nemuzete vedet…ale potrebovala bych alespon vedet na cem jsem a co popripadne muzu ocekavat.. :-( moc dekuji za vsechny komentare

Ahojky, zřejme tam budeš mit nejaké zmeny, které bude potreba sledovat. Záleži v jakém stadiu, ale pokud to budou jen nejaké lehké zmeny, pak te budou hlídat a budeš chodit časteji na kontroly. Pokud budou těžší, tak pak te popř. objednají na zákrok. Neboj se ale.Oni vetsinou objednávají kvuli temto zmenám na jiná pracovište, kde se tomu venují a vědí…Kamaradka taky chodila co 2mesice na kontroly, pak se ji stav sám od sebe upravil. Jiná kamaradka musela na konizaci. Já mela lehčí změny a upravilo se mi to po porodu samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.15 10:41
@Anonymní píše:

Bude tam nějaká předrakovinová změna čípku, udělají ti kolposkopii, vezmou vzorky na vyšetření a v nejhorším případě půjdeš na konizaci. :kytka: ;) Ale klid. Pokud chodíš pravidelně, tak by to nic zísadního nemělo být. Pokud se to chytí včas, tak se není čeho bát. Já jsem si tím prošla před cca 3 lety, žiju a mám ročního chlapečka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.15 10:49

Holky vsem moc diky za příspěvky. Dost jsem o tom ted nacetla a prave ruzne o tech predrakovinovejch zmenach apod. a vim, ze jsou ruzna stadia prave a i tu konozaci bych prezila…jen jsem se chtela ujistit, ze to nemuze byt nic vaznejsiho jako treba pak uz nejaky vetsi zmeny kde by bylo nutne vzit třeba i delohu, nebo kde by byla nutna chemoterapie apod. Ale to asi vazne ne ze ne? KdZ chodim na kontroly pravidelne, tak by ty zmeny mely byt lehke a popripadne by mela byt nutna maximalne ta konizace ze jo? Ja jsem se i dočetla, ze lehke zmeny se prave treba jen sleduji, ale spis u tech, ktere jeste nerodili..ja mam rok a pul stareho chlapecka.. ale i tak se modlim, ze to bude jen lehoucka forma a ne nic vaznejsiho, pokrocilejsiho… :-/

• Nahlásit
  • Citovat
2486
27.1.15 11:24

Áhoj. me nasli asi ve 14 papiloma virus. a doktorka rekla ze se toho telo zbavi samo imunitou z 95 procent :) taky jsem si vkladala nejake cipky…delali mi biopsii nebo jak se tomu rika. ale pote jsem sla na preventivku a nalez uz zase v poradku…drzim palce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
27.1.15 12:06

Ahoj, vůbec se neboj!!! Taky jsem byla poprvé strašně vyděšená, když mě poslali na specializované pracoviště. Skoro každou z nás to potká…neboj se. Paní doktorka je pečlivá, nechce nic zanedbat, všechno bude v pořádku. A i kdyby nebylo, tak maximálně konizace čípku, nic to není…od té doby jsem tam byla několikrát a vždycky všechno o. k. Neboj se, buď v klidu!!! Je to jen prevence…držím palce! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.15 12:28

@wiki čiki no jo ale ja mam primo nejakej nalez na cipku. A pry zmeny na cipku znamenaji vetsinou nejake predrakovinove zmeny. Proto se musim dostavit na tu specializovanou kliniku, kde se mi na ten cipek doktorka koukne a uvidi se pry jestli se bude delat zakrok apod… :nevim: jenze tam jdu az za mesic a půl prave a do ty doby budu cekat, co to vlastne je a jak je to vazny…prave se spis bojim aby to zatim byla vazne jen ta lehka forma, pri ktery staci udělat konizaci a ze to nebude uz nejak pokrocilejsi..ale to by snad nemelo, kdyz na kontroly chodim pravidelne…teda alespon doufam :-/

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.15 12:31

@Pepinek007 vazne myslis ze to bude maximalne na tu konizaci? Ze to nebude vaznejsi? :-/ nemelo by ze ne, kdyz chodim pravidelne na kontroly a pred rokem a pul jsem rodila, takze jsem na gynde byla i dost casto.. zakroky kde je treba uz potreba vzit i delohu apod.tak to se dela jen u tech pokrocilejsich stupnu a to by se me urcite tykat nemelo ze ne?..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.15 12:33

Holky ja se omlouvam bim ze se furt opakuju :oops: ale proste ten strach ze nevim a jeste mesic a pul cekat nez mi doktorka rekne co a jak…no ale uklidnili ste me trochu, to musim uznat. Takze diky, snad to nic horsiho nebude a bude vazne stacit maximalne ta konizace a nic vic…

• Nahlásit
  • Citovat
2486
27.1.15 13:00

Vsak papilomavir je predrakovinová změna :) pak mi poslali ten vzorek na histologii a dobry..uvidis ze to bude taky tak…jez nejake vitaminy a neco na posileni imuniti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.15 13:17

@wiki čiki ok, dekuju ;-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie