Endometrioza

24.2.05 20:53

Endometrioza

Zdravim vas vsechny,
jsem zmatena a vydesena. Chtela jsem se zeptat, zda vi nekdo z vas neco o endometrioze. Prave jsem prodelala operaci, pri ktere mi laparoskopicky odstranili skoro cely pravy vajecnik. Duvodem byla prave jiz zminena endometrioza. Na levem se mi dela tzv. porcelanova slupka, ktera vajicka nepropousti do vejcovodu.
Zivot bez deti si nedokazu predstavit, ale bojim se, ze otehotneni bude velky problem. Dokaze mi o tom nekdo povedet vice? Predem moc dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1930
24.2.05 21:13

Ahoj Evelínko,
sice není endometrioza mým problémem, ale něco málo o ní vím z brožurky, kterou vydavá CAR na Obilňáku.

Najdeš ji tady http://www.ivfbrno.cz/brozura.asp

Asi na straně 15 najdeš informace právě o endometrioze a o tom, jak ji léčí (sice tam toho moc není, ale aspoň něco).

Jinak na netu určitě najdeš spousty vyčerpávajících informací.
Neboj, miminka se dočkáš :lol: :wink:
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
25.2.05 08:32

Ahoj Evelinko,
nebud vydesena, se vsim se da neco delat, hlavne nehazej flintu do zita.
Ja mam endometriozu taky, myslim, ze neni az tak vzacna. Nevim, co bys o ni chtela vedet, neco ti urcite vysvetlili doktori, neco najdes na webu.
Napisu ti jen ve zkratce to nejobecnejsi a pokud bys jeste chtela neco vedet (a ja budu schopna odpovedet), tak napis. Ja delam ve zdravotnictvi, tak mi to tenkrat holky doktorky vysvetlily.
Endometrioza znamena, ze ti roste delozni sliznice i tam, kde nema - na vajecnikach, vejcovodech, vicemene muze rust v cele male panvi. Roste v tzv. loziskach a prodelava stejny cyklus jako ta v deloze, tzn. roste, pak se odlucuje a s krvacenim vyplavuje. Nikdo presne nevi jakym mechanismem se rozsiruje a jakym mechanismem skodi, mozna je jich i vic. Alespon teorii je hned nekolik. Taky nemusi hned znamenat neplodnost. Spis zalezi na hojnosti a mistech vyskytu tech lozisek. Zjistit se da prave jen laparoskopii. Lecit se da tim, ze ti umele vyvolaji menopauzu (zastavi ti cyklus, asi na pul roku), pak sliznice neroste a mela by zaniknout i ta loziska mimo delohu. Po obnoveni cyklu by se melo co nejrychleji otehotnet, nez se zase rozroste. Prirozenym zastavenim cyklu je i tehotenstvi, takze pocit druhe dite uz casto lze bez problemu (ale co nejdriv po prvnim).
Jinak ta „porcelanova slupka“ budou asi polycystisticka ovaria (PCO).
Ale neboj, lekarska veda dokaze hodne a doktori ti urcite poradi, co pro tebe bude nejlepsi.
Preju at je cesta za miminkem co nejkratsi a hodne sily! Jednou se sveho miminka dockame vsechny.
Bohunka (snazilka od Maru)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
30.6.05 17:14

Ahoj holky,
máte zkušenosti s endometriosou? Podařilo se Vám s touto diagnózou otěhotnět? A po kolika pokusech? Po IVF, nebo IUI, nebo i spontánně? A jak jste ji měli rozsáhlou, když se Vám podařilo otěhotnět? Mně našli 1 ložisko. A bojím se, že to bude trvat věčnost, než otěhotním. Už se snažím 3 roky a teprve teď my našli endometriosu. Prosím ozvěte se, která máte podobný problém, nebo jste někdy podobný problém řešila. Moc děkuji. Narcisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama