Špatná psychika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 15:43
Špatná psychika?

Ahoj holky, nevim co se semnou posledni dobu děje… Jsem cerstve stastne zadana, miluju ho a vim, ze i on ale proste posledni dny na me přichází stavy, kdy brecim, jsem v uzkosti a obavách.. Vubec nevim, co to je a proc.. Je mozny, ze to je z unavy, protoze posledni dobou jsem hrozne unavena. Nevíte někdo co s tím a nebo proc tyhle stavy mam?
Predem děkuji za odpověď

Reakce:
Zzzuz
Stálice 51 příspěvků 06.11.18 15:46

A nějaké jiné, skryté starosti nebo stres nemáš? Třeba práce nebo finanční situace, bydlení, rodina atd. Ono kolikrát, i když si myslíš, že jsi šťastná a máš vše, co jsi vždy chtěla, tak až tak růžové nakonec není. Hlavní je si nic nenamlouvat. A možná jsou to jen takové ty klasické podzimní splíny.....

IvaX
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 06.11.18 15:56

Štítnou žlázu máš v pořádku?

Pidlák Povidlový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 16:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevim co se semnou posledni dobu děje… Jsem cerstve stastne zadana, miluju ho a vim, ze i on ale proste posledni dny na me přichází stavy, kdy brecim, jsem v uzkosti a obavách.. Vubec nevim, co to je a proc.. Je mozny, ze to je z unavy, protoze posledni dobou jsem hrozne unavena. Nevíte někdo co s tím a nebo proc tyhle stavy mam?
Predem děkuji za odpověď

není to jen vliv oxytocinu a dopaminu?

Ájušínka
Nováček 2 příspěvky 20.01.19 14:00
Psychicky nemocná matka

Dobrý den,
prosím o radu, má matka je evidentně psychicky narušená, bohužel ona si myslí, že je v pořádku a neustále hází vinu na okolí, trvá to již šíleně dlouho, na všechny jen křičí, nadává a to i před svými vnoučaty (5let). Když se jí člověk na něco normálně zeptá začne neuvěřitelný křik, dám příklad : co dnes dávají v televizi? A začne řev, nadávky, prostě masakr, už se to nedá zvládnout, ničí všem nálady, je zlá, nemá žádný přátele, nikam nechodí, každý večer pije a odmítá naprosto všechno. Jak dokázat to, aby si to člověk uvědomil a šel se léčit? Když jí to chci normálně říct, absolutně nemám šanci, vše otočí proti mně a nebaví se o tom. Máte někdo alespoň podobnou zkušenost?
Díky za odpověď

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 20.01.19 14:09

@Ájušínka spis je alkoholicka ne? Pokud nechce sama, tezko s ni neco zmuzete. Bud bude chtit zmenu, nebo bych omezila styk s ni.

Ájušínka
Nováček 2 příspěvky 20.01.19 14:36
@Kazimíra Olejovka píše:
@Ájušínka spis je alkoholicka ne? Pokud nechce sama, tezko s ni neco zmuzete. Bud bude chtit zmenu, nebo bych omezila styk s ni.

To bych velice ráda udělala, ale mé děti jí milují, jsou prostě malé a nechápou, že je to špatně, že ta nervozita, křik a nadávky jsou špatná věc, nechci jim ublížit a babičku jim vzít, jsem už zoufalá :,(

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 20.01.19 14:45

@Ájušínka urvana, sprosta alkoholicka…vynikajici vzor! Zamysli se. Deti to napeti citi. Jasne ze ji aji di, kdyz je to abicka. Taky jsem mela rada tatu, co lital ozralej s nozem a rval ze nas zabije.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 20.01.19 14:58

Izolovat vnoučata, matce pomáhat za předpokladu, že se bude léčit. Trpělivě, ale důsledně opakovat, že ji máte ráda a chcete jí pomoci, ale ta pomoc spočívá v léčbě. Neumožňovat jí dál přežívat v režimu, který má - tedy neplatit za ní dluhy, nezahlazovat průšvihy. POmoc nabídnout jedině pokud se půjde léčit.

Mezitím si zajděte do nějaké organizace, která se věnuje práci se závislými a má poradnu pro blízké alkoholiků - pro radu a pro podporu.

A zkuste se někde v knihovně podívat po téhle knížce https://www.databazeknih.cz/…oliku-164998

To že pije není vaše vina a není to vaše odpovědnost. VAše odpovědnost je chránit sebe sama a hlavně svoje děti.

Epl
Stálice 75 příspěvků 20.01.19 15:32

A ona má rada vnúčatá? Natočiť ju na video a pustiť jej to keď bude pri zmysloch. A súhlasím s @Ou.

Verun83
Extra třída :D 10374 příspěvků 20.01.19 15:43
@Ájušínka píše:
To bych velice ráda udělala, ale mé děti jí milují, jsou prostě malé a nechápou, že je to špatně, že ta nervozita, křik a nadávky jsou špatná věc, nechci jim ublížit a babičku jim vzít, jsem už zoufalá :,(

Tak az deti v beznych situacich zacnou rvat a nadavat, tak ti bude jak? V 5 letech moc dobre vi, co je a neni normalni.

Váš příspěvek
Reklama