Špatné chromozomy 21, 18, 13

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 09:49
Špatné chromozomy 21, 18, 13

Zdravím všechny těhulky a maminky.
Nenašla jsem bohužel nikde odpověď, tak zkusím tímto způsobem.
Minulý týden jsem podstoupila screening 1trimestru v 13tt, při vyšetření na UTZ bylo vše v pořádku a Mimi mělo vše co má mít. Jenže z odběru krve mi zjistili špatné chromozomy a to bohužel ve všech třech možnostech syndromů (Downův, Edvard, Pattuv) vše bylo přibližně od 1:250 do 1:290. Máte s tím některá zkušenost, že Vám to vyšlo špatně u všech třech? Převážně mají maminky špatný výsledek pouze u jednoho chromozomu. Jsem z toho spatna, tak prosím o pomoc a radu. Děkuji všem

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32358 příspěvků 10 inzerátů 16.04.18 09:56

Zkus položit tento dotaz i v odborných poradnách. Osobní zkušenost nemám a držím palce, ať je vše jen planý poplach. :kytka:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 18 inzerátů 16.04.18 10:08

Tak já přidám jen zkusenost, u všech tří vad jsem měla riziko vyšší než 1:100, DS dokonce 1:4, plus vada srdíčka, podstoupila jsem odběr chor. Klku, dělali mi kompletní gen. profil, žádná vada se nepotvrdila, i srdíčko na dalších kontrolách bylo v pořádku, teď po utz ve 21. týdnu už si mohu oddychnout a tesit se na snad zdravé mimco. Samozrejme něco se vždy může objevit, ale byla jsem připravená na to, když to dobře dopadne, tak mít dítko s DS s operovatelnou vadou srdce, takže v toto jsem ani nedoufala. Jinak problém jsem mela jen s hodnotou Papp A, kterou jsem měla hodně nízkou.

Trinetka
Závislačka 4508 příspěvků 16.04.18 10:17

Šla bych minimálně na odběr plodové vody, kde se to potvrdí nebo vyvrátí.. Pokud utz vypadal dobře, tak máš velmi velkou šanci..

Anonymní  16.04.18 11:49

Za tři týdny mě čeká odběr plodové vody, ale to čekání plus čekání na výsledky je hrozné ????

Anonymní  16.04.18 11:53

@Tiger-lily děkuji moc, doufám a věřím, že to bude dobré, ale bohužel už je tam to " ALE "

@Adelka951 děkuji za příspěvek a moc ti to přeji, že už je vše v pořádku a můžeš si konečně užívat těhotenství

Anonymní  16.04.18 17:04
@Tiger-lily píše:
Zkus položit tento dotaz i v odborných poradnách. Osobní zkušenost nemám a držím palce, ať je vše jen planý poplach. :kytka:

Bohužel vyčerpán maximální počet dotazů…jsem v poradně poprvé, takže ani nevím jak to tam chodí :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Řepka a jeho skandály neunikly ani zahraničím novinářům, řeší se v Británii

Tomáš Řepka se znovu dostal do britských médií. Tentokrát ale ne kvůli svému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama