Špatné míry miminka

4
10.8.20 20:51

Špatné míry miminka

Ahoj holky. Mám takový trápení. Ve čtvrtek jsem byla na druhém screeningu (jsem ve 21tt) a tam mi naměřili o týden menší nozicku a ručičku miminka… Prý je to jen pár mm a že růstem se to určitě dožene. Ale bojím se o opaku, že se to bude zhoršovat. Nikam dál už mě na vyšetření neposlali. První screening byl v pořádku. Prosím, nemáte někdo podobné zkušenosti.? Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1101
10.8.20 21:05

Mam…syn mel od prvniho screenu znatelne kratsi stehenni kost. Dostala jsem na vyber ze bud se nic nedeje nebo bude mit syn kratky nohy.
Ja si vybrala obe varianty-a svete div se, zdravej kluk co ma normalni nohy jen je mensiho vzrustu.
Klid, neplas. Kdyby to bylo jooo hrozny tak te dr posle dal na vysetreni a bude s tebou resit co se muze dit atp.
Uzivej pupik, nohy nahoru a neboj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.8.20 21:14

@Khalesi vážně? Já jen doufám, že malá měla jen špatnou polohu při měření.. Za týden jdu ke svému dr, tak jsem nervózní, co on na to. Snažím se být v klidu, jen na to neustále myslím a bojím se, že to bude horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
10.8.20 21:34

@Nadxo Opravdu bud v klidu, ultrazvuk je jen pro odhad, zalezi jak si to doktor nastavi. Je mozne, ze by to jiny doktor zmeril tak, ze by byla delka naprosto v norme, kdyby byl problem, skutecne by Te spis poslali na nejake specializovane pracoviste.

Dcerce takhle merili porad dlouhe nohy a malou hlavicku, ve finale byly nozky snad o 4 tydny napred od hlavicky a uplne to zkreslilo termin porodu, nicmene dcera je uplne v poho, zdrava, a nejak vyrazne dlouhe nohy nepozoruju :mrgreen:

Kdyz jsem to po porodu resila s pediatrem (jeste v porodnici), rekl mi taky, at jsem v klidu, na utz jde opravdu o ne vzdy presne odhady :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.8.20 21:45

@Helca83 dobře, dobře.. Já vám moc děkuji za Vaše zkušenosti :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
10.8.20 21:54

@Nadxo Když tě sami uklidňovali, že se to nejspíš srovná, tak to tak vážné asi nebude. :kytka: Na screeningu mají ale obvykle lepší ultrazvuk a „ruku“ než má tvůj Dr., takže nemá moc smysl to pak pořád přeměřovat. Pokud to byly ručičky i nožičky a jen o týden, ne víc, tak to bude dobré, neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.8.20 22:45

@Litta právě že jedna ručička a jedna nozicka jsou menší :nevim:.. Právě proto, mě to tak trápí.. Ano, ano, je mi jasný, že na tom screeningu to mají přesnější.. Pak se chodí ještě na jeden že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
10.8.20 23:05

@Nadxo a nepochopila si to špatně? Mně na UTZ vždycky měřil jen jednu končetinu, ta, která byla lépe viditelná, si myslím. :think: a vždycky mi měřili hlavičku, tělo, stehenní kost.

A jinak k odhadum měření, nestresuj se :kytka:
Mně od 21 tt měřili, že hlava normál, tělo menší a stehenní trochu menší. Takhle se to prohlubovalo, s každou kontrolou jsem odcházela s brekem, že bříško neroste, až mi v 37+3 vyvolávali porod v krajské nemocnici pro případné použití novorozeneckeho JIP, protože 3 doktoři naměřili v ten den hlava normál, bříško menší o 3-4 týdny, stehenní menší asi o 2, vahovy odhad 2100g. Za 8h se mi narodil chlapeček s 2 600g (na ten týden váha v normálu) a bříško a nožky úplně normální, zcela zdráv. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60135
11.8.20 01:26
@Nadxo píše:
Ahoj holky. Mám takový trápení. Ve čtvrtek jsem byla na druhém screeningu (jsem ve 21tt) a tam mi naměřili o týden menší nozicku a ručičku miminka… Prý je to jen pár mm a že růstem se to určitě dožene. Ale bojím se o opaku, že se to bude zhoršovat. Nikam dál už mě na vyšetření neposlali. První screening byl v pořádku. Prosím, nemáte někdo podobné zkušenosti.? Děkuji moc.

Co silis? Řekli ti, že je to ok.. Co chceš řešit? Mrne má par cm, tam se nějaký mm měří hodně špatně.. Mě před porodem odhadovali váhu kluka na 5.5 kg.. Mě málem trefilo.. Měl o kg méně.. Je to odhad.. Neřeš, nesil.. Teď mi řekli, že je na svůj věk maličký, má cca 1 kg. Nějak to dopadne, verim, že to na ty 3 kg dotáhne.. A když ne, budu mít poprvé malinké miminko, no.. Svět se nezbori, hlavně, jka bude zdravé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama