Špatné reference od ex- šéfa. Jak se bránit?

Anonymní
20.8.15 18:15

Špatné reference od ex- šéfa. Jak se bránit?

Zdravím Vás všechny. Pracuji na manažerské pozici v jedné středně velké firmě. Pracuji tam 5 let a v poslední době to stojí za…Firma má potíže v nejvyšším managementu. Rozjíždí spoustu nových projektů, pak nestíhají termíny atd. atd. Tím vším velice stoupá nervozita a náladovost mého přímého nadřízeného. Troufám si říct že můj přímý nadřízený by byl beze mě v pr…protože na naší pobočce zvládnu 90% všech úkolů vyřídit bez něj. Tím pádem má dost času a prostoru na ostatní projekty. Když s prací seknu bude trvat nejméně rok než zaučí nového manažera s tím že bude muset na pobočce trávit v podstatě všechen svůj pracovní čas. Dala jsem firmě všechno a za mého působení se pobočka opravdu hodně zlepšila. Když jsem chtěla s odvoláním na výsledky zvýšit mzdu, setřeli mě jak malý děcko.
No a teď už se to vše jen nabaluje, všechno je podle vedení najednou špatně, hledají chyby abych náhodou nechtěla znovu přidat. Prostě mě brzdí v kariéře. Chtěla jsem i přidat práci abych získala nové dovednosti a mohla postoupit, odmítli.
Zkrátka chci odejít, mám však obavu že mi šéf bude dávat špatné reference a zničí mi tím budoucí kariéru. Vím že to už pár lidem udělal. Mám opravdu opodstatněné obavy že bude dělat všemožné problémy i v osobním životě, dělám tam dlouho, známe navzájem své problémy, rodiny, povahy.
Existuje nějaká obrana?
Omlouvám se za román a děkuji za rady. Anonym z pochopitelných důvodů.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
20.8.15 18:20

Za mě - zásadně netahat rodinu do práce! Pokud se znáte navzájem, je to největší blbost.
Za mě - můžeš normálně podat výpověď, máš výpovědní dobu a jednoduše říct, že sis našla něco jiného.
A pokud bude šéf vyzvídat, kam jdeš, do jaké firmy atd… tak bych mu neodpovídala, je to jen tvá věc. A reference? Je tolik firem v česku, že se jedna špatná reference ztratí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 18:22

Ještě dodám že v našem regionu je to s prací celkem bída a tohle místo je docela slušně placené, v poslední době mi po pravdě celkem klesá sebevědomí, ale pořád věřím že si práci najdu, sebevědomí je bohužel přímo úměrné spokojenosti v práci, teda v mém případě.
Jedná se o obor strojírenství v tom ženský až tak nefrčí, jsem zkrátka na vážkách.
Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
20.8.15 18:53

Obávám se, že účinná obrana v tomto případě moc není.
Nejlepší by bylo najít si novou práci ještě když jsi zaměstnaná a kdyby chtěl potenciální zaměstnavatel reference, tak bys řekla, že je dát nemůžeš, protože zatím neví, že chceš odejít a dala bys reference z předchozího zaměstnání.
Zkus si udělat průzkum, jak to u vás vypadá s prací, obejít pár pohovorů a hned budeš mít jasnější představu, jako máš šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
20.8.15 18:56
@Anonymní píše:
Zdravím Vás všechny. Pracuji na manažerské pozici v jedné středně velké firmě. Pracuji tam 5 let a v poslední době to stojí za…Firma má potíže v nejvyšším managementu. Rozjíždí spoustu nových projektů, pak nestíhají termíny atd. atd. Tím vším velice stoupá nervozita a náladovost mého přímého nadřízeného. Troufám si říct že můj přímý nadřízený by byl beze mě v pr…protože na naší pobočce zvládnu 90% všech úkolů vyřídit bez něj. Tím pádem má dost času a prostoru na ostatní projekty. Když s prací seknu bude trvat nejméně rok než zaučí nového manažera s tím že bude muset na pobočce trávit v podstatě všechen svůj pracovní čas. Dala jsem firmě všechno a za mého působení se pobočka opravdu hodně zlepšila. Když jsem chtěla s odvoláním na výsledky zvýšit mzdu, setřeli mě jak malý děcko.
No a teď už se to vše jen nabaluje, všechno je podle vedení najednou špatně, hledají chyby abych náhodou nechtěla znovu přidat. Prostě mě brzdí v kariéře. Chtěla jsem i přidat práci abych získala nové dovednosti a mohla postoupit, odmítli.
Zkrátka chci odejít, mám však obavu že mi šéf bude dávat špatné reference a zničí mi tím budoucí kariéru. Vím že to už pár lidem udělal. Mám opravdu opodstatněné obavy že bude dělat všemožné problémy i v osobním životě, dělám tam dlouho, známe navzájem své problémy, rodiny, povahy.
Existuje nějaká obrana?

ja bych se toho vůbec nebala rodina bude vedet co je zac takze jeho keci a činy bude ignorovat a udouci sef pokud ma rozum, tak si te sam prubne a neda na nejaky reci bejvalyho sefa 8)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
20.8.15 19:29
@JayLee píše:
a udouci sef pokud ma rozum, tak si te sam prubne a neda na nejaky reci bejvalyho sefa 8)

No já bych si tímhle tak jistá nebyla…manžel také kvůli neshodám s nejvyšším vedením odešel z vysoké manažerské pozice. Bývalý šéf se nějak dopátral, kde nyní pracuje a dal si tu práci s tím, že tam vyvolával buď on nebo někdo z kanceláří a vyprávěl o manželovi bludy tak dlouho, až novému šéfovi došla trpělivost a i přes manželovi pracovní kvality a zkušenosti se s ním na konci zkušebky rozloučil s tím, že tím kazí dobré jméno firmy… A to vše jen proto, že si s exšéfem nepadli do oka a ten se mu chtěl za odchod pomstít…An2

• Nahlásit
  • Citovat
56906
20.8.15 19:54

A proč by Ti měl šéf psát nějaké reference? To už se nenosí, pokud nejde o státní správu.. najdi jinou práci, řekni tam, že máš prostě na víc, než ve stávající firmě a dej pak výpověď.. počkáš na výpovědní lhůtu a hovoto.. já bych se toho nebála.. :think: šéfovi je velké kulové do toho, kam hodláš nastoupit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
20.8.15 19:55

Myslím, že žádná obrana před „pomstou“ exšéfa není.
Mám zkušenost, že k nám třeba volali s žádostí o reference i když daná osoba už u nich byla zaměstnaná (ve zkušebce).
Asi bych raději vsadila na otevřenost a při případné otázce bych nějak neutrálně zmínila, že tvůj odchod se nesetkal s pochopením u bývalých nadřízených.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
20.8.15 20:00
@martina.se píše:
A proč by Ti měl šéf psát nějaké reference? To už se nenosí, pokud nejde o státní správu.. najdi jinou práci, řekni tam, že máš prostě na víc, než ve stávající firmě a dej pak výpověď.. počkáš na výpovědní lhůtu a hovoto.. já bych se toho nebála.. :think: šéfovi je velké kulové do toho, kam hodláš nastoupit..

To není o psaní referencích.
Reference se stále nosí, obzvláště telefonické, kdy se potenciální zaměstnanci prověřují.
Je vidět, že nepracuješ v oboru.

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
20.8.15 20:01
@Anonymní píše:
No já bych si tímhle tak jistá nebyla…manžel také kvůli neshodám s nejvyšším vedením odešel z vysoké manažerské pozice. Bývalý šéf se nějak dopátral, kde nyní pracuje a dal si tu práci s tím, že tam vyvolával buď on nebo někdo z kanceláří a vyprávěl o manželovi bludy tak dlouho, až novému šéfovi došla trpělivost a i přes manželovi pracovní kvality a zkušenosti se s ním na konci zkušebky rozloučil s tím, že tím kazí dobré jméno firmy… A to vše jen proto, že si s exšéfem nepadli do oka a ten se mu chtěl za odchod pomstít…An2

Tak to je drsné.

• Nahlásit
  • Citovat
1594
20.8.15 20:04
@martina.se píše:

ty jo… já mám opačnou zkušenost. Reference pořád frčí. Dokonce teď po dlouhé mateřské na mě vyhrkli, kde jsem pracovala před tím a na koho se příp. mohou obrátit.
Před mateřskou jsem i zažila, že kolegyni zaměstnavatel znemožnil nastoupit do jiné firmy. Měla to už domluvené a za pár, zaměstnavatel se nějak domákl kam chce jít a protože ta firma byla naším dodavatelem, zavolal tam a nějak to kolegyni překazil. Přitom vůbec nešlo o nějakou konkurenci, šlo o úplně jiný obor. Prostě neměl za ní náhradu a nechtělo se mu asi nikoho nového zaučovat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 20:06

No já mám právě strach protože když odejdu vážně mu tím zkomplikuju život a pokud mu budoucí potencionální zaměstnavatel zavolá tak mě určitě nedoporučí. Už to párkrát udělal jiným lidem a to nemluvím o tom jak přežiju výpovědní lhůtu. Už normálně uvažuju i o tom že pokud bude zlý pohrozím mu taky, za těch 5 let na něj přece jen už pár věcí mám, ale doufám že to nebude nutné.

Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
20.8.15 20:09
@Anonymní píše:
Existuje nějaká obrana?

anonymko, děláš ze sebe ve firmě regulérního blbce a holku pro všechno za mizerný peníz. chyba byla, že jste se moc bratříčkovali. jinak vykašlala bych se na reference a odešla. myslím, že rozumný zaměstnavatel si vytvoří názor sám. straň se jakéhokoliv křivého slova proti nadřízenému a to i po skončení poměru (nebudí to dobrý dojem). přeji hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
11738
20.8.15 20:10
@Meha píše:
Reference se stále nosí, obzvláště telefonické, kdy se potenciální zaměstnanci prověřují.

Souhlasim v oborech se lidi proste znaji navzajem. Jsme mala zeme kazdy zna kazdeho zvlast pokud jde uz o vyssi mista. Staci, aby se nekdo zminil napr. " hele ona je slaba " a novy zamestnavatel asi uz moc chtit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
20.8.15 20:10
@Meha píše:
:mrgreen: to je fakt :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama