Špatné spaní u 9letého

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.12.21 20:56

Špatné spani u 9tiletého

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli někdo má zkušenosti s špatným spánkem u 9ti letého dítěte. Má problém spát sám. V posledním měsíci nemůže spát a usne až když si ho vezmu k sobě do postele. Je velmi plachý a nesmělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66356
3.12.21 20:59

@Veroniiikaaa30 přijde mi to víc než úchylné.. takhle staré dítě, pokud neprošlo nějakým traumatem, už dávno ví, kde má svoji postel :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15708
3.12.21 21:27

Neprihodilo se neco mimoradneho? Nedeje se neco ve skole? Dcera tehdy 8r treba dost odnesla psychicky prvni lockdown, museli jsme usinat s ni a usinala treba az 0:30… (Stalo me hodne sil ji nezabit, i kdyz za to nemohla. Nesmela neni, ale neurotik ano.) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33737
3.12.21 21:51

Nech ho u sebe, dokud potřebuje :hug:
Mám děti mladší, ale ne o moc. Když chtějí můžou spát u nás.
Nevidím na tom nic úchylného :nevim:
Jako dítě jsem kolikrát usnula ve tři. Super, hlavně, že ve svý :nevim: Dodnes mám potíže se spánkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
3.12.21 21:56

Ptala ses ho, co se děje? Náš skoro sedmiletej mívá taky období, kdy neusne sám. Většinou spolu dojdeme k důvodu a nějak ho vyřešíme. On je hodně povídací, kolikrát si před usnuli klidně i hodinu povídáme u něj v posteli, probereme všechny jeho strachy a obavy, já mu všechno vysvětlím, ujistim ho, že mu vdzy pomůžu a že mi vždy může všechno říct, vymyslíme spolu řešení aktuální situace… a on pak v klidu usne. Zrovna dnes jsme jeden takovej rozhovor měli, zítra bude určitě pokračování. Zkus se ho zeptat, co ho trápí, a co by mu pomohlo to vyřešit. Uvidíš, třeba něco vymyslíte. Může to být cokoliv od hádky s kamarádem, přes strach ze tmy až po něco, co by tě nikdy nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10210
3.12.21 22:23

@Veroniiikaaa30 Něco se mu děje. Pomazlit, popovídat, něco mu přeíst a čekat, až to přejde. Já jsem nspavec od děcka, mám pochopení. Ještě jako pubrtačka jsem si šla k tátovi lehnout ve dvě ráno :roll: (také nespal, mám to po něm) a čučeli jsme spolu na strop, jak venku jezdí auta. Ostatní doma měli za sebou už tak 6 hodin pánku. Je to hrozně stresující, když nejde usnout, pro dospělého i dítě…nevyháněj ho. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
3.12.21 22:30
@martina.se píše:
@Veroniiikaaa30 přijde mi to víc než úchylné.. takhle staré dítě, pokud neprošlo nějakým traumatem, už dávno ví, kde má svoji postel :think:

Jestli je něco úchylné, tak tenhle komentář :zed: Dítě má nějaké trápení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66356
4.12.21 08:26
@Mína91 píše:
Jestli je něco úchylné, tak tenhle komentář :zed: Dítě má nějaké trápení…

Však jsem to napsala.. že normální to není, leda po nějakém traumatu..pak bych asi pátrala, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33737
4.12.21 10:08

@tulipán To je hezký :srdce: :hug: My si dneska za úsvitu s dcerou povídali o střídání ročních období :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33737
4.12.21 10:11

@martina.se hele, to nemusí být trauma. Prostě povaha, některý děti jsou citlivý, úzkostný. Nic úchylného na tom, že v devíti je ještě dítě, fakt není.
Jako asi chápu, jak to vnímáš, matka syn a diskuze na společný spaní, hm… Ale tady to tak úplně necítím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10210
4.12.21 13:21

@Fiducia :hug: Na to se nezapomíná. Máte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9276
4.12.21 13:35

Můj syn těžko nesl distanční a omezení kontaktů, byl vlastně celé dny sám, my mohli pracovat. Spal s námi ještě do letních prazdnin, pak se to zlomilo, spí sám, ani neprileze.
Je mu 11 a už dlouho.
Pro jeho psychiku to bylo potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
4.12.21 17:23
@martina.se píše:
Však jsem to napsala.. že normální to není, leda po nějakém traumatu..pak bych asi pátrala, ne? :think:

A musí to být nutně trauma? Nikdy bych své dítě ze své postele nevyhnala, bez ohledu na věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15284
4.12.21 20:55

Se mnou by nejradši spali oba kluci (skoro 10 a 7) i bez traumatu. :lol: Takže když jeden nespí doma, druhý si automaticky nese peřinu ke mně. Když jsou doma oba, usinaji ve svém, ale kolikrát se stejně ráno vzbudim a mám je vedle sebe.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2137
4.12.21 21:07

A nemůže mít strach z Mikuláše a čertů? Syn 7 let teď taky hůře spí, bojí se čertů a to ho nestrašime. Občas něco zahlédne v TV a pak ho to v noci straší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat