Špatně umístěná placenta

402
22.1.20 19:45

Špatně umístěná placenta

Ahoj holky, dneska jsem byla na kontrole, zítra začínám 14tt, na screeningu ve 12tt bylo vše v pořádku, akorát mám dělohu vzadu ale to prý nevadí že se to spraví. Ale dneska na kontrole mi řekla, že mi placenta zasahuje do porodních cest a hrozí porod císařským řezem a krvácení, máme zakázaný pohlavní styk. Chci se zeptat jestli s tím má někdo zkušenost, nebo nějaké rady a jak to dopadlo u vás????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24962
22.1.20 19:48

Stává se to často a ve většina případů se placenta sama vysune výš. A je možný přirozený porod. Zákaz sexu určitě dodržuj, ale zbytečně se předem neděs. Ve 14 tt je na soudy o způsobu porodu brzy, vše může být jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
22.1.20 19:52

Měla jsem to taky, častěji než v předchozím těhotenství mě doktorka v poradně kontrolovala ultrazvukem a pak jsem 2× byla na lepším ultrazvuku, než má v ordinaci, kde to kontrolovali a měřili detailněji. Ve většině případů se placenta v průběhu těhotenství vytáhne, jak se děloha zvětšuje, bylo to tak i u mě a už někdy od 33. tt, možná dřív, jsem měla potvrzeno, že je tam dost místa pro přirozený porod. Jinak mě celé těhotenství docela trápilo tvrdnutí břicha, děloha byla díky tomu dráždivější, neměla jsem vyloženě rizikové, ale celou dobu doporučený klidový režim a upřímně mi ani nic moc dělat nešlo, furt jsem měla pocit, že už je snad mimino hlavou venku :lol: Porod byl pak úplně v pořádku, rodila jsem 37+3, dítko zdravé :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
22.1.20 19:52

Taky jsem to tak měla, strašili mě taky císařem, ale pak se to samo upravilo tím jak děloha rostla. Ale byla jsem ke konci těhotenství častěji kontrolovaná. Nakonec jsem sice rodila akutním císařem ale z jiného důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
22.1.20 19:57

V prvnim tehotenstvi se vytahla, ve 32tt uz to bylo ok. V druhym tehotenstvi zustala - ta nejhorsi varianta - centralis a kvuli krvaceni jsem musela porodit v 34tt. Zakaz sexu urcite dodrzuj, ale ve 14tt je na nejaky zavery fakt brzo :)
Ale jinak cisar je fakt to nejmensi, co te pri tyhle diagnoze muze pripadne potkat

Příspěvek upraven 22.01.20 v 19:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
22.1.20 19:57

Tohle měla kamaradka. Skončila na rizikovem, placenta se neposunula a musela v 37 tydnu na císařský rez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
22.1.20 20:14

Na 1. screeningu mi řekli, že mám nízko položenou placentu a ptali se, jestli jsem neměla nějaké problémy. Taky strašili císařem. Postupně se mi ale placenta vytahovala výš a výš. Myslím, že mi doktorka říkala, že hranice pro přirozený porod jsou 4centimetry od branky. Ale nejsem s teď jistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
22.1.20 20:21

Ahoj mám stejný problém. Těhotná jsem po 3 a před měsícem v 16tt mi bylo řečeno že mám placentu moc nizko ať prý co nejvíc ležím s položeným zadkem a nohama nahoře a klid… No teď v pondělí na 2 screeningu mi bylo řečeno že placenta se vůbec nespravila dokonce prý ji vidí jako překážku k porodu priroz.. Že zasahuje dost do porodních cest. Jsem 21tt tak jsem zvědavá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
22.1.20 20:55

Mam od 17 tt placentu nízko(pár mm od branky).Teď jsem 36 tt a neposunula se ani o milimetr. Zitra mám kontrolu tak jsem zvědavá. Lekar zatím nic neříkal, jen se ptá na krvácení a to díky bohu nepřišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
22.1.20 20:58

A miminko není nijak kvůli tomu ohrožené?😒 už jsme o jedno přišli, zamlklé těhu tak se teď bojíme o toho broučka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
22.1.20 21:08

@Kajulka18 měla jsem to samé.. Nejdříve přes branku. Od 1.screeningu zakázaný sex..asi za 8 týdnů byla nad brankou. Ale až snad za další 4 týdny mi dr řekl, že je to ok a na přirozený porod. Tak jsem si oddychla a byla ráda. V pondělí jsem byla poprvé v porodnici na kontrole (40+2) a tam mi dr řekl, že na přirozený porod do nevidí, že placenta je hodně nízko a hrozí velké krvácení. Současně řekl, že z tohoto důvodu to ani není na vyvolání, ale ze by byl rád, aby byl do pátku venku. Takže jsem odcházela s brekem. Zítra další kontrola a rozhodne se, co bude dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6209
22.1.20 21:16

Měla jsem stejný nález ve 12tt a ve 20tt to ještě trochu zasahovalo a ve 30tt na 3.screeningu už byla vytažená. Akorát ji mám na přední straně, ale jinak ok. Doktorka mi v tom 12tt týdnu říkala, že zatím je to špatné, ale že je to v tomhle týdnu běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
22.1.20 21:28

Taky jsem mela na prvnim screeningu nizko a postupne se vytahovala. Rodila jsem prirozene. Placenty, ktere jsou umistene vepredu maji pry vetsi tendenci se vytahnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
22.1.20 21:31

@Lentilkaaa83 proc si odchazela s brekem? Placentu musis min min 2cm od branky abys mohla rodit prirozene. Jestli to tak neni, tak to prirozene proste nejde. Hrozi tam fakt masivni krvaceni a to urcite nechces :) bud rada, ze doktor je rozumnej a sekce je to posledni, co by na tyhle diagnoze mela bejt tragedie :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
22.1.20 22:05

@Euforia protože jsem chtěla rodit přirozeně. Byla to ťafka, když už mi můj řekl, že je to ok a teď najednou toto. Samozřejmě nechci ohrozit ani sebe, ani malého, takže nechci nic riskovat. Uvidím zítra co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat