Špatné zuby :(

Anonymní
21.8.11 13:08

špatné zuby :(

Naposledy jsem byla u zubaře tak v 7 letech.Teď mi je 19 a hrozně se stydím za svoje zuby :-( Nejsou nijak extra strašné akorát mám jedničky nahoře křivé což je ale vidět jen ze strany a mám mezi dvojkou a trojkou malinkou mezeru a zub mi roste z dásně(na obou stranách nahoře) takže vypadám jak upír.Jinak sem zatim se zubama nějaký problém neměla,nebolí mě a krom asi 3 zubů jsou rovné :-?
Nevíte co se s těma zubama navíc dělá? Hrozně se bojím jít k zubaři ale ne kvůli doktorům,ale že mi je špatně i když si čistím zuby tak nevim jak bych přežila kdyby se mi někdo šťoural v puse :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3360
21.8.11 13:27

prosím tě a jsi normální? Nejít 10let k zubaři? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4181
21.8.11 13:27

Me taky zuby neboli, a presto kdyz jsem sla k zubari vyjimecne az po 2 letech, nasel mi 7 kazu :oops: :oops:
Byt na tom s navstevou zubare jako Ty, tak uz jsem asi bezzuba. Promin.
Nevim, kolik je Ti let, ale dneska je stomatologie uz nekde jinde nez byla napr. za mych mladych let, kdyz jsme chodili se skolou, a zubar vrtal bez umrtveni do kazu, takze clovek byl zpocenej az na zadech a s..l bolesti.
Co se s nima dela ? Zkontroluje Ti je vsechny jeden po druhym, a objevi/neobjevi kazy. Prip. doporuci beleni apod., to nemusis absolvovat, taky na to nechodim. Proste Te osetri. Kazde vrtani atd bude delat s umrtvujici injekci, takze neucitis nic. Dobry zubar Ti pred injekci jeste potre dasen znecitlivujici vodickou, takze ani ten vpich neucitis.
Ja jsem mela ze zubare taky vitr, ale v posl. dobe uz to normalne davam. Je ale pravda, ze chodim do soukr.zarizeni, za coz si nalezite zaplatim, ale zubare si tam temer uzivam.
Tak drzim palce !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4181
21.8.11 13:28

Vek jsem prehlidla, omlouvam se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
21.8.11 13:30

Nikdo jiný než zubař tvé problémy nevyřeší..Kontrola už je po těch letech na místě..
Zkus najít někoho citlivého - tvůj problém, že se ti dělá zle není neobvyklý..
Nebude ti bez tvého souhlasu dělat nic co nechceš.Může se alespon podívat a sám navrhnout co by bylo třeba..
V práci jsem měla kolegyni, která tomu také moc nedala právě z těchto důvodů, ale musím též poznamenat, že jí z úst velice páchlo a zuby byly žluté..Jistě už měla ze špatného čištění a kontroly zubaře zánět dásní..
PS. zánět dásně i kazy velmi dlouho nebolí, takže to neznamená, že jsi zdravá..( bohužel)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55859
21.8.11 14:04

Před 12ti lety se snad ještě chodilo se školou povině ne????
A co rodiče???ty tě k zubaři nebrali?? :think:
promiň ale nedalo mi to.....to totiž nepochopím :nevim:
Určitě si dojdi.....mě teda zubař až tak nevadí…ale taky nechodím ráda…ale každý půl rok jdu.Čištění zubů mi taky někdy „zvedá žaludek“ale u zubaře se mi to nestává.
Navíc musíš mít zubní kámen.....když už tě nic nebolí,aspoň tě zkontroluje a odstraní ti ho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
21.8.11 14:06
mofiz píše:
prosím tě a jsi normální? Nejít 10let k zubaři? :nevim:

Myslím, že není na místě ptát se 19-ti leté holčiny,jestli je normální když nebyla 10 let u zubaře, tady jasně zanedbaná péče rodičů :roll: (naposledy byla u zubaře v první třídě 8-o ) Nic jiného, než že máš co nejdříve navštívit zubaře ti tu asi nikdo neporadí. Já jen dotaz, z čeho přesně se ti dělá špatně ? Z chuti zubní pasty, nebo tě třeba nějak tlačí kartáček, bolí, či štípou tě zuby nebo ďásna, když si čistíš zuby? či jenom prostě z toho, že si strkáš kartáček do úst ? Chtělo by to najít příčinu a pak nějakého velmi citlivého zubaře :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
21.8.11 14:12

Jeětě k těm „upířím“ :mrgreen: zubům. Tímto se zabývají ortodonti, já chodila k ortodontovi na doporučení mého zubaře, možná se můžeš zajít k nějakému zeptat i bez doporučení klasického stomatologa (tady přesně nevím jak to funguje). Ortodonti se zubními kazy vůbec nezabývají (ten můj mě na kaz vůbec neupozornil :pocitac: :-) ) ale rozhodně se v ůstech „hrabou“ mnohem více (pro mě i více bolestivě) než zubaři klasičtí, takže doporučuji nejdříve zubaře a nechat si od něj doporučit ortodonta :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.8.11 16:31

no mě je špatně z kartáčku..Je mi špatně i když mám dýl hodně otevřenou pusu nemluvě třeba o vyšetření krku u doktora.Zubaře se nijak nebojim jen nevim jestli se tam nepozvracim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
660
21.8.11 17:37

Já ti to řeknu takhle: jestli jsi nebyla u zubaře 12 let a jsi bez potíží, tak se fakt neboj, protože kazy se ti nejspíš moc nedělají. A co se dělá se zubama navíc? No vytrhnou se nebo se to řeší rovnátkama. A být tebou, tak si najdu soukromou kliniku, prostě když si to budeš cálovat, tak ten přístup k tobě bude jiný si myslim… Pravděpodobně ti taky udělají kromě standardní prohlídky, kdy ti budou takovým šťouradlem a zrcátkem zjišťovat kazy a zkoušet pevnost skloviny, taky rentgen. Ale to je to nejmenší. Držím palce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
21.8.11 19:21
Anonymní píše:
no mě je špatně z kartáčku..Je mi špatně i když mám dýl hodně otevřenou pusu nemluvě třeba o vyšetření krku u doktora.Zubaře se nijak nebojim jen nevim jestli se tam nepozvracim :nevim:

tak se s doktorem domluv, rekni mu, ze dlouho otevrenou pusu mit nemuzes, ze se ti dela zle, on bude delat pauzy :wink: to je to nejmensi!!
me se takto dela zle, kdyz neco mam „drzet“ zubama, proste kdyz treba mam podrzet v puse nit, nebo nejakou
vec, uplne se mi zveda zaludek, takze te chapu…

a urcite bych doporucila soukromou kliniku, ten pristup byva opravdu lepsi, kdyz napises odkud jsi, urcite ti holky nekoho doporuci :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
21.8.11 23:57

Já chodim k zubaři jen když sem těhotná.Dokonce mám takovej strach že i když sem objednaná tak pár minutt před odchodem to vzdám.Přitom mě to nebolí,ale nedokážu se s tim poprat :lol: Takže nevim jestli ppřipomínky že nejsi normální jsou pravdivé proto že takovích lidí co nebyli i 40 let u zubaře znám víc ,ale pokud teda nejsme normální tak aspon už víš že v tom nejsi sama. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1325
22.8.11 16:24

Dneska je stomatologie na jiné úrovni.Najdi si nějakou kliniku,zajdi,všechno dr.řekni po pravdě a určitě se domluvíte.Když ti nebude dělat dobře dlouho otevřená pusa,tak jí během prohlídky můžeš otevírat a zavírat dle libosti.Hlavně tam jdi a neodkládej to.To že tě nic nebolí neznamená,že nemáš kazy nebo paradentozu.Pro tvoje dobro,abys v 25letech neměla protézy.Vlastní zuby jsou poklad-to říkali babičky a dědečkové a občas i 35letí,když si ode mě z laborky brali protézy :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.1.13 13:45

Ahoj maminky, chci se zeptat, jestli máte některá podobnou zkušenost a nějakou předpověď do budoucna. Dcera ma 10 měsíců, venku ma 8 zubů, jedničky a dvojky. Lezou ji teď dvě stolicky naráz a přestože ji cistim zuby ráno a večer a jsou to šílené boje, tak jsem si dnes všimla, že ma na horních jednickach hnedozlute skvrny jak kuřák nebo kafar, směrem od dásně dolů. Nedostává cukr, ale koji se i v noci, často. Jsem z toho vydesena a pohorsena, nevím co dělat, na poradnu jdeme příští týden, k zubaři máme obě preventivku až v unoru. Poradte někdo prosím. V okolí mám dvě holčičky, co měly zkažené zuby a to bylo opravdu nehezke a jejich druhé zuby jsou taky skarede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
1.1.13 13:46

A nevylezly ty zoubky už s vadou skloviny? Naše děti to tak měly a zoubky se jim hodně kazily, možná i kvůli dlouhému kojení. Ale druhé zuby jsou OK, nejstarší dokonce ještě nikdy neměl na druhých zubech kaz, a to mu bude 16.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama